Vartotojo Ggg pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-30 00:48:14 | Nuoroda

O čia jau ir tapatybes atskleidinėt pradėsme ;D manau,gali to ir asmeniškai paklaust žmogaus :)

Žinutė parašyta: 2011-06-30 01:02:02 | Nuoroda
Pride rašė:

Ok, galiausiai sudejau kazkaip laiskeli jiems :D

 

Laba diena,

Rašau jums norėdamas pasiteirauti dėl biologijos VBE III dalies 3 klausimo 3 punkto ir III dalies 6 klausimo. Visi mano pateikti teiginiai yra pagrįsti biologijoje nusistovėjusiomis sąvokomis ir atitinkama literatūra, prie kiekvieno iš jų skliausteliuose parašyti skaičiai atitinka knygų ištraukas, kurias prisegiau prie šio laiško.

III dalies 3 klausimas klausė, kaip virškinimas SUSIJĘS su kasoje ir kepenyse vykstančiais procesais. Mokytojai, su kuriais teko bendrauti, sakė, kad VIENINTELĖ vertinimo instrukcijoje įrašyta sąsaja yra ta, kad kepenys gamina tulžį, o kasa - virškinimo fermentus. Leiskite paklausti, kokia yra virškinimo paskirtis? Atsivertęs bet kurią biologijos knygą prie virškinimo randu pagrindinę jo funkciją – susmulkinti medžiagas iki tokio dydžio, kad organizmas galėtų jas įsiurbti (1,2,3). Plonojoje žarnoje skaidomos ir įsiurbiamos medžiagos, tarp kurių yra gliukozė, aminorūgštys ir nuodingos medžiagos. (2). Šios medžiagos kepenų vartų vena keliauja į kepenis. Atsiverčiu tą pačią knyga ir pamatau, jog tai - tiesa (4,5). Kepenyse kraujas yra išvalomas nuo nuodingų medžiagų, sureguliuojama gliukozės koncentracija, o aminorūgštys verčiamos tam tikrais baltymais (4). Gliukozės koncentraciją kraujyje palaikyti padeda kasos išskiriami hormonai (8). Dėl visų šių priežasčių manau, kad kasa ir kepenys VYKDO NE VIENĄ procesa susijusį su virškinimu plonojoje žarnoje (7). Todėl leiskite paklausti, kodėl, anot jūsų, yra tik vienas procesas? Man atrodo, kad atsakant į šį klausimą, galima rašyti ištisus mokslinius straipsnius. Galbūt laikant biologijos VBE reikia turėti ne tik nemažą žinių bagažą, bet ir ekstrasensinių sugebėjimų? Visi šios pastraipos argumentai paimti iš S. Mader "Human Biology".

III dalies 6 klausimas klausė, kokia atranka veikė Galapagų kikilius. Pamanęs, kad kiekviena sala turi po atskirą kikilių rūšį (nors taip nėra - 9pav.) nedvejodamas parašiau kryptingąją atranką, bet grįžęs namo ir pasidomėjęs Darvino kikiliais buvau nustebintas - daugelyje knygų (N. Campbell „Biology“ 8 leidime, S. Mader „Biology“ 9 leidime) Galapagų kikiliai aptariami kaip ADAPTYVIOS RADIACIJOS pavyzdys, neišskiriant konkrečios atrankos. Giliau pasidomėjęs J. Wells knygoje "Icons Of Evolution" radau visą skyrių, skirtą Galapagų kikiliams. Šioje knygoje minima, kad pagal DNR ir baltymų tyrimus neįmanoma nustatyti, pagal kokią atranką išsivystė kikiliai ( tas pats minima ir N. Campbell "Biology" 8 leidime, 10 paveikslėlis), o vieninteliai turimi natūralios atrankos įrodymai (sutuoktinių Grantų nuo 1972 metų vykdyti stebėjimai, 11 pav.) paremia kryptingosios atrankos modelį, bet jo NEĮRODO (13). 1992 metais Grantai paskelbė, kad stebėjo SKIRTINGŲ rūšių kikilių kryžminimąsi, kurio pasekmė - ne tik gyvybingi, bet ir vaisingi bei už tėvines rūšis pranešesni kikiliai, kitaip tariant, Grantai stebėjo rūšių jungimąsi (14,15 pav.). Toks rūšių jungimasis sukėlė diskusiją, ar iš tikrųjų yra 14 Darvino kikilių rūšių (13 Galapagų salose ir 1 Kokos saloje. 16, 17 pav.). Kikiliai pasirenka partnerius pagal snapo formą, kuri yra nulemiama genų, ir pagal giesmę, kurią jaunikliai išmoksta iš tėvų. Bet ar skirtingų rūšių atveju neturėtų būti ir kitokių izoliacijos požymių? Į pagalbą pasitelksiu žmonių populiacijos pavyzdį. Žmonių populiacijoje odos spalva yra įgimta, o kalba išmokstama, bet tiek baltaodis, tiek juodaodis priklauso žmonių rūšiai, ar ne? Taigi, man kilo klausimas, kodėl abiturientams į egzaminą įdedamas toks klausimas, į kurį atsakymo nežino net mokslo žmonės? O gal abiturientai ir vėl turi parodyti paranormalius sugebėjimus?


Abiturientas 

 Neblogai,neblogai,bet visgi manau,kad panašaus turinio laiškais reiktų užverst visam būriui abiturientų...galbūt reiktų ir viešumos:) Nežinau,gal konkrečiai to klausimo neišspręstų ir nekeistų,bet bent pažiūrėtų į darbą savo rimčiau sudarinėdami kitus egzaminus.

Žinutė parašyta: 2011-06-30 19:06:45 | Nuoroda

Mažiausias ? nu kad žiūrėjau VU odontologija mažiausias išvis 20,12 ,o tik Kaune 19,2 :) Ir dar primetu,kad šiais metais kils kartelė:)

Žinutė parašyta: 2011-06-30 19:21:14 | Nuoroda

Pardon ;}

Žinutė parašyta: 2011-07-01 00:23:42 | Nuoroda

Aš mėtaus tarp medicinos ir tarp odontologijos, taip pat nežinau kur ar - Kaune ar Vilniuj.

Bet odontologija VU tai rožinės svajonės.. ;D

Žinutė parašyta: 2011-07-01 00:26:42 | Nuoroda
saulutėlė rašė:
KasTu rašė:

Aš mėtaus tarp medicinos ir tarp odontologijos, taip pat nežinau kur ar - Kaune ar Vilniuj.

Bet odontologija VU tai rožinės svajonės.. ;D

 jeigu nori tik i nemokama tai duok ir ten ir ten, nes kitaip gali likti be nieko isvis. :)

 Tai būtinai taip ir darysiu :) Tik nežinau,jei rezultatai bus pakankamai geri - ar noriu VU ,ar LSMU...:) bet ryt viskas išaiškės..gal nei ten nei ten :D

Žinutė parašyta: 2011-07-01 00:27:04 | Nuoroda
x-az2010 rašė:

As taip noooriu i medicina, bet jauciu chemija viska gadins. ;SS

 O kodėl matkės nelaikei ? prastai ?

Žinutė parašyta: 2011-07-01 00:28:38 | Nuoroda
dancing lady rašė:
Sandrittta rašė:
dancing lady rašė:

Kaip as bijau... Siaip be instrukciju skaiciavaus 38 maziausiai balus ;// bet dabar kai  supratau kaip cia procentus skaiciuoja bijau kad negausiu issvajotu 50%...o man ju labai reikia, kad su pagyrimu baigciau;///.. Kaip manot uz -+40 tasku ymanoma gaut 50%? :(((

 imanoma :)

 Aciu uz ta stebuklinga zodi: IMANOMA :)

 tikrai dar bus 50 ir dar ir daugiau :) 

Žinutė parašyta: 2011-07-01 00:30:06 | Nuoroda
HappyWyy rašė:

Aš dar naiviai tikiuosi, kokias tris valandas praleidus prie pc pamatyti rezultatus, nes lt juk naktį sukėlė :)

 Aš tai belaukiant LT rezų nuėjau miegot,atsikėliau vėlai ir be rūpesčių pasižiūrėjau:) Siūlau išsimiegot..o jei jau nepaklausysi patarimo,tai geriausiai laiką užmuša filmas.

Žinutė parašyta: 2011-07-01 00:31:28 | Nuoroda
x-az2010 rašė:
KasTu rašė:
x-az2010 rašė:

As taip noooriu i medicina, bet jauciu chemija viska gadins. ;SS

 O kodėl matkės nelaikei ? prastai ?

 Sake geriau chemija, nes jos univiere daug ir reikia tureti tvirtus pagrindus... Math patiko. 10 kiauras A lygiu...

 Hmm..bet taigi galėjai rinktis ir tą,ir tą,būtum tiesiog pažiūrėjęs,kuris tau geriau pagal procentus..

Žinutė parašyta: 2011-07-01 00:46:39 | Nuoroda

Labos, visiems gerų rezultatų :))

Žinutė parašyta: 2011-07-01 00:47:25 | Nuoroda
Pride rašė:
x-az2010 rašė:

Spekit kiek gausit. ;]]

 90+++

 gausi 99-100

Žinutė parašyta: 2011-07-01 07:04:25 | Nuoroda

62 taškai - 98 ;/ kažkur pramiglinėjau

Žinutė parašyta: 2011-07-01 08:38:06 | Nuoroda

99 taškai - 100 balų..nuteikė geram rytui :)

Žinutė parašyta: 2011-07-01 08:42:38 | Nuoroda
x-az2010 rašė:

As gavau ta nelemta 100 irgi. ;DDD

 Sveikinu,kolega:)

Žinutė parašyta: 2011-07-01 08:48:59 | Nuoroda

Kaip ir visais metais odontologijoj didelis konkursas,nepasakyčiau,kad nepaklausi,juolab,kad vietų mažai:) Aš planuoju į VU vf odontologiją.

Žinutė parašyta: 2011-07-01 08:50:01 | Nuoroda

Nors šiaip iš tikro dar mėčiaus link medicinos,bet kai gavau rezultatus,tai galvoju,kodėl gi ne.. O šiaip kur geresnis paruošimas manot - VU ar Kaune?

Žinutė parašyta: 2011-07-01 08:53:53 | Nuoroda

Kad nėra to puslapio jau.

Na bet kiek girdėjau Vilniuje atnaujintos programos,geresnė įranga,dėstytojų požiūris..

Žinutė parašyta: 2011-07-01 08:55:02 | Nuoroda

Nu jo, čia pasiskaitau šitam forume,atrodo,kad mažiau 90 nėra. :D

Žinutė parašyta: 2011-07-01 09:19:39 | Nuoroda

O aš dar neapsisprendžiu :D Šiaip atrodo Kaune gal ir smagiau - daugiau studentų ir įvairių sričių..:)