Referatai, kursiniai, diplominiai
B. Mooras straipsnyje “Socialinės diktatūros ir demokratijos prielaidos” analizuoja ikiindustrinių Europos ir Azijos valstybių socialinę santvarką ir bando išvesti paraleles tarp jos ir industrializacijos pasekoje įsivyravusio politinio režimo. Nagrinėdamas šį sąryšį jis ima tokius kintamuosius kaip industrializacijos pasekoje kilęs žemvaldžių klasių susidomėjimas žemės ūkio modernizacija, perėjimu prie produktyvesnių ūkininkavimo formų, bei šio intereso realizavimo formą – ar valstiečiai paprasčiausiai buvo nuvaryti nuo žemės ir tapo miesto proletariatu kaip tai įvyko Didžiojoje Britanijoje, ar priešingai, aristokratija naudojo socialines ir ekonomines priemones išlaikyti darbo jėgą.
Politologija  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 4,57 kB)
XX amžiaus antrosios pusės technikos stebuklas – kompiuteris. Jis pateikia glaustą informaciją, daug žinių, aprėpia viso pasaulio erdvę. Be abejo, tai žmogaus proto kūrinys. 1946 metais JAV sukurta pirmoji elektroninė skaitmeninė mašina. 1975 metais pagamintas pirmasis asmeninis kompiuteris “Altair 8000”. Asmeninių kompiuterių paplitimą galima laikyti kompiuterijos revoliucija. Įdomu pastebėti, kad revoliucijų metais, atrodo, praėjo ir kitose spartaus vystymosi srityse.
Informatika  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 4,46 kB)
Šeima
2009-08-12
Šeima vadinasi giminingumo, santuokos arba įvaikinimo paremtas susivienijimas žmonių, surištų bendra buitimi bei abipusišku atsakingumu už vaikų auklėjimą; šeimos nariai dažnai gyvena viename name. JAV šis apibrėžimas apima daug įvairių būdų. Vakarų Airijos valstiečių šeimų, Trobriandų salų bei Izraelio šeimyninio gyvenimo ypatumų tyrimai byloja, jog vienoje bendruomenėje niekinami papročiai laikomi norma kitoje bendruomenėje.
Pedagogika  Pagalbinė medžiaga   (4 psl., 7,44 kB)
DOS komandos
2009-08-11
Diskiniai kaupikliai gali būti suskirstyti į kelias dalis, iš kurių gali būti įkrautos skirtingos operacinės sistemos. Kiekvienoje iš šių dalių yra vienas arba keli loginiai kaupikliai, kurie DOS terpėje žymimi raidėmis (C:; D:; ir t.t.). Diskinio kaupiklio padalinimui į dalis ir loginius kaupiklius operacinėje sistemoje DOS yra programa Fdisk. Šią programą taip pat galima naudoti informacijos apie diskinio kaupiklio padalinimą į loginius kaupiklius peržiūrai.
Informatika  Pagalbinė medžiaga   (8 psl., 15,08 kB)
Čia plačiau aptarsiu daugiaprograminę operacinę sistemą OS/2 Warp 3.0 (toliau OS/2). Šią sistemą sukūrė firma IBM. Ji buvo pradėta kurti 1987 metais ir 1995 metais išleista mūsų čia nagrinėjama 3.0 versija. Pasaulyje ji buvo plačiau paplitusi nei Lietuvoje, tačiau pastebima, kad ir pas mus sistema atranda savo vietą, ypač 1996 metų pavasarį išleidus naują versiją, kuri vadinasi OS/2 Warp 4.0 (kodinis pavadinimas Merlin).
Informatika  Pagalbinė medžiaga   (11 psl., 79,32 kB)
Hierarchinės, centralizuotos valdžios institucijos, kurios buvo sukurtos 1930 – 1940 metais paprasčiausiai negali efektyviai funkcionuoti greitai besikeičiančioje, intensyvių žinių bei informacijos visuomenėje. Ilgus metus valdžios institucijų rolė buvo vienareikšmė: rinkti mokesčius ir teikti paslaugas, tačiau dar prieš 1930 metus daugelį paslaugų teikė nevyriausybinės organizacijos ir valdžios piramidė buvo stipriai decentralizuota ir rėmėsi dviem pagrindiniais Jefferson principais: valdymas turi būti decentralizuotas iki tokio lygmens, kad kiekvienas pilietis galėtų dalyvauti viešosios politikos valdyme.
Politologija  Pagalbinė medžiaga   (9 psl., 16,83 kB)
Žemė Visatoje
2009-08-11
Žmogus - Žemės planetos kūdikis. Jo atsiradimas ir raida priklausė nuo mūsų Žemės įvykių, o šie - nuo Visatos veiksnių. Mums atrodo, kad sistemoje Visata - Žemė - Žmogus svarbiausia vieta priklauso mums. Tačiau žinios apie Žemę rodo, kad planeta su visomis savo geosferomis yra labai sudėtingai organizuota, bet vientisa sistema. Ją palaiko energijos ir medžiagų dinaminė pusiausvyra. Ji nėra labai griežta, būna svyravimų ir nukrypimų. Žemės kitimai geologinėje praeityje vyko dėsningai, ritmiškai ir cikliškai. Vieni jų vyko ramiai, kiti šuoliškai ir katastrofiškai. Šių kitimų priežastys buvo įvairios.
Astronomija  Pagalbinė medžiaga   (20 psl., 190,47 kB)
Kompaktiniai diskai
2009-08-11
Kompaktiniai diskai rinkoje atsirado palyginti neseniai. Nors išrasti gana seniai, juos vystyti pradėjo SONY bei PHILIPS kompanijos 1980 m. Kompaktiniai diskai pasirodė pranašesni už garso kasetes, kadangi į juos buvo galima įrašyti skaitmeninį garsą. Ilgą laiką kompaktinius diskus naudojo tik tam tikros profesijos žmonės - radijo stočių, įrašų studijų darbuotojai. Plačiuosiuose visuomenės sluoksniuose kompaktiniai diskai atsirado tik 9 dešimtmetyje, pirmiausia - Didžiojoje Britanijoje.
Informatika  Pagalbinė medžiaga   (4 psl., 8,04 kB)
Platonas - Antikos garsusis filosofas, vienas iš didžiųjų Vakarų filosofijos pradininkų. Jis gimė 428 /427 m. pr. e., o mirė 348 / 347 m. pr. e. Platonas sukūrė objektyviojo idealizmo sistemą, kurioje iki šiol ieškome viso idealizmo ištakų. Savo filosofiją jis priešpastatė Graikijoje vyravusiam materializmui. Kaip Platonas suprato filosofiją, jos esmę ir prasmę? Savo knygoje (veikale) “Puota” dialogo pokalbyje tarp Diotimos ir Sokrato jis duoda atsakymus į šiuos klausimus.
Filosofija  Pagalbinė medžiaga   (9 psl., 15,02 kB)
Klasikiniai atkirčiai, kad Dievo nėra mus visus veikia skirtingai. Tobula būtybė negali sukurti netobulo pasaulio. Tobulai gera būtybė negali sukurti būtybių, kurių daugelis, kaip jinai iš anksto žino, bus skirtos nuodėmei, kančioms ir blogiui. Dieviškasis numatymas suderinamas su žmogiškąja laisve. Jei Dievas iš anksto mane numato, tai aš nesu laisva būtybė, vadinasi aš neteistina jokio teismo, nors tai būtų ir dieviškasis. Jei aš esu laisva ir nuodėminga būtybė, tai suteikiu Dievui amžiną skausmą atsisakydama jo meilės; o Dievas, kenčiąs stoką, negali būti Dievas, kadangi absoliuti pilnatvė yra vienas dievybės atributų. Vadinasi Dievui vis tiek, kad mes nelaimingi čia, žemėje, ir gal pasmerkti aname pasaulyje.
Filosofija  Pagalbinė medžiaga   (6 psl., 13,63 kB)
Dvidešimtas amžius įėjo į istoriją ne kaip kruvinų revoliucijų, niokojančių karų, gyvybės naikinimo tobulos industrijos, o kaip neprievartinių pergalių prieš prievartą amžius. Jėgos, slypinčios aktyvioje neprievartoje, suvokimas, gebėjimas ją apgalvotai panaudoti, sprendžiant socialinius ir politinius konfliktus. Žengiant galbūt jau XX a. paskutinius žingsnius, labai svarbu nesustoti, negrįžti atgal, suprasti ir įtikinti kitus, kad neprievarta yra vienintelė alternatyva prievartai. Prievarta kaip sąvoka specialioje literatūroje vartojama plačiąja prasme.
Filosofija  Pagalbinė medžiaga   (7 psl., 11,95 kB)
Kaučiukas
2009-08-06
Kaučiuko, kuris yra pagrindinė gumos sudedamoji dalis, reikšmė liaudies ūkyje labai didelė. Labai didelių ir vis didėjančių kaučiuko kiekių reikia automobilių, aviacinei ir traktorių pramonei. Didelis jo kiekis sunaudojamas pavariniams diržams ir transporterių juostoms, guminėms žarnoms, elektroizoliaciniams dirbiniams, gumuotiems audiniams, plataus vartojimo reikmenims, sanitarijos bei higienos ir daugeliui kitų dirbinių gaminti.
Chemija  Pagalbinė medžiaga   (4 psl., 11,38 kB)
ISDN (Integrated Services Digital Network) – skaitmeninis visuminių paslaugų tinklas. Integrated - visuminis, t.y. per ISDN galima naudotis visų telekomunikacijų tinklų teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis bei kitomis ISDN paslaugomis ir funkcijoms. Services – tai paslaugos, nes šis tinklas orientuotas į įvairiapusių paslaugų pateikimą vartotojui. Digital – tai skaitmeninis, t.y. informacijos perdavimas yra skaitmeninis iki pat abonento ISDN telefono ar kito galinio įrenginio.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (8 psl., 57,71 kB)
Realieji skysčiai, tekėdami vamzdžiais arba aparatais, dalį savo mechaninės energijos sunaudoja hidrauliniams pasipriešinimams nugalėti. Tekant skysčiams, susidaro energijos nuostoliai, kurie apskaičiuojami naudojantis eksperimentiniais duomenimis ir empirinėmis skaičiavimo lygtimis.
Fizika  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 12,37 kB)
Nauja perdavimo technologija praplečia priėjimą prie tinklo. Didelės spartos skaitmeninės užsakovo linijos (HDSL) technologija naudojama vytos poros kabeliais paprastai ir pigiai perduoti sutartus analoginius balso pranešimus, 2 Mbit/s signalais. Pagrindiniai šios sistemos privalumai prieš senesnės sistemos HDB3 naudojimą yra galimybė perduoti didesniais atstumais, paprastas sistemos instaliavimas, žemos naudojimo kainos ir aukštas patikimumas. HDSL suteikia puikią galimybę palikti buvusį laidų tinklą ir išgauti šviesolaidžių našumą.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (8 psl., 74,41 kB)
Getai Lietuvoje
2009-08-06
Kitose vokiečių okupuotose valstybėse žydams iš pradžių panaikindavo teises, paskui atimdavo turtą ir tik tada suvarydavo į getus, kur juos naikindavo. Kiekvienas etapas trukdavo 1–2 metus. Lietuvoje taip nebuvo. Visa tai buvo daroma iš karto, be jokių pertraukų. Lietuvoje getai pradėti steigti 1941 m. liepą, tačiau jų gyventojai buvo išnaikinti ir ilgainiui liko tik Kauno, Vilniaus ir Šiaulių getai.
Istorija  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 5,46 kB)
Barometrinės formulės dėka galime apskaičiuoti, kaip keičiasi atmosferos slėgis kylant aukštyn nuo žemės paviršiaus. Imant nykstamai mažą aukščio pokytį dh, oro tankį galime laikyti pastoviu ir slėgio pokytį užrašyti dp= -phdh; minusas, nes kylant aukštyn slėgis mažėja.
Fizika  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 5,48 kB)
Lietuva
2009-08-05
Lietuvos vakaruose banguoja Baltijos jūra, rytuose ir pietuose žalumynuose paskendę tyvuliuoja ežerai, ežerėliai. Per visą kraštą melsvomis juostomis vingiuoja daugybė sraunių upių, upelių. Skarotais pušynų ir beržynų gojais apsikaišiusios kalvos ir kloniai. Tačiau didžiausia mūsų krašto puošmena yra gintarinė Baltija su savo dieną naktį ošiančiais pajūrio pušynais ir boluojančiomis pasakiškomis smėlio kopomis. Baltijos jūra plotu beveik 6 kartus didesnė už Lietuvos teritoriją. Mūsų respublikai priklauso 99 km jos pakrančių.
Geografija  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 4,36 kB)
Banginiai
2009-08-05
Banginio galva labai didelė, sudaro iki 1/3 kūno ilgio. Šnervės atsidaro aukštai kaktoje. Nardant jos uždaromos vožtuvais. Ausų kaušelių nėra. Klausos kanalai taip pat su vožtuvais, jie atsidaro į išorę mažomis angelėmis tuoj už akių. Dauguma banginių veisiasi kas antri metai. Banginiai gimdo vieną didelį, visiškai susiformavusį jauniklį, kuris geba savarankiškai plaukioti. Patelė turi porą spenių, paslėptų odos raukšlėse prie lytinės angos. Banginiai gyvena iki 30 – 50 metų.
Biologija  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 123,89 kB)
Audinys – vienodos formos, sandaros ir kilmės ląstelių grupės, atliekančios tą pačią funkciją. Į audinio sudėtį įeina ir tarpląstelinė medžiaga. Epitelinis audinys skiria organizmą nuo aplinkos, dengia kūno paviršių, iškloja tuščiavidurių organų sieneles, įeina į daugumos liaukų sudėtį. Dengiamasis epitelis atlieka apsauginę funkciją ir yra: vienasluoksnis – būdingas bestuburiams; daugiasluoksnis – sudaro visų stuburinių kūno dangą; gleivinis epitelis – iškloja visą virškinamąjį traktą, kvėpavimo takus, urogenitalinės sistemos latakus.
Biologija  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 6,07 kB)
Astronomija
2009-08-03
Astronomija – mokslas tiriantis Visatos kūnų ir jų sistemų sandarą, judėjimą, susidarymą, raidą, Visatos medžiagos fizikinę būseną ir cheminę sudėtį. Žvaigždynas – tai žvaigždžių grupė su jai priklausančia erdvės dalimi. Žvaigždyno spindesio matas – ryškis. Dangaus sfera – įsivaizduojama neriboto spindulio sfera.Vertikali linija einanti per stebėtoją, kerta dangaus sferą virš galvos esančiame zenito taške. Diametraliai priešingas zenitui yra nadyras.
Astronomija  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 3,97 kB)
Valstybė – tai visuomenės saviorganizacijos forma. Kaip ir bet kurioje organizacijoje, galiojo bendrieji principai – funkcijų pasiskirstymas, sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo hierarchija. Taigi, valstybę kuria piliečiai. Tai įteisinta Lietuvos Konstitucijos 2 straipsnyje , kuris teigia, kad Lietuvos valstybę kuria Tauta – o tai esame mes. Taigi asmuo ir valstybė yra neatsiejami vienas nuo kito , tarp jų yra labia glaudus ryšys.
Lietuvių kalba  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 6,47 kB)
Šiais metais Lietuva mini savo vardo tūkstantmetį. Kelias į Lietuvos valstybės vientisumą buvo ilgas ir sunkus. Iš istorijos pamokų žinome, kad Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, dar viduramžiais, Lietuvos piliečiais save laikė įvairių tautų žmonės: lietuviai , žydai, vokiečiai, rusai, ukrainiečių ir baltarusių protėviai, totoriai ir karaimai. Šios tautos išlaikė savo kalbą , tikėjimą , papročius ir tradicijas.
Lietuvių kalba  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 4,46 kB)
English Tenses
2009-07-25
Anglų kalbos laikų lentelė.
Anglų kalba  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 12,06 kB)
Speaking phrases
2009-07-25
Anglų kalbos kalbėjimo frazės.
Anglų kalba  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 5,28 kB)
Atiduodu jūsų teismui savo praeitų metų kalbėjimo konspektą. Taip, tai visa informacija traukta iš interneto, kuri jums gali būti puikiai žinoma ir iš kitur. Tačiau aš iš tos galybės susirinkau vos du puslapius, kurie padėjo iš kalbėjimo gauti maksimumą :)
Lietuvių kalba  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 10,66 kB)
Gramatikos taisyklės: Types of Questions, Writing a Letter, Modal Verbs, Writing a Paragraph, the English Tenses in the Active Voice, the English Tenses in the Passive Voice, a Letter of Complaint, the Usage of the Article in English, the Adjective, the Noun, Linking Words/Phrases, Conditional Sentences, Wishes, the Gerund.
Anglų kalba  Pagalbinė medžiaga   (19 psl., 32,46 kB)
Nukleorūgštys. DNR struktūra. Angliavandeniai. Baltymai. Peptidinė jungtis. Baltymo struktūros. Lipidai.
Chemija  Pagalbinė medžiaga   (9 psl., 467,07 kB)
Ateidamas į mūsų namus, "Internetas" kartais palieka kiek praviras duris. Susijungus į pasaulinį tinklą dešimtims milijonų kompiuterių, atsiranda realus pavojus, jog kažkas sumanys pro tą plyšelį prasmukti ar bent pažvelgti į Jūsų kibernetinio namo vidų. Šiais laikais elektroniniu špionažu užsiima ne tik slaptosios tarnybos.
Informatika  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 5,59 kB)
Linijiniai optinės linijos kodai. Optinės moduliacijos būdai. Optinis siųstuvas. Optinis imtuvas. Optinė medžiaga, kaip signalų sklidimo terpė, taip pat optinio imtuvo bei optinių siųstuvų optoelektroniniai komponentai suteikia į optinį traktą patenkančiam signalui ribotus reikalavimus. Dėl to yra naudojami specialūs kodo keitikliai. Teisingo kodo parinkimas optinei sistemai yra vienas pagrindinių ir sunkiausių uždavinių. Kodo pasirinkimą labiausiai įtakoja moduliacinės charakteristikos netiesiškumas ir spinduliuojamos galios temperatūrinė priklausomybė, kuri priverčia naudoti dviejų lygių kodus.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (11 psl., 20,64 kB)