Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Žinomiausi plikasėklių augalų atstovai – spygliuočiai: eglė, pušis, maumedis. Pušys labai paplitusios, jos auga smėlynuose, kalkingame kalnų dirvožemyje, ant plikų uolų, įsišaknydamos jų plyšiuose. Pušies, augančios kietame dirvožemyje, pagrindinė šaknis labai tvirta ir giliai įsiskverbusi į žemę. Smėlingame dirvožemyje augančios pušies, be pagrindinės šaknies gerai išsivysto ir šoninės šaknys. Pušų, augančių pelkėtose dirvose, pagrindinė šaknis išsivysčiusi prastai. Palankiomis sąlygomis pušys išauga iki 30-40m aukščio ir gyvena iki 350-400m.
Marketingo plano rengimas
2009-08-31
Įmonės veiklai įtakos turi daugelis aplinkos veiksnių: ekonomika, demografija, kultūra, technologija, prekių paklausa ir pasiūla. Šių veiksnių verslininkas negali paveikti tiesiogiai. Jie nepriklauso nuo jo norų ir valios, bet atsižvelgti į juos būtinai reikia, nes jie gali sudaryti verslui tiek papildomų galimybių, tiek tam tikrų problemų. Verslininkas turi stengtis numatyti galimus išorės veiksnių pakitimus ir jų poveikį rinkai.
Marketingo sąvokos ir apibrėžimai
2009-08-31
Marketingo valdymas. Penkios koncepcijos tarp vartotoju ir gamintoju. Marketingo proceso valdymas. Marketingo informacijos sistemos. Marketingo tyrimų organizavimas. Marketingo strategija, planavimas, kontrolė. Komunikacijų su užsakovais ir vartotojais strategija. Apie prekės gyvavimo ciklą. Prekių klasifikacija. Statybinė produkcija kaip prekė. Gamintojų ir statybos rinka ir vartotojų elgesio ypatybės. Marketingo sistema ir statybinės rinkos aplinka. Kontaktinės auditorijos. Maqkroaplinka. Rėmimo strategija. Kapitalinės statybos objektų marketingo ypatumai.
Darnios ekonominės plėtros samprata ir esmė
2009-08-27
Darni ekonominė plėtra ir ekologinės problemos. Darnios ekonominės plėtros turinio istorinė raida. Darnios ekonominės plėtros pagrindinės koncepcijos ir požiūriai. Darni ekonominė plėtra - trijų sistemų sąveika. Per tūkstantmečius žmonės gerai prisitaikė prie vietinių ekologinių sistemų. Kol mūsų ekonominės veiklos mastai, palyginti su ekologinių sistemų mastais, buvo santykinai nedideli, tiek ekonominėje teorijoje, tiek ir praktikoje, galėjome ignoruoti svarbų faktą, kad žmonių ūkis yra įtrauktas bei priklausomas nuo mūsų planetos ekologinių sistemų.
Buriavimo terminų žodynas
2009-08-27
Buriavimo terminų žodynas su paaiškinimais angliškai ir lietuviškai. Longitude - Ilguma - viso 180 laipsnių į rytus ir 180 laipsnių į vakarus nuo Grinvičo meridiano. Meridian - Meridianas - menama linija, einanti nuo vieno žemės poliaus į kitą. Latitude - Platuma - viso 90 laipsnių į šiaurę ir 90 laipsnių į pietus nuo pusiaujo. Colregs - Regulations for Preventing Collisions at Sea.
Darbo su AutoCAD pradmenys
2009-08-27
AutoCAD – tai automatizuota projektavimo ir braižymo sistema, kurios bazėje sukurtos įvairaus profilio taikomosios programos. Šiuo metu yra dirbama su AutoCAD R 14 versija, kuri veikia Windows 95 ir Windows NT 3.51 ar 4.0 operacinėje sistemoje.
Displėjaus ekrane vaizdai formuojami iš pirminių elementų (primityvų): taškų, lankų, apskritimų ir t. t. Modeliuojant geometrinį objektą, išskiriami tipiniai jo fragmentai – primityvai. Objektai formuojami nurodant jų elementų parametrus ir savybes, tarpusavio padėtį ir vietą brėžinyje. Grafiniai elementai yra skaičiai, nusakantys jų formą, dydį ir vietą.
Музей Адомаса Пятраускаса
2009-08-27
Служи о музее Адомаса Пятраускаса идут не только в Купишском районе, но и по всей Литве. Музеем и личностью А. Пятраускаса интерессуются туристы и гости из многих стран мира.
С начала открытия музея прошло больше чем 30 лет, но его популярность всё время растётю Великолепным духом былины дышущую старинную усадьбу посещают туристы, а особенно школьники.
Elektrolizės taikymas
2009-08-25
Elektrolitų vandeniniuose tirpaluose ir lydaluose laisvieji elektros krūviai atsiranda suskilus neutralioms molekulėms į teigiamuosius ir neigiamuosius jonus. Jonams judant elektriniame lauke, pernešama medžiaga. Šis procesas plačiai taikomas praktikoje. Elektrolizė daugiausia taikoma technikoje įvairiems tikslams. Elektrolizės būdu vieno metalo paviršius padengiamas plonu kito metalo sluoksniu (nikeliavimas , chromavimas , variavimas ir kt. ). Ši tvirta danga apsaugo paviršių nuo korozijos.
Elektrolizės dėsnis
2009-08-25
Elektrolizės dėsnis. Faradėjaus dėsnis. Elektros krūvio nustatymas. Elektros "atomų" atradimas. Vykstant elektrolizei, ant elektrodų nusėda medžiaga. Nuo ko priklauso per tam tikrą laiką nusėdusios medžiagos masė atsako elektrolizės dėsnis.
Marketingas
2009-08-25
Marketingo pagrindinės sąvokos. Marketingo valdymas. Marketingo kontroles sistema. Marketingo valdymo procesai ir įmonę supanti aplinka. Marketingo informacijos sistemos. Marketingo tyrimų organizavimas. Marketingo strategija, planavimas ir kontrolė. Komunikacijų su užsakovais ir vartotojais strategija. Prekių klasifikacija. Marketingo sistema ir statybinės rinkos aplinka.
Lietuvių kalbos kontrolinis darbas
2009-08-25
Taisyklingai sukirčiuokite specialybės terminus ir jų formas. Svetimybes pakeiskite lietuviškais atitikmenimis. Pataisykite sakiniuose pavartotus vertalus ir semantizmus. Pasirinkite taisyklingas formas. Pataisykite linksnių ir prielinksnių vartojimo bei sakinių jungimo klaidas. Ištaisykite įvairias klaidas.
Totalitarizmas
2009-08-25
Totalitarizmas – tai prievartinio politinio viešpatavimo sistema su visišku visuomenės ekonominio, socialinio, kultūrinio, ideologinio ir net buitinio gyvenimo pajungimu centro valdžiai, organizuotai į vieningą partinį ir karinį biurokratinį aparatą, vadovaujamą lyderio diktatoriaus, turinčio neribotus įgaliojimus ir besiremiančio liumpenizuotais socialiniais sluoksniais ir gyventojų grupėmis.
Geležis
2009-08-24
Geležies gavimas. Geležies cheminės savybės. Geležies oksidai ir hidroksidai. Istorinė apžvalga. Geležis yra ketvirtasis pagal paplitimą Žemės plutos elementas – Žemės plutoje jos yra 4,7% masės. Gryna geležis sutinkama labai retai. Kai kurie meteoritai sudaryti iš geležies. Grynos geležies aptikta Mėnulio grunte. Manoma, kad daugiausiai geležies (kartu su nikeliu) yra Žemės branduolyje.
Pavojai iš interneto
2009-08-24
Internetas ne tik prijungia mūsų kompiuterius prie pasaulinių informacijos lobynų. Jis sujungia mus vienus su kitais, sujungia "geriečius" su "blogiečiais", ir neteisus yra tas, kuris mano, jog naršyti po interneto platybes nėra pavojinga.
Absoliuti dauguma "įsilaužimų" į kompiuterius iš pasaulinio tinklo lieka nepastebėti. Pasak JAV federalinio tyrimų biuro (FBI), šiuo metu užregistruojami tik maždaug penki procentai nelegalaus landžiojimo po svetimus kompiuterius atvejų.
Branduolinė fizika
2009-08-24
Radioaktyvaus preparato aktyvumas - jo skilimo greitis. Paprasčiausias prietaisas, tinkantis a dalelių sukeliamiems žybsniams stebėti - spintariskopas. Elektringos dalelės, skriedamos per dujas, susiduria su dujų atomais ir juos jonizuoja. Šis reiškinys panaudotas dalelėms registruoti greigerio skaitiklyje.
Žvaigždės
2009-08-24
Žvaigždės yra didelės masės ir didelio skersmens įkaitusios plazmos rutuliai, susidarę iš vandenilio ir helio su nedidele sunkesniųjų elementų priemaiša. Žvaigždžių gelmėse vyksta branduolinės reakcijos. Jų metu vandenilis virsta heliu ir sunkesniais elementais. Reakcijų metu išsiskirianti energija palaiko žvaigždžių spinduliavimą. Branduolinių reakcijų metu atsiradusi energija iš žvaigždžių gelmių skverbiasi į paviršių dviem būdais konvekcija ir spinduliavimu.Konvekcija yra įkaitusių medžiagų masių judėjimas į išorę, o vėsesnių masių slinkimas centro link.
NO2 koncentracija Šiauliuose 1998 m.
2009-08-24
Šiaulių miesto municipalinė tyrimų laboratorija be kitų tyrimų, atlieka ir oro užterštumo tyrimus bei analizes. Skaičiuojama atskirų medžiagų koncentracija. Išskiriamos 2 medžiagų grupės:
pirmoji - dulkės, azoto dioksidas, sieros dioksidas bei anglies monoksidas; antroji - benzapirenas, švinas, varis, cinkas, chromas.
Harold Wilson
2009-08-20
Wilson, Harold, Baron Wilson of Rievaulx (1916-1995), British prime minister (1964-70, 1974-76), born on March 11, 1916, in Huddersfield, Yorkshire, and educated at Jesus College, University of Oxford. Wilson became a lecturer in economics at Oxford in 1937 at the age of 21. During World War II, he served in several government departments. He was elected to Parliament in 1945 as Labour party member for Ormskirk, Lancashire. In 1947 he became a member of the Privy Council; he was president of the board of trade from 1947 until 1951.
Einšteino reliatyvumo teorijos pagrindas
2009-08-20
Gamtos procesai visų inercinių atskaitos sistemų atžvilgiu vyksta vienodai. Tai reiškia, kad visi fizikos dėsniai inerciški. Sistemų atžvilgiu užrašomi vienoda forma. Mechanikos reliatyvumo principas tinka ir elektromagnetiniams reiškiniams, jokiais bandymais (sistemos viduje) negalima nustatyti skirtumo tarp judejimo iš inercijos ir rimties būsenos.
Skaičiai milžinai
2009-08-20
Milijonas. Milijardas. Vienetukas ir šeši nuliukai, štai ir turim mes skaičiuką milžinuką. O ar jūs gerai įsivaizduojate, kas yra milijonas? Juk tai vienas skaičių milžinų. Ar teko jums kada skaičiuoti iš eilės iki milijono? Jei prisiminsite visus matematikos pamokose spręstus uždavinius, įsitikinsite, kad nei mokykloje, nei apskritai niekur ir niekada neteko iš eilės skaičiuoti iki milijono. Kodėl? Į tai atsakysime truputį vėliau.
Jonas Kubilius ir jo mokykla
2009-08-20
Jonas Kubilius ir jo mokykla – skaičių teorija, tikimybinė skaičių teorija ir tikimybių teorija. 1946 m. dar studijuodamas Vilniaus universitete, J. Kubilius pradėjo nagrinėti garsią skaičių teorijoje Malerio hipotezę ir 1949 m. pateikė dalinį jos sprendimą. Šio darbo idėjas panaudojo įvairių kraštų matematikai, o vertindamas jį, 1957 m. žymus Fraiburgo universiteto profesorius T. Šnaideris pastebėjo, kad tikriausiai J. Kubilius davė šios hipotezės įrodymo pradžią.
Kas yra matematika
2009-08-20
Matematika yra mąstymo būdas. Tai simbolių logika - visada tiksli, griežta ir negailestinga. Turėdami prielaidų aibę, matematikai gali daryti įvairias išvadas, pavyzdžiui, ar tos prielaidos nėra prieštaringos. Matematika užsiima būtent tuo. Tačiau taikomojoje matematikoje yra reikalaujama, kad tiek prielaidos, tiek išvados būtų pagrįstos moksliniais stebėjimais ir eksperimentais. Beveik visų sričių mokslininkai taiko matematiką kurdami, spręsdami ir vertindami savo srities modelius ir analizuodami hipotezes bei išvadas.
Briedis
2009-08-20
Būdingiausi briedžio kūno sandaros bruožai – ilgos kojos, masyvi priekinė liemens dalis, aukšta gogas, stambi galva su didele nukabusia viršutine lūpa. Pasmakrėje ties kaklo pradžia yra plaukais apaugusi odos raukšlė – “barzda”. “Barzdą” turi ir patinai, ir patelės (tik šių ji mažesnė). Antramečių briedžių “barzda” pailga. Trečiųjų gyvenimo metų pradžioje apatinė “barzdos” dalis nukrenta, todėl ji tampa trumpesnė ir buka.
Archimedas
2009-08-20
Archimedas buvo įžymiausias senovės matematikas ir fizikas. Jis gimė Sirakūzuose (Sicilijoje). Archimedo tėvas, astronomas Ficlijas, buvo artimas Sirakūzų dvarui ir, kaip manoma, Sirakūzų valdovo Hierono giminaitis. Iš pradžių Archimedas daugiausia dirbo inžinieriaus mechaniko darbus, konstravo karines mašinas ir statė įtvirtinimus, reikalingus tėvynės gynybai. Kurį laiką Archimedas gyveno Aleksandrijoje, bendravo su įžymiais mokslininkais – matematiku ir geografu Eratostenu, astronomu Konanu ir kitais. Grįžęs į tėvynę, Archimedas parašė keletą garsių matematikos ir mechanikos veikalų.
Makroevoliucija
2009-08-20
Makroevoliucija - procesas, kurio metu iš rūšių susidaro naujos gentys, iš genčių naujos šeimos ir t.t. Makroevoliucijos procesai remiasi mikroevoliucijos procesais. Tai viršrūšinė evoliucija. Rezultatas - naujos sistematinės grupės. Embriologija - tyrinėja organizmų gemalų vystymąsi. Juo įrodomas biogenezės dėsnis (tai, kad organizmų gemalai pirmomis gemalo vystymosi stadijomis panašūs, o toliau besivystant jų požymiai tampa vis labiau panašesni į tos rūšies požymius).
Talis Miletietis
2009-08-20
Talis Miletietis buvo antikinės ir kartu Europos filosofijos ir mokslo pradininkas, vienas iš Mileto mokyklos įkūrėjų. Mileto mokykla buvo pati pirmoji graikų filosofijos mokykla. Talis dalyvavo Mileto politinėje ir ūkinėje veikloje, daug keliavo, buvo susipažinęs Egipto, Babilonijos, Finikijos mokslu, ypač matematika ir astronomija. Remdamasis šešėliu išmatavo piramidžių aukštį. Talis pirmasis mėgino paaiškinti gamtą ne mitologiškai, bet remdamasis ja pačia. Jis teigė, kad visa tikrovės įvairovė turi vieną pradą – vandenį, todėl visa, kas egzistuoja, yra tarp savęs susiję. Talis filosofiškai aiškino, kad pasaulio reiškiniai nėra atsitiktiniai, kad pasaulis ne chaotiškas, o dėsningas.
Cheminės rūgštys
2009-08-20
Mainų reakcijų vykimo sąlygos. Reakcijos vyksta iki galo trim atvejais: kai susidaro mažai oksiduojanti medžiaga (pvz. H2O); kai susidaro netirpi medžiaga (netirpus hidroksidas, netirpi druska); kai išsiskiria dujos. Medžiagos, kurios išlydytos arba ištirpintos sudaro jonus, vadinamos elektrolitais. Jų tirpalai ir lydalai yra laidūs elektros srovei. Skirstomi į stipriuosius ir silpnuosius. Stiprieji - visiškai disocijuoja į jonus. Stipriųjų klasei priklauso druskos, šarminių ir šarminių žemės metalų hidroksidai bei stirpios rūgštys. Silpnieji - menkai jonizuojasi.
Euras
2009-08-17
Grynieji eurai. Euras Lietuvoje. Euras ir verslas. 1999 m. sausio 1d. Europos Monetarinės Sąjungos (EMS) šalyse, greta šių šalių nacionalinių valiutų, pradėjo cirkuliuoti nauja valiuta – euras. 1998 m. gegužės 2 d. buvo nuspręsta, kad pradinėmis EMS narėmis taps vienuolika valstybių: Airija, Austrija, Belgija, Ispanija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Suomija, Vokietija.
Atomai
2009-08-17
Erdvės dalis, kurioje rasti elektroną yra didžiausia tikimybė, vadinama elektrono orbitale. Valentiniai elektronai - elektronai, orbitalėse turintys didžiausią energiją. Periodai - periodinės elementų lentelės horizontalios eilės, grupės - vertikalūs stulpeliai. Periodo numeris sutampa su elektronų sluoksnių skaičiumi. Bendros metalų savybės: metalai linkę atiduoti valentinius elektronus ir virsti teigiamais jonais. Dauguma metalų reaguoja su rūgštimis, o metalų oksidai ir hidroksidai - su rūgštimis arba rūgštiniais oksidais ir sudaro druskas.
Senasis egiptiečių kalendorius
2009-08-13
Egiptiečiai metus nustatinėjo ne pagal saulės sukimąsi, bet pagal laikotarpį, reikiamą derliui nuimti. Jie piešė žodį "metai" ("renpet") kaip jauną daigą su pumpuru. Tas pats ženklas sutinkamas giminingų žodžių hieroglifuose: "renpi" - "esu jaunas, stiprus", "renput" - "metų vaisiai". Tačiau Egipte derlius priklausė nuo Nilo išsiliejimo. Kasmet birželio pradžioje šalyje prasidėdavo sausra.