Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Straipsnio analizės pavyzdys
2012-11-28
V. Domarko ir V. Juknevičienės straipsnio “Inovacijų vaidmuo viešojo administravimo organizacijų veikloje absorbcinio gebėjimo aspektu” analizė, 1 kursas "logika".
H. Radauskas "Strele danguje"
2012-04-16
Interpretacija
Henrikas Radauskas
“Strėlė danguje”
p.s. Pabaiga nėra stipri
A. Vaičiulaičio novelės „Šiaurietė“ interpretacija
Antanas Vaičiulaitis – XX a. ketvirtojo dešimtmečio kartos rašytojas, į lietuvių literatūros istoriją įėjęs kaip puikus novelistas estetas, magiškojo realizmo atstovas. Nors rašytojas labiausiai išgarsėjo tituluojamu geriausiu lietuvišku meilės romanu „Valentina“, tačiau ne mažiau vertinami ir kiti jo kūriniai. Tokios novelės kaip „Rogės“, „Pelkių takas“, „Tavo veido šviesa“ tapo tikra rašytojo vizitine kortele, jose kaip niekur kitur aiškiai pastebimi svarbiausi A. Vaičiulaičio kūrybos aspektai bei bruožai. Šio rašytojo novelėse nėra painių žmogaus išgyvenimų, jų siužetai dažniausiai paprasti, nesudėtingi, tačiau įsižiūrėjus giliau, pastebimos tikrosios vertybės, būties problemos bei gyvenimo absurdiškumas. A. Vaičiulaičio novelių veikėjų išgyvenimai išreiškiami per veikėjų elgesį, aplinką, įvairius daiktus, gamtos stichijas. Viena tokių novelių, puikiai atspindinti A. Vaičiulaičio kūrybos ypatumus, yra „Šiaurietė“.
J. Apučio novelės „Įveikti save“ interpretacija.
Juozas Aputis – XX a. antrosios pusės rašytojas, į lietuvių literatūros istoriją įėjęs kaip puikus moderniosios psichologinės novelės kūrėjas ir lyrinės prozos atstovas. Nors rašytojas geriausiai buvo įvertintas už novelių rinktinę „Gegužė ant nulūžusio beržo“ (jam buvo įteikta Nacionalinė literatūros premija), tačiau ne mažiau vertinami ir kiti jo kūriniai bei rinkiniai. Tokios novelės kaip „Erčia, kur gaivus vanduo“, „Šunelis alksnio viršūnėje“, „Šviečiančios vilko akys“ tapo tikra rašytojo vizitine kortele, jose kaip niekur kitur aiškiai pastebimi ryškiausi ir svarbiausi J. Apučio kūrybos bruožai. Šio rašytojo novelėse dominuoja kaimo motyvai, jam svarbus žmogaus gebėjimas išlikti sąžiningam prieš save, nepasiduoti įvairioms pagundoms, išlaikyti vidinę stiprybę.
"Metų" ištraukos interpretacija.
2012-04-01
Kristijono Donelaičio "Metų" ištraukos interpretacija.
Svajone ir realybe
2012-04-01
Remiamasi Biliūno kūriniais
Lietuvių_literatūros_interpretacijų_įžangos
2012-03-30
Lietuvių literatūros interpretacijų įžangos.
Pagal autorius:
B. Radzevičius, Kazys Bradūnas, Vincas Mykolaitis – Putinas, Juozas Grušas, Just. Marcinkevičius, Balys Sruoga, Vincas Krėvė, Henrikas Radauskas, Vytautas Mačernis, Kristijonas Donelaitis, Maironis, Antanas Vaičiulaitis, Jonas Biliūnas, Salomėja Nėris, Antanas Škėma, Janina Degutytė, Juozas Aputis, Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana, Romualdas Granauskas
INTERPRETACIJOS TURINIO VERTINIMAS (3)
2012-01-18
kaip reikia rašyti interpretaciją
INTERPRETACIJOS TURINIO VERTINIMAS (3)
Interpretacija – rašinys
Interpretacija – esė
Teksto suvokimas interpretacijoje
A. Visiškai nesuprastas kūrinys ar ištrauka
B. Netinkamai interpretuojamos detalės
C. Nėra krypties, interpretuojama viskas iš eilės
D. „Pritempta“ (arba išankstinio žinojimo) interpretacija
E. Interpretuojami dalykai, neturintys didesnės reikšmės ar net prasmės
Henriko Radausko eilėraščio „Liūdesys“ interpretacija. Henrikas Radauskas
Vandos Juknaites interpretacija
2011-04-17
Vandos Juknaites interpretacija. Asmens ir kurybos bruozai
„Vizijos” (Septintoji)
2011-04-17
„Vizija” pradedama erdvės pristatymu: tai „pavasario laukų ir žemės laiminimo” šventė. Laiminimo motyvas sakralizuoja erdvę. Tikriausiai protėviai nedalyvautų šventėj, jeigu jų maitintoja- žemė- nebūtų laiminama. Protėviai sugrįžta tik sakralioje erdvėje.
Škėma
2011-04-12
Antanas Škėma- vienas žymiausių 20 a. lietuvių rašytojų, sumoderninęs lietuvių prozą ir galutinai ją priartinęs prie Vakarų kultūros lygio. Savo garsiausiame kūrinyje ,,Balta drobulė“ A. Škėma vaizduoja tragiškus 20 a. įvykius išgyvenusio žmogaus būseną. Garšva yra ir kūrėjas, ir tipiškas to laikmečio žmogus, patyręs dvasinę krizę ir besiilgintis tikrųjų gyvenimo vertybių.
“Benamio dainų“ interpretacija
2011-04-12
“Benamio dainas” sudaro tik keturi eilėraščiai, tačiau juose perteikiama benamio žmogaus išgyvenimai, mintys - visas vidinis pasaulis. Šių eilėraščių benamis - tai ne paprastas benamis, o žmogus, išginęs savo mintis, jausmus, savo sielą klaidžioti po nežinomybę tam, kad jie nesudūlėtų glūdėdami kažkur žmoguje, tam, kad pajaustų gyvenimą - praeitį ir dabartį. Apie ateitį eilėraščiuose nekalbama, gal net jos bijoma, tačiau giliai benamyje slypinti viltis žybteli paskutinėje dainoje.
Dzūkė mergaitė
2011-04-07
Netikėtumų pilna knyga, kurioje nuklysti į kitą pasaulį.
Jonas Biliunas "Kliudziau"
2011-04-05
Nebloga Teksto analizė ir interpretacija Jonas Biliunas "Kliudziau".
Jono Biliūno novelė "Vagis" interpretacija
2011-03-29
Jonas Biliūnas- garsus Lietuvos XIX- XX a. rašytojas novelistas, iki savo ankstyvos mirties parašęs begalo brandžių kūrinių. Jo tekstai pasižymi realizmu, derinamu su pasakos motyvais, psichologizmu, dažniausiai koncentruojamasi į paprastą kaimo žmogų. J. Biliūnas nevengia sąžinės graužaties temos, apeliuoja į skaitytojo jausmus, todėl jo tekstai įstringa ilgam. Šalia novelių ,,Kliudžiau“, ,,Brisiaus galas“, apysakos ,,Liūdna pasaka“ kaip tipišką jo kūrybos pavyzdį galime priskirti ir kūrinį ,,Vagis“
vandos juknaites apysakos stiklo salyje istraukos interpretacija. gera
Interpretacija.
J. Aputis "Nesmagu, kad liekat vienas" (ištrauka nuo "Motoras sučiaudi tris kartus ir nutyla." iki pabaigos)
Ištraukos iš “Altorių šešėly” interpretacija
2010-12-13
Vincas Mykolaitis – Putinas, gimęs 1893 metais, o miręs 1967 metais, buvo lyrikas, prozininkas, dramaturgas, literatūros profesorius. Jo kūryba įvairių žanrų, apima ilgą laikotarpį. Ją būtų galima analizuoti pagal žanrus: lyrika, proza, drama, kritika. Jo kūrybą taip pat galima suskirstyti į du epicentrus. Pirmajam epicentrui būdingi gamtos elementai, jausmingumas, lyrinis herojus, kuris siekia laisvės. Būtent į pirmąjį epicentrą ir įeina romanas “Altorių šešėly”.
Vincas Mykolaitis-Putinas – XX a. pradžios lietuvių rašytojas, poetas, vertėjas, literatūros istorikas ir kritikas, atsiskleidė kaip didelis romantikas ir simbolistas, dvasingumo ieškotojas, būties priešybių analitikas. Putinas išleido ne vieną poezijos rinkinį, o kaip rašytojas labiausiai išgarsėjo parašęs psichologinį romaną „Altorių šešėly“, kuriame sukurtas sudėtingas žmogaus paveikslas, pateikta gili ir detali jo vidinių išgyvenimo analizė.
Lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis sukūrė pirmą svarbų lietuvišką meninį tekstą „Metai“, kuris paliudijo apie lietuvių literatūros buvimą. Šią poemą sudaro keturios pagrindinės dalys apie metų laikus,tai: „Pavasario linksmybės“, „Vasaros darbai“, „Rudenio gėrybės“ ir „Žiemos rūpesčiai“. Kiekvienoje iš jų pasakojama apie ponus,prievaizdus bei būrus: jų darbus ir papročius,kaip jie vargsta ir ilsisi,kenčia ar linksminasi. Taigi pagrindiniu šio kūrinio obejktu tampa žmogaus gyvenimas,kuris yra sugretinamas su pačia gamta.
J.Savickis "Vagis"
2010-10-06
Jurgio Savickio novelė „Vagis“ puikiai iliustruoja tuos socialinius procesus, kurie lemia, kad geri žmonės kai kada tampa... savotiškais monstrais. Apie tokį fenomeną yra kalbėjęs ir Ph.Zimbardo savo knygoje „Liuciferio efektas“ (Liuciferis, mylimiausias Dievo angelas, tampa blogio įsikūnijimu, jo simboliu) – viską lemia ne tik paties žmogaus prigimtis, bet ir aplinka, kurioje žmogus gyvena ar į kurią patenka.
K. Donelaičio poemos pavadinimas “Metai” kiekvienam asocijuojasi su žmonių buitimi, gyvenimu ir darbais per kalendorinius metus. Tačiau poeto kalendorius neoficialus, pagal kurį XVIII a. tvarkytas visuomenės gyvenimas jo gimtajame krašte, o gamtos pagal kurį gyveno burai sunku, bet tokį įprastą gyvenimą. Metų laikų kaita poetui tarsi auksčiausioji valia, sutvarkyta gamtos permainų grandine, kurioje žmogus jaučiasi esąs tik smulki dalelytė.
Interpretacijų įžangos
2010-07-04
Kristijonas Donelaitis, Maironis, Šatrijos Ragana, Vaižgantas, Jonas Biliūnas, Vincas Krėvė, Vincas Mykolaitis – Putinas, Antanas Vaičiulaitis, Antanas Škėma, Justinas Marcinkevičius, Saulius Šaltenis, Juozas Aputis, Romualdas Granauskas, Vanda Juknaitė, Bitė Vilimaitė, Jurgis Savickis
J. Vaičiūnaitė "Akmuo su pasaga"
2010-05-17
J. Vaičiūnaitė - kultūros poetė, Lietuvą jaučianti kaip Šiaurės kraštą, jautri geografinei erdvei. Jos poezijai būdingas kultūros pasaulio stebėjimas, buities grožio aktualizavimas, dėmesys daiktų formoms, siluetams, spalvoms, atsisakoma atviros išpažinties, emocija ,,įaudžiama“ į kokią nors istoriją. Šiuos kūrybos bruožus atpažįstame skaitydami ir eilėraštį ,,Akmuo su pasaga“.
Maironio "Nuo Birutės kalno" interpretacija
2010-05-17
Eilėraštis „Nuo Birutės kalno“ yra iš romantizmo epochos poeto Maironio eilėraščių rinkinio „Pavasario balsai“. Tai išpažintinio pobūdžio eilėraštis, kuriame išreikštas žmogaus troškimas būti laimingu. Jame poetas, norėdamas išreikšti savy susikaupusius jausmus, kuria jūros vaizdą, kuris toks ryškus, kad atrodo, jog mes patys stovėtume ant Birutės kalno ir jaustume šio didingo reginio esmę.
"Altorių šešėly" ištraukos interpretacija
2010-05-11
Atėjus išvažiavimo dienai, seminarijoj prasidėjo tikras sumišimas. Klierikas Liudas Vasaris, važiuodamas namo iš seminarijos, pirmą kartą savo gyvenime taip stipriai pajuto gamtos visumą ir jos atsiliepimą visame savy.
20 kūrinių interpretacijų įžangos
2010-05-10
Lietuvių literatūros interpretacijų įžangos. Bronius Radzevičius. Kazys Bradūnas. Vincas Mykolaitis – Putinas. Juozas Grušas. Just. Marcinkevičius. Balys Sruoga. Vincas Krėvė. Henrikas Radauskas. Vytautas Mačernis. Kristijonas Donelaitis. Maironis. Antanas Vaičiulaitis. Jonas Biliūnas. Salomėja Nėris. Antanas Škėma. Janina Degutytė. Juozas Aputis. Marija Pečkauskaitė. Romualdas Granauskas.