Referatai, kursiniai, diplominiai
Pasaulis – kalėjimas. Gyvenimas įspaustas į rėmus ir žmonės nenori iš jų išlįsti. Dauguma elgiasi taip, kad įtiktų kitiems, kad taptų tų, tarsi aukštesnio lygio žmonių, draugais. Toks požiūris atsispindi dabar, atsispindėjo ir praeityje, toks požiūris yra tiek Lietuvoje, tiek ir už Atlanto. Tad nors pasaulis ir atrodo beribis, bet visgi yra kalėjimas ir iš jo taip lengvai neištrūksi.
Literatūra  Analizės   (1 psl., 4,16 kB)
Vienas žymiausias Lietuvos _ Lenkijos Romantizmo epochos poetų Adomas Mickevičius parašė nemažai garsių kūrinių, kaip „Vėlinės“, „Gražina“. Šie kūriniai žymi Mickevičiaus romantizmo pradžią Lietuvoje. Poetas, būdamas kitoje šalyje, iš tėvynės ilgesio parašė poemą „Ponas tadas“.
Lietuvių kalba  Analizės   (2 psl., 4,56 kB)
Ragana ir lietus
2010-03-22
Garsiausiame romane „Ragana ir lietus“ mitologinės, istorinės ir dabarties laiko paralelės išryškina svarbiausių egzistencinių situacijų pastovumą: moteris per meilę ieško savo vietos Dieve, jos teisės į Dievo malonę yra ne mažesnės nei kunigo ar vienuolio, kurie taip pat yra nuodėmingi. Romanas prisodrintas ir posovietinių realijų, ir kūniškumo (net ir homoseksualių santykių). Pateikiamos istorinės variacijos ta pačia meilės tema: dabartyje jauna moteris (Viktorija, toliau Vika), kankinama aistros kunigui Pauliui, kuris ruošiasi duoti vienuolio įžadus, ieško psichoterapeutės Normos pagalbos.
Literatūra  Analizės   (3 psl., 17,76 kB)
V.Juknaitė parašė nedaug. Jeigu dviem dešimtmečiams padalintume, išeitų po naują knygą kas penkeri metai, bet visos tos knygos labai pastebimos, o lietuvių moterų prozos raidoje - etapinės.
Literatūra  Analizės   (2 psl., 8,39 kB)
Maironio eilėraščio ,,Mano gimtinė“ interpretacija, skirta žemesnių klasių moksleiviams.
Lietuvių kalba  Analizės   (1 psl., 4,05 kB)
Justinas Marcinkevičius – vienas ryškiausių XX a. lietuvių literatūros veikėjų. Jo kūryba ir veikla apima gan platų arealą. Jis yra poetas, dramaturgas, vertėjas. Pagrindinė jo kūrybos tema - Lietuva, jos istorija ir dabartis, gamta, kultūra, žmogus, tėvynė. Tai žmogus, nepabūgęs rašyti savo kūrinius, remdamasis nacionalistinėmis vertybėmis, nepaisant to, kad tuo metu buvo lietuvių literatūros sąstingis - „Brežnevinis” laikotarpis.
Literatūra  Analizės   (1 psl., 5,69 kB)
Salomėja Nėris – viena ryškiausių neoromantizmo atstovių Lietuvoje. Daugiausia ji rašė eilėraščius, bet išleido ir keletą poemų. Visą S. Nėries kūrybą galima suskirstyti į tris etapus: Jaunystės, brandžiąją ir karo metų lyriką. Ankstyvojoje lyrikoje ji atskleidė jaunystės polėkį, brandžiojoje kūryboje įkūnijo būties trapumo jausmą, o karo metų lyrikoje – gimtinės ilgesį, skausmą ir netektį.
Anglų kalba  Analizės   (1 psl., 4,09 kB)
V.Krėvės gyvenimo ir kūrybos kelias ėjo per istorinį įvykių kupiną laikotarpį. tai jis ir atskleidė savo kūryboje, ypač tai ryšku viename iš geriausių dramos kūrinių “Skirgaila”.
Lietuvių kalba  Analizės   (1 psl., 3,94 kB)
Purpose: to analyze the changes of women’s roles and education, to review critical attitude to the book “The Mill on the Floss”. Mary Ann (Marian) Evans (1819 –1880), better known by her pen name George Eliot, was an English novelist. She was one of the leading writers of the Victorian era. Her novels, largely set in provincial England, are well known for their realism and psychological insight. She used a male pen name, she said, to ensure that her works were taken seriously. An additional factor may have been a desire to shield her private life from public scrutiny and to prevent scandals attending her relationship with the married George Henry Lewes. She was educated at home and in several schools, and developed a strong evangelical piety.
Anglų kalba  Analizės   (20 psl., 513,96 kB)
Paprastos paieškos komentarai:  Yahoo paieškos sistema ieško remiantis Alta Vista, todėl rasti rezultatai yra beveik identiški.  Yahoo, Teoma siūlo pasidomėti ir kitais puslapiais, kurie susiję su ieškoma tema ir gali būti naudinga. Google pateikia ir nuorodas rėmėjų, taip sukurdamos reklamą.  AlltheWeb pateikia ir tokių paieškos rezultatų, kurie netenkina užklausos: ieškant frazės su kabutėmis ji randa puslapius, kuriuose yra bent vienas žodis toje frazėje.  Visose paieškos sistemose atsiranda šiukšlių ar puslapių, kuriuose yra ieškomi žodžiai, tačiau kitokia prasme.  Teoma rastuose rezultatuose paryškina ne visus ieškomus žodžius ir taip apsunkina paiešką.  Labiausiai patiko Yahoo ir Google paieškos sitemos, nes jomis lengva naudotis, jos greitos, pateikia daug rezultatų. Nors Google neatpažysta ženklo „-“, manau tai nėra blogai, kadangi kartais ieškant informacijos viena tema, galima surast naudingos informacijos netiesiogiai susijusia su ieškoma informacija, kuri ne tik praplėstų turimas žinias, bet ir duotų naudingų minčių ieškoma tema, juolab jei ieškoma tema nėra gerai išnagrinėta. Pagerintos paieškos komentarai:  Visos paieškos sistemos paieškos raktą AND suprato teisingai.  Deja, Teoma nepateikia galimybės ieškoti sukonstruoto rakto tik rusų kalboje, kaip ir pasirinkti norimą dokumentų formatą.  Google OR suprato kaip NOT, nors NOT visiškai nesupranta, kaip ir Teoma.  Google plačiausias išplėstinės paieškos meniu. Taip pat Google pateikia daugiausiai paieškos rezultatų ieškant paveikslėlių.  Plačiausią kalbų pasirinkimą pateikia Google.  Teoma paieškos sitemoje negalima pasirinkti dokumento formato, todėl apsunkina paiešką.  Labiausiai patiko Google paieškos sitema, nes rezultatų randama labai daug ir dauguma jų atitinka užklausą, be to ji yra greičiausiai veikianti paieškos sistema.  Google pateikia daugiausiai rastų rezultatų ieškant paveikslėlių.
Informatika  Analizės   (12,18 kB)
Europa
2010-01-19
Europa. Europa-tai vienas iš mažiausių Pasaulio žemynų,nors tai sudaro apie 50 valstybių,tarp jų ir Lietuva.Stipriausios Europos valsybės yra Prancūzija ir Vokietija.Lietuva yra geografinis Europos centras.Europos sąjungoje yra 27 šalys,kurios susijungė norėdamos būti stiprios ir turtingos.. Europą pasiekė didžiulė krizė,dėl to kad nemokame taupyti,įstatymus priimti teisingai,valdžioje turime tokių asmenų ,kurie siekia tik gerai pasipelnyti,gyventi be rūpesčių.Mūsų Lietuvos seimūnams nė kiek nerūpi tai,jog esame gilioje krizėje,švaisto pinigus ten kur nereikia,ir jiems nerūpi ,kad eiliniai šalies gyventojai lieka be darbų,mėnesio pajamos vos sieka 800 litų,o dar kilę mokesčiai,išvis neleidžia gyventi,mes ne gyvename ,o vien egzistuojame.Taip dabar gyvename,nes norėjome įstoti į Europos sąjungą,o ten yra taip: jei visos šalys turtingos visada padeda finansiniu atžvilgiu kitiems,o dabar kai yra sunkmetis ir visiems trūksta finansinės paramos nėra į ką kreiptis.Pinigų trūkūmas pasiekė net už Europs sąjungos ribų esančias šalis.Nors Lietuva buvo sukaupusi tiek pinigu,kad galėjo išgyventi 4 metus nejautusi krizės..Bet valdžios godumas padaro viską... Europoje dabar sunki padėtis,nes visi bando kaip nors prasimanyti pinigų,žmonės vagia,žudo,plėšia dėl to,kad neturi kuo maitintis ir mokėti mokesčius.Viskas pasikeistų į gerają pusę nors šiek tiek, pakeitus Šalių valdančiuosius asmenis.Nes visa Europa tik žlugdoma,gali kilti vidaus karas,kai žmonės kariaus dėl duonos kąsnio. Reikėtų pakeisti šalių valdymo taktiką:sumažinus mokesčius galėtų normaliai dirbti,atsirastų daugiau darbo vietų,nes dabar gamyklų valdytojai taip pat jaučia krizę,neturi iš ko mokėti atlyginimų ir apmokėti savo išlaidų.Pradėjus atsirasti daugiau darbo vietų,būtų mokami mokesčiai,taip stambūs verslininkai nejaustų nuosmūkio,sumažėtų maisto prekių kaina.Į biudžetą sugrįžtų daugiau finansų,krizė sumažėtų nors truputį.. Svarbiausia nešvaistyti pinigų,geriau kaupti kapitalą sunkmečiui,kad paskui iškilus problemoms netektų badauti ir skursti. Europos šalys,būkime vieningos ir taupios,suprasti visus reikia!Reikia ir pokyčių,todėl pradėkime patys nuo savęs..!
Geografija  Analizės   (4,28 kB)
Vidinis monologas derinamas su menamąja kalba ir pasakojimu pirmuoju asmeniu - tai pagrindinė tradicinio epinio pasakojimo modifikacija, kurio raidą iki šių formų aptaria A. Krasnovas savo studijoje Vidinio monologo proza. Šiuo autoriumi remdamiesi bandysime trumpai nusakyti vidinio monologo ir sąmonės srauto pagrindines ypatybes, vidiniu monologu ar sąmonės srautu vykdomo pasakojimo pagrindinius bruožus, nes juos išskirti labai svarbu norint tinkamai suvokti lietuvių literatūroje šeštajame-septintajame dešimtmečiuose atėjusią įvairaus tipo vidinio kalbėjimo tradiciją, kurios ėjimą žymi išeivijoje - Škėmos, A. Landsbergio ir kt. kūriniai, sovietų Lietuvoje - Bieliausko, Sluckio ir kt. romanai.
Lietuvių kalba  Analizės   (3 psl., 7,83 kB)
Justinas Marcinkevičius – vienas žinomiausių Lietuvos poetų ir rašytojų. Jis gimė ir užaugo Važatkiemio kaime ir visuomet gyveno apsuptas Lietuvos gamtos. Galbūt būtent dėl to, o gal dar ir dėl meilės tėvynei, beveik visi jo kūriniai buvo parašyti patriotinėmis temomis. J. Marcinkevičiaus kūriniai šlovina Lietuvą, aprašo jos nuostabią gamtą ir aukština lietuvių kalbą.
Literatūra  Analizės   (1 psl., 4,4 kB)
S. Dali "Galarina"
2010-01-04
Salvadoras Felipas Jacintas Dali gimė 1904 metų gegužės 11 dieną, o mirė 1988 metų sausio 23 dieną Figereso (Ispanija) ligoninėje. Jis priklauso XXa. Atsiradusiai meno krypčiai siurrealizmui (realių daiktų ir fantastinių regėjimų derinys)¹ . Pasak jo: “Garbė būti siurrealistu, nes jautiesi priklausąs meno avangardui, vienintelei literatūros ir meno srovei, turinčiai po Pirmojo pasaulinio karo pasiulyti kai ką iš esmės nauja, modernaus” ² Priklausė Andrė Bretono grupei³, kuri rinkdavosi jo bute Fontaine gatvėje (Paryžius) vadinamame elektros muziejuje. Pats “Bretonas išreiškė pageidavimą įtraukti Dali į grupę, nes atrodė, kad siurrealizmo idėjos išsikvepia.” 4 „1925 metų lapkritį jaunasis dailininkas suorganizuoja pirmą personalinę parodą pas Dalmau Barselonoje. Ji turėjo pasisekimą – teigiamai vertino kritika, paveikslus gerai pirko.” “Kūrybinis gyvenimas pradeda apsimokėti, ateina pasisekimas,“ 5 pasirodęs filmas “Andalūzijos šuo atneša persilaužimą, o pirmoji paroda Paryžiuje – tarptautinį pripažinimą.” 6 „Nuo 1931 iki 1933 metų jis rengia kasmetines parodas pas Pjerą Koli Paryžiuje.” 7 “Pirmas Galos portretas atsirado 1931 metais – tai ant atviruko aliejiniais dažais tapytas paveikslas. <…> Paskui buvo sukurta kitų portretų: Paranojinė Galos veido metamorfozė, Automatinis Galos atvaizdo pradėjimas (1932) ir Galos atvaizdas su dviem ant peties balansuojamais avienos kotletais (1933). <...> Taip pat 1933 metais buvo sukurtas pirmas Galos atvaizdas – Cukruotoji sfinksė, <...> 1935 metais nutapytame paveiksle Galos angelas ir vieneriais metais vėliau atsiradusiame Geodeziniame Galos atvaizde (abu ją vėl vaizduoja nusigręžusią) ji vilki tą pačią siuvinėtą palaidinukę kaip ir Sfinksėje. 1949 metais ir šeštajame dešimtmetyje ji virsta Leda atomica ir Port Ligato Madona. Išvardyti visus paveikslus, kuriuose esama Galos, būtų beveik neįmanoma, nes ji yra ir iškyla kaip palydovė, įkvėpėja, modelis ir galiausiai kaip Dali kosmologijos karalienė. Visais atžvilgiais su jo kūriniais ji neatskiriamai susijusi. Ne tik tapyboje bet ir savo istorijose jis pasakoja apie ją: jis skiria jai viską, ką rašo, tapo ir daro - savo gyvenimą.” 8 „Dali ją piešia vis pridengtą, užslėptą arba nusigrežusią nuo žiūrovo.” 9 Salvadoras Dali didžiausią pripažinimą, aukštumas pasiekė JAV, grįžęs buvo išmestas ir iš Bretono grupės, bet tai nebeturėjo jam jokios reikšmės. Analizuojamo kūrinio pavadinimas – “Galarina”, jis sukurtas 1944 – 1945 metais, tai ant drobės aliejiniais dažais tapytas 66x51 Galos portretas. (Fundacion Gala – Salvador Dali, Figueras (Ispanija) 10. Kūrinyje vyrauja achromatinės spalvos, tiesa, pats objektas reiškiamas šiltesniu koloritu, gelsvos ir rusvos spalvos deriniu. Paveiksle vyrauja geltonos spalvos atspalvis, kompozicijos koloritui suteikiantis vientisumo. Nepaisant to, kad tuo būdu centrinis objektas (Gala) tarsi išstumiamas į priekį, atskiriamas nuo fono. Kaip jau minėta “Dali ją piešia vis pridengtą, užslėptą arba nusigręžusią nuo žiūrovo.“ 11 Gala yra įrėminta šviesios silpnos linijos, taip sukurpiamas spindulingumo iš jos asmens įspūdis. Gelsva spalva portretui suteikia ramumo, intelektualumo būvį. Ji perteikta silpna dėme, kuria siluetui, kūnui suteikiamas dieviškumo pulsas. Juk, kaip teigia Herbert Genzmer “nedaug terasime menininkų, kurie taip idealizavo ir gerbė savo žmonas kaip Dali” 12 , šis portretas būtent tai ir parodo, patvirtina teiginį. Pasitelkus šviesokaitą ir konkrečiąją formą sukuriamas tikrumo, gyvumo įspūdis, rodos, Gala štai tuoj kvėptels, atsidus, pajudins rankas ar pan. Jos “sucentravimas” leidžia pajusti formos uždarumą, ramybę. Sykiu, taip sukonstruotas objekto (Galos) ir ervės santykis (beje, Gala – šviesi, ją supanti erdvė – tamsi) kai ji tarsi kybo ore kažkur šalia mūsų, leidžia pajusti net ir vienatvės tarpsmą, begalybės ištestumą. Visa kompozicija yra vieninga, tai lemia ne vien tonas ar koloritas, bet ir Galos proporcingumas, ritmika, kuri, beje, teikia harmoningumo, emocingumo. Pažvelgę į Galos veidą matome disimetriją, tai portretui suteikia individualumo. “Galarina” – Salvadoro Dali žmonos Galos portretas. Ji yra centrinė paveikslo figūra. Kaip jau minėjau, Gala spinduliuoja dieviškumu, dieviškumu, kurį leidžia pajusti jos artumas. Už jos slypinti begalybė ištesta ir net gi kontrastinga jos būviui, taip perteikiama vienatvė. Galos stotas rankų padėtis, leidžia mąstyti apie uždarumą, susitelkimą į save, net konservatyvumą. Apnuoginta krūtis perteikia moteriškumą, jusliškumą. O štai pažvelgę į veidą regime dailininko pagautą mąslų, atvirą, gal kiek vaikišką (šalia pabrėžto moteriškumo!) žvilgsnį, vos regimą šypseną (tai galėtume įvardinti kaip šelmiškumo būvį). Portretas pateikia sukoncentruotą ramumą, “paskanintą” tarsi vos girdimu mergaitišku kikenimu. Tonas ir koloritas pritraukia, priartina žiūrovą bet vis tiek palieka stovėti kažkur šalia, pakeri vos praskleista paslaptimi, erotiškumu. S.Dali – siurrealizmo atstovas. Tiesa, randame ir modernizmui būdingų tendensijų. Tai nėra šiaip įprastas portretas, jame atsiskleidžia pačio kūrėjo meninė fantazija, juk šis portretas ne tik realistiškai perteikia fizinį tarpsmą, bet ir patį moters (mylimos moters) suvokimą (mąslumas, erotiškumas, rimtumas, šelmiškumas), tarsi sukurpiamas savo mūzos idealas. Juntamas intuityvumas, psichologiškumas kurie stipriau nei pats vaizdas “užkabina” žiūrovą, stebėtoją. Paveiksle sulietos portreto ir akto dalys simbioziškai viena kitą veikia. Taip sykiu atskleisdamos tiek individualumą, tiek abstrakciją (moters suvokime). “Galarina” – vykęs darbas, pirmąsyk kerintis fizine išraiška ir kuo toliau tuo labiau imponuojantis vidine ekspresija. Akistata (veriantis Galos žvilgsnis į Tave) su paveikslo centrine figūra priverčia ieškoti daugiau, sužavi. Tuo labiau, turint šiek tiek geografinių žinių apie dailininką ir jo mūzą (Galą). Kaip rašo Herbert Genzmer:”Reikia gilintis į Dali dvasinį pasaulį, kad Dali būtų galima suprasti.” 13 Manau tai leidžia į šį portretą pradėti žvelgti ne vien kaip paprastam žiūrovui, bet pereiti į autoriaus būvį, nors šiek tiek susitapatinti su juo, žvelgti į šį darbą asmeniškiau matant jame ne svetimą, o savą žmogų.
Dailė  Analizės   (9,3 kB)
Jasperis Johnsas Spalvoti skaičiai (1959m) Johnsas labiausiai išgarsėjo vienu banaliu pavidalu paremtais darbais, tokiais kaip skaičių rinkinys jo Spalvotuose skaičiuose, taikinys, Jungtinių valstijų žemėlapis ir vėliava. Visa šių daiktų esmė ir yra ta, kad juose nėra esmės- žiūrovas ieško ypatingų reikšmių, o menininkui labiausiai rūpi sukurti paviršių. Kaip matyti iš piveikslo Spalvoti skaičiai, Johnsas yra aukštos klasės manipuliavimo spalvomis meistras. Johnso technika liudija, kad jam artimas ne tik popmenas, bet ir kiti dalykai. Pavyzdžiui, kaip ir Kennethą Nolandą, jį domina tapybinė inercija. Viena iš priežaščių, dėl kurių jis renkasi banalius objektus, yra ta, kad jie daugiau nebeskleidžia energijos. Jį labiau domina paveikslas kaip savarankiškas, o ne ką nors vaizduojantis objektas. Kartais jis prišlieja vieną drobę prie kitos ir tarp jų įterpia porą medinių rutulių, kad ten, kur tos dvi drobės susijungia, žiūrovas matytų sieną. Prie kitų darbų pritvirtiną įvairių daiktų; liniuotę, šluotą ir šaukštą. Iš šių dailininkų veiklos apibūdinimo matyti, kad jie atstovauja savotiškam posūkiui nuo grynosios tapybos. Netgi Johnsui, tikram virtuozui, tapyba tėra tik priemonė pasiekti tam tikrą rezultatą, kurį jis būtų pasiekęs ir kitomis priemonėmis. Ekspresionizmas Arshile Gorky Sužieduotuvės II.(1947) Gorky darbai artimi siurrealizmo veterano Andre Massono stiliui, kuriuo šis tapė paskutiniais metais Amerikoje.Gorky iki pat 1944 metų nebuvo susitikęs su Bretonu, ir tai padėjo jam, kaip menininkui, galutinai išsivaduoti. Apie 1947 metus jis ėmė pranokti savo mokytojus, ypač tuo, kip laisvai vartojo medžiagas. Dailininko technikos drąsa akivaizdžiai matyti jo antroje Sužieduotuvių versijije, sukurtoje 1947m. meno filosofijoje, kurią Gorky išdėstė interviu Amerikos žurnalistui tais pačiais metais, buvo svarbių tolesnei Amerikos tapybai dalykų. Jis tikėjo nuolatine tiesa ir niekada nebaigdavo paveikslų-tik sustoja jį tapęs. Jis tapydavo viena paveikslą ant kito būna kad vienu sykiu tapo apie penkiolika ar dvidešimt darbų. Ir jam patikdavo taip daryti nes jam patikdavo keisti savo nuomonę, svarbiausia nesiliauti pradėti paveikslus ir niekada nereikia baigti. Pats Gorky nepajėgė jos aktyviai ginti toliau. Palaužtas viena po kitos užgriuvusių nelaimių, 1948m jis nusižudė.Tikriausiai jis buvo pats iškiliausias Amerikoje susiformavęs siurrealistas.
Dailė  Analizės   (3,72 kB)
Dailininkas Petras Kalpokas augo kaime, gal todėl jo peizažų motyvai – kaimo aplinka. Šiems peizažams būdinga atvira erdvė, lyriškumas. Petro Kalpoko paveiksle „Rudenį“ jaučiame ramybę. Pažvelgus į jį norisi tiesiog prisėsti ir pabūti apie nieką negalvojant ten, toje vietoje, gaubiamoje rudeniškos vėsos. Paveikslas dvelkia švelniu liūdesiu ir melancholija. Pirmajame plane matome upelio išsišakojimą ir nedidelį kauburėlį. Aplink jį auga vandens žolės. Kiek toliau – to paties upelio vingis ir du jo krantai – tokie artimi, ir vis dėl to išskirti. Kompozicijos centre regime medelį ir jo atspindį vandenyje, palei upelio vagą auga krūmai. Dar atokiau, prie telkšančių balų matome didelius beržus, kitapus jų driekiasi eilė krūmokšnių. Ties horizonto linija, tolumoje, pastebime mišką. Fone – vaiskus dangus, užbaigiantis šią harmoningą kompoziciją. Paveiksle vyrauja rusvi, rausvi, melsvi atspalviai, nepasigendame ir žalsvų tonų. Dailininko paletėje gausu spalvų, kiekvienu potėpiu sukuriama atitinkama nuotaika. Į šiltą rusvą koloritą įterpiami rausvi lopinėliai pagyviną paveikslą, o melsvas dangus bei upelio vanduo suteikia ramumą. Tyras ir taurus dailininko kūrybos pasaulis. Visi jausmai atsispindi paveiksluose – pažvelgęs į vieną ar kitą tapybos darbą regi kūrėjo sielos atspindį jame.
Dailė  Analizės   (3 kB)
KIEKYBINĖ IR KOKYBINĖ ANALIZINĖ CHEMIJA Analizinės chemijos paskirtis yra medžiagos cheminės sudėties tyrimas. Analizė skirstoma i kokybinę ir kiekybinę. Kokybinės analizės uždavinys – aptikti elementus junginiuose ir cheminius junginius – mišiniuose; kiekybinės analizės uždavinys – nustatyti santykinius elementų kiekius junginiuose ir cheminių junginių – mišiniuose. Tirpalo kocentracija vadinami medžiagos kiekį, esantį tam tikrame tirpalo arba tirpiklio masės vienete (masės koncentracija), arba tam tikrame tirpalo tūryje (tūrio koncentracija). Skaičiuojant tirpalo koncetraciją, ištirpusios medžiagos kiekis išreiškiamas įvairiais vienetais: gramais (tam tikrame tripiklio arba tirpalo kiekyje), procentais, grammolekulėmis (moliais), gramekvivalentais. Kiekybine analize vadinama analizinės chemijos dalis, skirta analizuojamos medžiagos kiekybiniai sudėčiai nustatyti. Kiekybiniams nustatymams dažniausiai panaudojamos tos pačios cheminės reakcijos, kaip ir kokybinei analizei. Svorio analizė pagrįsta tuo, kad nustatoma bandinio sudedamoji dalis, išskiriama iš tirpalo žinamos cheminės sudėties nuosėdomis. Žinant gautų nuosėdų masę, apskaičiuojamos tos sudedamosios dalies kiekis. SŪRELIAI IR JŲ RŪŠYS Saldūs tepiamieji lydyti sūriai (sūreliai) gaminami iš katik pagamintos įvairaus riebumo varškės, sviesto ir skoninių priedų: kavos, kakavos, vaisių, sulčių, medaus, riešutų, vanilino ir kt. Norint suteikti pastovią plastišką konsistenciją, karšta sūrio masė homogenizuojama, kartais pridedama stabilizatorių – agaro arba želatinos. Tepiamieji sūriai paprastai būna 20-30 proc. riebumo, gaminamas šokoladinis, „Voveraitė“ (su medumi ir riešutais), kavos, vaisinis, „Birutė“ (su medumi ir razinomis) sūris. Lydyti koncervuoti sūriai yra 45-50 proc. riebumo sūriai. Jie būna pasterizuoti ir sterilizuoti.
Chemija  Analizės   (15,4 kB)
Atomo sandara
2010-01-04
Atomą sudaro branduolys ir aplink skriejantys elektronai. Branduolį sudaro protonai ir neutronai. Protono krūvis yra teigiamas, o neutronas krūvio neturi. Branduolį sudarantys elektronai visada neigiami. Atomas gali būti neutralus, tada kai elektronų skaičius yra lygus protonų skaičiui. Pvz. branduolys yra visada teigiamas, nes ji sudaro protonai kurių krūvis teigiamas, o neutronai krūvio neturi. Kai aplink branduolį skrieja 8 neigiami elektronai ( - ) o branduolyje yra 8 teigiami protonai ( + ) tada atomas tampa neutralus, nes teigiamo ir neigiamo krūvio yra po lygiai. Dėl elektronų skaičiaus kitimo atomas gali virsti teigiamu jonu arba neigiamu jonu. Neutralus atomas netekęs vieno arba daugiau elektronų virsta teigiamu jonu. Atomas prisijungęs vieną arba daugiau elektronų tampa neigiamu jonu. ATOMAS: Atomas yra mažiausia cheminio elemento dalelė.
Chemija  Analizės   (10,21 kB)
Vegetarizmas
2010-01-04
Maitinimasis- būtina sąlyga organizmui normaliai augti, vystytis ir funkcionuoti. Vartodami įvairų maistą, aprūpiname savo organizmą reikalingomis medžiagomis, kaip pavyzdžiui vitaminais, mineralais, baltymais, riebalais ar pan. Jeigu nori būti sveikas, negalima maitintis bet kuo, reikia žinoti, kiek ir kokių medžiagų žmogus turi gauti per parą. Tarkim, nustatyta, kad per parą žmogus turi gauti apie 2-3 gramus kalcio, magnio 270-400mg, geležies 10-15 gramų. Pritrūkus geležies žmogui gali išsivystyti mažakraujystė. Kad ši liga neužkluptu mūsų, kasdien vartojame mėsą ir jos produktus, kurioje gausu šios medžiagos. Tačiau, yra žmonių, kuriems moraliniai įsitikinimai neleidžia valgyti mėsos. Jie maitinasi tik augaliniu maistu. Tie žmonės yra vegetarai. Jie įsitikinę, kad vartodami augalinį maistą gyvena ilgesnį, sveikesnį ir humaniškesnį gyvenimą. Pasaulyje vegetarai sudaro apie 10% žmonių. Manoma, kad Lietuvoje jų yra apie 5 %. Galvoju, kad ir Ramygalos gimnazijoje yra nevalgančių mėsos mokinių. AR VERTA TAPTI VEGETARU? Dėl šio klausimo žmonių nuomonė visada skyrėsi į dvi dalis: verta ir neverta. Manau, atsakymas yra paprastas ir aiškus : visur yra ir gerųjų ir blogųjų pusių. Mokslininkų duomenimis, vegetarai dažniausiai nerūko ir negeria alkoholinių gėrimų, vien dėl to jų sveikata yra geresnė nei visaėdžiu žmonių. Be to, vegetarai retai turi antsvorio, nes augaliniame maiste daugiau maistinių skaidulų, kurios mažina cukraus ir riebalų rezorbciją organizme. Mažiau šie žmonės serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Neabejotina, kad vegetarai yra humaniškesni, nes atsisako vargyti tai, kas buvo gyva. Taip pat šie žmonės labiau linkę rūpintis aplinka. Vienintelis vegetarizmo trūkumas – griežta mitybos priežiūra. Daugelis prieš tapdamas vegetaru mano, jog atsisakęs mėsos ir toliau sveikai gyvens. Vegetarizmo gyvensena reikalauja pastangų. Žmogus turi „skaičiuoti“, prisiminti kokių medžiagų negavo šiomis dienomis. Vegetarai dažniausiai rizikuoja susirgti mažakraujyste. Šia liga galima susirgti, kai organizmui trūksta geležies, kurios gausu mėsoje. Gaila, tačiau ne visi žino, jog geležies taip pat gausu sojoje, iš kurios, kaip ir mėsos geležį lengvai pasisavina organizmas.
Biologija  Analizės   (90,12 kB)
D. Babrauskienės įmonės misija – siekiama įmonės veiklą orentuoti į klientą ir jo poreikių tenkinimą. Peteikti pirkėjui prekių, kurioms yra rinkos poreikis. Daryti viską, kad mūsų teikiamos paslaugos ir prekės petenkintų pirkėjus ir mes gautume atgalinį ryšį, kuris didintų įmonės pelną ir leistų jai plėsti prekybos apimtį. Savo darbuotojams daryti malonias ir geras darbo sąlygas, garantuoti stabilias pajamas ir visas įstatymų numatytas socialines garantijas.D. Babrauskienės įmonė turi pakankamai didelį pranašumą prieš kitas paslaugų ir prekybos įmones, dėl gerų prekių ir paslaugų kainų. Todėl įmonė gali ir toliau plėsti savo veiklą, neprarasdama turimos rinkos dalies. Siūlyčiau įmonei: išplėsti kolektyvinių antenų tinklą ir vėliau jį padaryti kabeliniu tinklu, nes taip būtų gaunamos pastovios pajamos.
Ekonomika  Analizės   (9,52 kB)
Mark Twain
2009-12-22
By setting The Prince and the Pauper in Tudor England, Twain found a way to indulge the public’s then fashionable taste for the British monarchy, while at the same time expressing his aversion for that selfsame monarchy, which he called “surely the grotesque’s of all swindles ever invented by man” He had also discovered a means of exposing a host of modern injustices, as well. Writing this book Twain wanted to show social inequality in England. He made the most miserable and the noblest boys as principal personages, thus he tells of very different fate of two boys who had born the same day and the same town. M. Twain wanted to tell that prince and pauper can differ only by clothes, that all people born equal rights: rich and poor.
Anglų kalba  Analizės   (3,5 kB)
Atvejo analizė
2009-11-18
Almantui trylika metų. Jis gyvena kartu su mama. Berniukas dažnai žmonių vadinamas “sunkiu” vaiku. Jis neretai nelanko mokyklos, o būdamas joje, įžeidinėja mokytojus bei klasės draugus. Almantas visada elgiasi agresyviai ir atgrasiai, yra šiurkštus. Dažnai kaimynų pastebimas rūkant. Mama bendrauja su Almantu, aiškina, kad tai netinkamas elgesys, to negalima daryti, reikia keistis. Berniukas, galbūt, supranta, tačiau jo elgesys visiškai nesikeičia.
Socialinis darbas  Analizės   (5 psl., 11,88 kB)
Vytautas Mačernis – savoje žemėje amžinai likęs žemininkas. Jo kūryba nėra gausi. Jis rašė vizijas, sonetus, trioletus, giesmes, trumpus aforistinius eilėraščius. Tačiau Vytautas Mačernis užbaigė vienintelį ciklą “Vizijos” {1939- 1942}. “Vizijos”- vienas V. Mačernio kūrybos polių. “Vizijas” sudaro “Įžanga”, septynios atskiros dalys ir “Pabaiga”. Vizijos - tai ypatingi dvasios regėjimai, vaizdiniai, kurie išsiskleidžia žmogaus vaizduotėje. Poetinė vizija - tai menine kalba išsakytas vidinis regėjimas.
Lietuvių kalba  Analizės   (3 psl., 7,98 kB)
Šeimos vertybės
2009-11-10
Šeimos vertybės, tai tema, kuria diskutuojame daug ir dažnai. Tačiau tam, kad galėtume apie tai kalbėti, turime suprasti kas yra šeima ir kas yra vertybės. Deja, bendros nuomonės šiuo klausimu dar neturime. Egzistuoja tik tai, kas kiekvienam žmogui yra svarbu. Vieniem šeima tai džiaugsmas, pasididžiavimas, nepamainoma gyvenimo dalis. Kitiem - šeima egzistuoja kaip nusistovėjęs stereotipas ar tiesiog neišvengiamas likimas.
Sociologija  Analizės   (1 psl., 3,92 kB)
S. Nėris – didelio talento lyrikė. Jos charakteryje savitai jungiasi trapumas ir tvirtumas, ambicingumas, buvimas savimi ir nuolatinis nepasitenkinimas. S. Nėries lyrikoje svarbią vietą užima meilės tema. Pačios poetės meilė buvo tyra, švelni ir – net baugi. Ir ši nelaiminga jos jaunų dienų meilė padarė didelį emocinį poveikį jos mąstymui, gyvenimo supratimui.
Lietuvių kalba  Analizės   (1 psl., 7,67 kB)
alomėja Nėris - viena ryškiausių XX a. lyrikių, į pasaulį žvelgusi romantikės ir neoromantinės akimis. Todėl jos kūryboje gausu vidinių išgyvenimų. Lyrinis subjektas yra atviras, artimas gamtai. Jos poezija dažniausiai siejasi su biografiniu ir istoriniu kontekstais. Karo metais rašytuose eilėraščiuose sustiprėja individo, kaip našlaičio, nuotaika, kurią išreikšti poetei padeda žmogaus ir gamtos paralelė.
Lietuvių kalba  Analizės   (2 psl., 4,65 kB)
Vincas Mykolaitis Putinas – XX amžiaus pradžios lietuvių poetas ir prozininkas. Labiausiai žinomas savo simbolistiniais eilėraščiais ir romanu „Altorių šešėly“. Simbolizmas Putinui didžiausią įtaką padarė jam studijuojant Rusijoje bei Vakarų universitetuose.
Lietuvių kalba  Analizės   (1 psl., 7,27 kB)
Jonas Biliūnas savo apsakyme „Kliudžiau“ norėjo pavaizduoti svarbiausius humanizmo trūkumus: nesupratingumą ir šaltakraujiškumą kitai būtybei. Šie trūkumai ypač išryškėja šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame laikui bėgant jau neliko tolerancijos, pagarbos ir užuojautos vienas kitam. Jono Biliūno personažą mes galime sutapatinti su dabartiniu jaunimu. Juk jau nuo mažų dienų formuojasi žmogaus charakteris, jausmai būdo bruožai. Mūsų dabartinis jaunimas nenori domėtis nekuo, nenori mokytis, tobulėti.
Lietuvių kalba  Analizės   (1 psl., 3,51 kB)
Skaitydami Kristijono Donelaičio “Metus”, pastebime, kad nemažą kūrinio dalį sudaro Lauro, Selmo ir šaltyšiaus Pričkaus pamokančios bei patariančios kalbos, kuriose, be abejonės, regime paties autoriaus pozicją. Todėl galime spreęsti, kad vienas iš Donelaičio tikslų buvo parodyti žmonėms, kaip reikia teisingai elgtis, o tas, kuris teisingai elgiasi, yra ir išmintingas.
Lietuvių kalba  Analizės   (1 psl., 4,34 kB)
Jonas Mačiulis, save vadinęs Maironiu, yra iškiliausias XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios lietuvių poetas. Jo kūryba apėmė eilėraščio, dainos, poemos, istorinės dramos, žanrą. Jis reiškėsi kaip poetas, istorikas, politikas. Rinkinys “Pavasario balsai” yra svarbiausia knyga lietuvių lyrikos istorijoje. Vienas iš šios knygos kūrinių yra eilėraštis “Išnyksiu kaip dūmas”. Šis eilėraštis patriotinis, jame perteikta trumpą akimirką trunkanti nuotaika, kai nenorima blaiviai vertinti mūsų gyvenimo dėsnių.
Lietuvių kalba  Analizės   (2 psl., 4,71 kB)