Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Apie Justiną Marcinkevičių
2010-03-24
Šis darbas power point'u darytas apie Justiną Marcinkevičių, nurodytą apie jo gyvenimą, kūrybą, knygų išleidimą. Nurodytą iš kur paimta informaciją. ustinas Marcinkevičius gimė 1930 m. kovo 10 d. Važatkiemyje, (Prienų r.) Į mokslus kibti pradėjo Alksniakiemio pradžios mokykloje. Mokėsi Prienų „Žiburio" gimnazijoje . Baigė Vilniaus universiteto istorijos-filologijos fakultetą. Kurį laiką dirbo redakcijose. Buvo Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos sekretorius, vėliau – pirmininko pavaduotojas. Atgimimo pradžioje – Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys.
Lietuvos Mokslų Akademijos tikrasis narys.
Mokslas ir tikėjimas
2010-03-24
Kai prieš 144 metus Charlesas Darwinas paskelbė evoliucijos teoriją, teigusią, kad gyvūnija ir žmogus atsirado natūraliosios atrankos būdu, mokslininkai ilgai ir karštai dėl to ginčijosi. Tačiau daugybė paleontologijos, genetikos, zoologijos, molekulinės biologijos ir kitų mokslo sričių įrodymų pamažu patvirtino šią idėją.
Juozas Naujalis
2010-03-21
Pirmąsias muzikos žinias gavo iš vietos vargonininko K. Stankevičiaus. 1884–1989 m. Varšuvos muzikos institute pas J. Slivinskį mokėsi vargonuoti, o pas Z. Noskovskį – kompozicijos. 1890 m. vargonininkavo ir vadovavo chorui Vabalninke, o 1891 m. kunigaikščio B. Oginskio buvo pakviestas į Rietavą.
Rūgštys
2010-03-20
Rūgštys tai medžiagos, galinčios atskelti tik protonus. Rūgštys yra sudėtinės medžiagos, susidedančios iš vandenilio jonų ir rūgščių liekanų. Rūgštys yra molekuliniai kovalentinio ryšio junginiai.
OSI modelis
2010-03-18
OSI – Open Standarts Interconnect (atvirųjų sistemų jungtis).
Tarptautiniu standartu (ISO 7498) atvirųjų sistemų jungties atraminis modelis, arba OSI modelis, tapo 1983 metais.
Badas pasaulyje
2010-03-17
adas - tai socialinis reiškinys. Žmonija į XXIa. įžengia turėdama kosmoso įsisavinimo programas, pažangias technologijas, pasaulinį informacijos tinklą ir branduolinį ginklą. Paradoksalu, jog vis daugėja pranešimų apie skurdą, vargą, neprievalgį ir vieną baisiausių žmonijos problemų – badą.
Naujosios technologijos mūsų gyvenime
2010-03-17
Technologijos yra skirtomos į daug šakų: Šviesos technologijos; Biotechnologijos; Aplinkos technologijos; Nanotechnologija; Informacinės technologijos; Energija ir energetika; Elektronikos ir kt.
Žemės drebėjimai ir tektoniniai judesiai
2010-03-15
Žemės drebėjimas – staigus žemės paviršiaus judėjimas. Žemės drebėjimas yra staigaus žemės plutos tampriosios deformacijos energijos išsilaisvinimas, kuris spinduliuojamas seisminėmis bangomis, pasekmė. Žemės plutos deformacijos ir jų sukuriamos įtampos atsiranda dėl litosferos plokščių judėjimo viena kitos atžvilgiu. Skirtinguose regionuose šis judėjimas yra nevienodo greičio. Dėl trinties plokštės sustoja ir pradeda deformuotis. Procesas vyskta tol kol deformacijos jėgos viršija uolienų atsparumą ir jos lūžta.
Vokietijos etiketas
2010-03-13
Čia trumpas pristatymas apie tai, kaip reikia elgtis viešose vietose Vokietijoje, kaip bendrauti su Vokietijos piliečiais ir verslo partnerių etiketas Vokietijoje.
Rūkymas
2010-03-13
Rūkymas –labiausiai paplitusi buitinė narkomanija,žalojanti žmonių sveikatą.Cigaretės dūmuose yra apie 4000 cheminių junginių,kurie išsiskiria į aplinką.Iš jų 40-nuodingų,tarp jų ir sukeliančių vėžį koncerageninių medžiagų.
Engineering materials
2010-03-09
Trumpas Powerpoint skaidrėmis padarytas pristatymas apie pagrindines medžiagas, naudojamas inžinerijoje.
Johanas Volfgangas Gėtė
2010-03-07
Vienas žymiausių vokiečių rašytojų, vokiečių literatūros klasikas. Žymus vokiečių romantizmo mąstytojas, politikas, filosofas tyrinėtojas, keliautojas.
Lietuvių mitybos įpatumai
2010-03-04
Mainly food used for Lithuanian - potatoes. A traditional Lithuanian dish made from potatoes is called zeppelines. Lithuanians have a lot of harmful eating habits.
Pirmosios graikų filosofinės mokyklos
2010-03-03
Kokia yra gyvenimo prasmė? Ar yra pomirtinis gyvenimas? Kaip turime gyventi? Tai yra klausimai einantys iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą. Nebuvo dar žmonijos istorijoje tokios kultūros, kurios tarpe neatsirastų žmonių gvildenančių šiuos klausimus. Nors ir ne pirmieji, tačiau daugiausiai pasiekę ir padėję pamatus daugumai ateinančių filosofų kartų, buvo pirmieji graikų mąstytojai.
Dinosaurs
2010-02-26
Dinosaurs were the dominant terrestrial vertebrate animals for over 160 million years, from the late Triassic period (about 230 million years ago) until the end of the Cretaceous period (about 65 million years ago), when the Cretaceous–Tertiary extinction event caused the extinction of most dinosaur species.
1863-1864 m. sukilimas
2010-02-25
1863-1864 m. sukilimas – buvusio Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinio ir socialinio išsivadavimo sukilimas prieš Rusijos imperijos valdžią XIX amžiuje. Laisvės kovos vyko Rusijos imperijos okupuotose Lenkijoje ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje bei jų etnogafinėse dalyse – Baltarusijoje ir Ukrainoje.
Lietuvos prezidentai
2010-02-23
Trumpai apžvelgėme nepriklausomos Lietuvos Respublikos prezidentų institucijos istoriją. Visi penki Lietuvos Respublikos prezidentai simbolizavo penkis skirtingus jos raidos etapus.
Fotosintezės šviesos ir tamsos fazės
2010-02-22
Fotosintezės šviesos ir tamsos fazės. Elektromagnetinis spektras. Fotosintezei naudojama regimoji šviesa. Regimoją šviesą sudaro įvairaus ilgio bangos. Fotosintezei dažniausiai naudojami mėlynieji ir raudonieji spinduliai. Skiriamos dvi žaliūjų augalų fotosintezės pigmentų grupės: chlorofilai (a ir b ) ir karotinoidai (karotinas, ksantofilas – jie sugeria mėlynuosius spindulius).
Kristijosns Donelaitis
2010-02-19
K. Donelaitis - pirmasis didelis lietuvių poetas, nepakartojamas literatūros talentas, kurio įtaką tolimesnei lietuvių kultūrai sunku nusakyti žodžiais. Jo kūryba priklauso pereinamajam laikotarpiui, kai dar nebuvo pasibaigusi Baroko epocha, bet jau tolydžio stiprėjo Švietimas.
Selma Lagerliof gyvenimkas ir kūryba
2010-02-19
Viena žymiausių švedų rašytojų, romanistė, novelistė, gimė 1858 m. lapkričio 20 d. Marbake, pietų Švedijoje, nusigyvenusio dvarininko šeimoje. Dėl silpnos sveikatos vaikystę praleido namuose. Pirmosiomis jos mokytojomis buvo mama ir močiutė. Turtinga namų biblioteka atskleidė būsimai rašytojai nepaprastą knygos pasaulį. 1885 m. S. Lagerliof baigė mokytojų seminariją Stokholme. Mokytojavo Landskrūnoje 1885 – 1895 m. Vėliau pradėjo dirbti tik literatūrinį darbą. 1904 m. jai skiriamas švedų akademijos aukso medalis, o 1909 m. gruodžio 10 d. – Nobelio literatūros premija. Mirė1940 m. kovo 16 d. (81 metai).
Presentation about Mars
2010-02-19
Today I’m going to talk about Mars. As you can see in this photo Mars is red. Well, first I'd like to take about the planet itself. Mars is our next door neighbour and it’s surface is with huge volcanoes. It also has canyons and valleys that were probably made in the past. It show there was water on this planet.
Penki požiūriai į informacinę visuomenę. Svarbiausi informacinės visuomenės bruožai. Informacinė visuomenės svarbiausios kryptys. Aktyviosios informacinės visuomenės kūrimosi dalies sandara. Informacinės visuomenės samprata
Realizmas
2010-02-18
Realizmo atsiradimo veiksniai. Svarbesnieji realizmo bruožai. Realizmo stiliaus bruožai. Realizmo raidos etapai. Svarbesnieji realistinės literatūros žanrai. Garsiausi pasaulio realistai. Garsiausi lietuvių realistai.
Vėžininkystęs prespektyvos Lietuvoje
2010-02-13
Vėžiai yra didžiausi ir vertingiausi gėlųjų vandenų bestuburiai gyvūnai, didelis mūsų gamtos turtas. Vėžiai vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant ekosistemų veiklą, nes būdami visaėdžiai suvartoja daug detrito ir vandens augalų. Jie daro didelį ekologinį poveikį vandens telkinių būklei: veikdami kaip katalizatoriai
organinių medžiagų apykaitoje prisideda prie telkinių dugno aeravimo ir eutrofikacijos lygmens mažinimo. Pasaulio gėlųjų vandenų telkiniuose paplitę 593 rūšių vėžiai, iš jų per 10 rūšių veisiami ir auginami vartojimui.
Pasikeitus visuomenės sveikatos prioritetams XX a. pabaigoje ir XXI a. pradžioje visuomenės psichikos sveikata tapo svarbiausia visuomenės sveikatos sudedamąja dalimi ir atsidūrė sveikatos ir socialinės politikos centre. Lietuva išgyvena pereinamąjį laikotarpį, kai daugelis patiria socialinį stresą. Dėl šios priežasties blogėja visuomenės psichikos sveikata. Ekonominiai ir socialiniai pokyčiai skausmingai paveikė daugelio šeimų gerovę ir sveikatą. Ypač sunkiai šiandien gyvena šeimos, auginančios neįgalius vaikus: dažnai jos nepajėgia sukurti aplinkos, reikalingos vaiko sveikatai, slaugai ir lavinimui.
Kristijonas Donelaitis
2010-02-10
Kristijonas Donelaitis gimė 1714 m. sausio 1 d. Lazdynėliuose, Gumbinės apskrityje, Mažojoje Lietuvoje. Mirė 1780 m. vasario 18 d. Tolminkiemyje, palaidotas Tolminkiemio bažnyčioje.
Parkour
2010-02-09
Profesija-sportas-Parkour. Parkour filosofija. Treisiarių apklausa. Pirmas klubas Lietuvoje. Visuomenės reakcija. Treisiarių pasiruošimas. Parkour judėjimo stiliai. Profesija-sportas-Parkour
informacijos perteikimas ir suvokimas
2010-02-08
Komunikacija, arba bendravimas, tai dviejų ar daugiau žmonių tikslingas dalijimasis informacija, naudojantis įvairiais informacijos perdavimo būdais. Bendravimas yra būtina žmogaus atsiradimo, egzistavimo, ir tobulėjimo sąlyga.
Bendravimas kalbos ženklais vadinamas kalbėjimu. Transmitorius (siuntėjas) koduoja, o recipientas (gavėjas) dekoduoja informaciją. Siuntėjas turi kalbėti suprantamai gavėjui, dėl to turi būti mintyse pasirengęs kalbėti.
Elektrolizė
2010-02-07
Elektrolizė fizikoje. Medžiagos išsiskyrimas ant elektrodų, tekant elektros srovei elektrolitų tirpalais, vadinamas elektrolize. Faradėjaus dėsnis. 1833 m. Anglų mokslininkas Maiklas Faradėjus aptiko ryšį tarp pratekėjusios elektros srovės ir elektrolizės metu ant elektrodo išsiskyrusios medžiagos kiekio. Jis teigia, kad
ant elektrodo išsiskyrusios medžiagos masė m yra tiesiogiai proporcinga elektros srovės stipriui I, jos tekėjimo laikui t ir priklauso nuo medžiagos rūšies, t.y. m=kIt.
Alkoholio ir tabako žala jaunimui
2010-02-03
Šiandien ypač aktualus klausimas yra Žalingų įpročių prevencija. Žiniasklaida kasdien vis daugiau publikuoja situacijų, kuriose paaugliai yra vartoję alkoholio, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų. Mokykloje atliekamas saugumo tyrimas taip pat rodo, kad vaikams, nors ir nedidelei daliai, ši problema yra aktuali. Tabakas žaloja tiek organizmo vidų,tiek žmogaus kūną!