Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Darbas anglų kalbą,apie nedarbingumą Airijoje, nedarbingumo tipus,priežastis bei galimus sprendimus. Tai pat Airijos valstybės iniciatyvas kovojant su nedarbingumo lygiu.
Atvejo analizė
2012-11-28
Situacijoje dalyvauja: 18 metų vaikinas - turintis psichikos negalia. Neagresyvus, uždaras, priklausomas nuo alkoholio. Tėvas – nutraukęs ryšius su sūnumi, sukuriąs kita šeimą. Mama – priklausoma nuo alkoholio, gyvenanti su sugyventiniu. Dienos centro asmenims su psichikos negalia socialinė darbuotoja. Turinys: institucijos pristatymas, atvejis, atvejo analizė.
"X" imonės veiklos analizė
2012-11-28
Įvadas, organizacinė struktūra, vadovavimas, planavimas, misija ir vizija, darbo organizavimas, kontrolė, organizacijos aplinka, SWOT analizė, motyvacija, išvados, literatūra.
VPMF „BIUROMETA“ veiklos gairės
2012-10-30
Straipsnis verslo praktinio mokymo firmos „BIUROMETA“ veiklos gairės.
Skaidrės, S. Nėries eilėraščio "Tėvynei" trumpa analizė.
Bricklaying and Masonry
2012-04-18
In Construction Materials Skills class we are trying our hand at a variety of different basic construction materials skills ranging from bricklaying to masonry, to carpentry, to painting, to plumbing, to sheet metal, to hot metal. The last six weeks I was learning bricklaying and masonry skills. In this report I will be writing about bricklaying and masonry skills I learned.
santrauka temos ir kartu analizė.
A. Baranausko poema „Anykščių šilelis“ - vienas iš žymiausių lietuvių klasikinės poezijos kūrinių. Baranauskas sukūrė himną ne tik savo gimtajam Anykščių kraštui, bet ir liaudies žmogui, išaukštino ne tik Lietuvos žemės spalvų ir garsų grožį, bet ir kalbos, tautosakos bei tautodailės lobiais tą grožį įamžinusį liaudies genijų. Kūrinyje atsispindi liaudies žmogaus pasaulėjauta, jo kūrybinės galios, humanizmas, nepalaužiama laisvės meilė. Ir pro subjektyvias Baranausko nuotaikas, jo idėjinį ribotumą objektyvūs miško ir liaudies gyvenimo vaizdai poemoje leidžia pajusti baudžiavinės Lietuvos tikrovę.
Antanas Baranauskas - żymiausias XIXa. vidurio lietuvių poetas,klasikinės poemos "Anykščių šilelis" ir kitų eiliuotų kūrinių autorius.Kurti jis pradėjo dar vaikystėje.Ganydamas bandą jis kūrė żaismingus eilėraštukus,išreiškiančius piemenuko mintis vaikiškus jo dżiaugsmus ir rūpesčius.Tačiau jo vardą įamžino poema "Anykščių šilelis" – patriotinių jausmų kupinas romantinis kūrinys apie poeto gimtąjį Anykščių girių grožį senovėje ir jų likimą. Manau ši tema aktuali kiekvienam lietuviui,nes aprašomas tėvynės,šalies gamtovaizdis, įvardinama kaip gražiausia kas gali būti. Grožis –, kaip sakė O. Vaildas - tam tikra genialumo forma, iš teisybės ji net aukščiau už genialumą, nes grožio net aiškinti nereikia. bet ar grožis gali būti argumentu?
Romualdas Granauskas – Xxa. Prozininkas,dramaturgas ir eseistas,priklausantis tai pačiai prozininkų kartai kaip B.Radzevičius, J.Aputis, B.Vilimaitė. Tai panašaus amžiaus,panašios literatūrinės patirities rašytojai,kurie atsinešė iš kaimo skaudžius pokario vaikystės,griaunamo tėvų gyvenimo prisiminimus. Pats svarbiausias ir įdomiausias R.Granausko kūrinys - ,,Gyvenimas po klevu“, kuriame rašytojas atskleidžia Lietuvos kaimo istoriją,kaimo,kuriame liko viena gyventoja – senoji Kairienė.
Knygos Kultura
2012-04-01
Taigi, šiame darbe panagrinėsime, kokią vietą dabartinėje visuomenėje užima knygos kultūra.
TYRIMO REZULTATŲ ANALIZĖ
Elektroninė bankininkystė
2012-03-31
11 klasės informatikos darbas apie elektroninę bankininkystę, atliktas pagal visus reikalavimus.
Antanas Škėma “Balta Drobulė”(13-os dalies analizė)
A.Vienuolio "Paskenkenduolės" analizė
2012-03-18
A.Vienuolio "Paskenduolės" analizė
The political system of UK
2012-03-15
The political system of the UK. Historical facts. Three main branches.The UK parliament
Jonas Biliūnas. „Liūdna pasaka“
2012-03-13
Jonas Biliūnas – vienas žymiausių XX a. pr. lietuvių klasikų, prozininkas. Jis laikomas lyrinės novelės pradininku lietuvių literatūroje. Daugiausia J. Biliūnas rašė noveles, yra sukūręs ir vieną apysaką „Liūdna pasaka“.
J. Biliūnas priklausė realistinei literatūros srovei, kaip ir kiti realizmo rašytojai jis į tikrovę žvelgia nešališkai, objektyviai, išryškina tipiškus aplinkos ir visuomenės bruožus, kuriuos galime surasti jo kūryboje.
organizacijos veiklos analizė
2012-03-12
Organizacijos veiklos analizė. Darbas atliktas nevyriausybinių instutucijų dalykui, Vytauto Didžiojo universitete.
Salomėja Nėris "Troškulys"
2012-03-05
Salomėja Nėris- didelio talento lyrikė, lietuvių tautos pasididžiavimas, ryškiausia romantinės pasaulėjautos kūrėja. Kurti pradėjo labai jauna ir išleido penkis gražius eilėraščių rinkinius: „Pėdos smėly“, „Diemedžiu žydėsiu“ ir kitus ir taip įsitvirtino geriausių gretose. Eilėraštis „Troškulys“- tai vienas gražiausių poetės kūrinių, kuriame atspindi lyrinio subjekto ir tėvynės ryšys.
Eilėraščio pavadinimas „ Troškulys“- tai tarsi raktas į kūrinį. Šiame kūrinyje troškulys turi kiek kitokią-perkeltinę reikšmę.Tai –ne noras atsigerti vandens ir taip numalšinti troškulį, tai- dvasios troškulys, kada žmogus neturi to, ko ilgisi-gimtinės, ko trokšta jo širdis. Tokį troškulį sunku numalšinti. Jis praeitų tik tada, kai dvasia gautų to, ko trokšta.
Eilėraštis pradedamas lyrinio subjekto dvasine būsena. Sieloje žaizda, išdeginta žarijomis. Tai reiškia, kad jos dvasinis pasaulis sužeistas, kenčiantis. Krūtinę maudžia skausmas- tai prarastos tėvynės ilgesys, liūdesys ir begalinis skausmas. Visa tai eilėraščio žmogui trukdo gyventi, būti tikru, pilnaverčiu žmogumi.
Antroje strofoje įterpiamas pasakos motyvas apie avinėlio pėdą, iš kurios atsigėręs Joniukas pavirto avinėliu. Kaip tik to trokšta lyrinis subjektas: „Jei atrasčiau avinėlio pėdą/ Gimtajame takelyje išmintą...“. Tada lyrinis subjektas galėtų numalšinti troškulį, kuris maudžia jo krūtinėj, nes jis „atsigertų“ iš pėdos, esančios jo gimtinėje. Tėvynė yra vaistas žmogaus sielai, tik ji gali ją išgydyti „Troškulį galėčiau nuraminti“.
Eilėraštyje aprašomas gimtinės vaizdas, kurį prisimena lyrinis subjektas. Tai – kalneliai, pievos, miškai. Viskas gražu ir miela ne tik akiai, bet ir širdžiai. Šie vaizdai- tai tarsi prarastos, bet mylimos tėvynės simboliai. Eilėraščio žmogus prisimena vandens šaltinį žalią, kada sėmė vandenį būdamas gimtinėje. Atmintyje iškyla margas ruduo, krintančiais geltonais beržo lapais. Kalbant apie tėvynę išryškėja žalia ir geltona spalva. Tai galėtų simbolizuoti ramybę, šviesą ir šilumą. Šios spalvos paryškina lyrinio subjekto jausmus ir prisiminimus apie gimtinę. Bet visa, kas gražu ir miela, visus malonius išgyvenimus užgožia juodoji širdgėla. Tai- tėvynės praradimas, skausmas, ilgesys. Juoda spalva dar labiau visa tai pabrėžia, nes juk ji simbolizuoja mirtį, vienatvę, netekimą. Bet apie šią nelaimę lyrinis subjektas net nežinojo, tai jam buvo netikėta ir kartu labai skausminga, nes juk nėra nieko baisiau ir skaudžiau, kaip būti atskirtam toli nuo tėvynės. Eilėraščio žmogus išgyvena ilgesį dėl tėvynės, bet jaučia, kad ir tėvynėje jo ilgisi „Dūsauja saulėlydžiu motulė...“. Nors lyrinis subjektas toli nuo Lietuvos, tačiau jis ne tik prisimena tėvynės vaizdus, jo atmintyje išlikę ir paukščių, gervių skridimo garsai. Tai tik patvirtina, koks stiprus ryšys sieja jį su gimtąja žeme. Jo atmintyje išlikę vaizdai apie rytmečio šalną, kuri būna ankstyvą rudenį, kada visa žolė baltuoja. Visi šie vaizdai- tai rudenio motyvai, kurie jungia lyrinį „aš“ su gimtine, jos gamta.
Kaip ir visas eilėraštis, taip ir jo pabaiga liūdna. Lietuvoje likęs berželis liūdi, verkia šaltomis ašaromis. Tai reiškia, kad kenčia ne tik žmogus, netekęs tėvynė, bet ir visa gamta tai išgyvena. Ji – tarsi žmogus, ji turi jausmus, sielą ir širdį. Todėl galime sakyti, jog gamtą ir žmogų jungia stiprus ryšys, nes kai žmogus jaučiasi gerai, yra laimingas, tada ir gamta yra gyva, tarsi džiaugtųsi kartu su žmogumi, o jeigu žmogus liūdnas, vienišas, gamta tarsi apmirusi, jaučiamas liūdesys, vyrauja tamsios spalvos. Šiame eilėraštyje yra daug meninių priemonių. Labai gražios metaforos „maudžia troškulys krūtinėj“, „Dūsauja saulėlydžiu motulė“. Yra ir daugybė vaizdingų veiksmažodžių: maudžia, dūsauja, byra. Visa tai eilėraščiui suteikia vaizdingumo, labiau išryškinami jausmai ir išgyvenimai.
Tėvynė- didžiausias kiekvieno žmogaus turtas, o ypač to, kuris jos neteko. Šis eilėraštis yra tarsi lyrinio subjekto monologas, kuriuo jis iškalba savo jausmus, troškimus ir išgyvenimus dėl prarastos tėvynės. Tačiau gimtinė visada gyvuos lyrinio subjekto širdyje, nors jis yra toli nuo Lietuvos. Eilėraščio veikėjas patriotas, mylintis ir gerbiantis savo tėvynę.
DINAMIKOS ANALIZĖ
novele
2012-02-17
Noveles ,,Dobile.1954m.nakti'' trumpa analize
Report on dangerous goods
2012-02-07
Report of Lithuanian dangerous substances legislation, limit values, official institutions, ADR, Fire Departments, Chemical institutions
L. van Beethoveno Sonatos f-moll 1d. analize
2012-01-07
L. van Beethoveno Sonatos f-moll 1d. analize.Klasikinės sonatos formos vystimasis susijęs ir su kitais svarbiais muzikiniais to meto procesais:
harmoniniu, kuomet įsivyrauja tonacinė sistema ir funkcinė harmonija, trigarsis tampa esminiu harmoninės struktūros vienetu;
moduliaciniu, kuomet laipsniškas judėjimas iš vienos tonacijos į kitą bei grįžimas į pradinę tampa stambios formos plėtotės pagrindu;
teminiu, kuomet homofoninei muzikai įsivyravus, iškyla viršutinio balso reikšmė, o jame skambanti struktūriškai išbaigta tema tampa impulsu tolesnei plėtotei;
Kalbos kultūra
2011-12-15
Išnagrinėtas straipsnis „Dirbtinės gyvosios ląstelės ir nanobiorobotai" priklauso moksliniam stiliui. Tai yra dalykinis, nemeninis funkcinis stilius. Jis skiriasi nuo publicistinio ar šnekamojo stiliaus tuo, kad moksliniam stiliui būdingi specifiniai ypatumai: aiškumas, objektyvumas, logiškumas, dalykinis tikslumas, objektyvumas, glaustumas. Nagrinėtas tekstas turi įvadinę dalį, kurioje pristatoma straipsnio tema. Pateikiama eksperimentinė - tiriamoji dalis, kurioje paveikslais aprašomi atlikti tyrimai ir gauti rezultatai. Paskutinioji straipsnio dalis - išvados, kurios apibendrina atlikto darbo pagrindinius rezultatus, pabrėžia pasiektus mokslinius rezultatus.
Tekste randama informacijos, kuri patvirtina tezių teisingumą. Nagrinėjamame straipsnyje terminai išnagrinėti pagal mokslo šakų sritis, struktūrą, sandarą, kilmę.
x firmos finansinė analizė
2011-12-08
x firmos finansinė analizė.
Darbo tikslas - individualios įmonės „Gražmena” finansinės būklės analizė, apžvelgiant jos finansinius rodiklius, juos įvertinant ir pateikiant išvadas bei rekomendacijas.
Pagrindiniai šio darbo uždaviniai:
* finansų ir ekonominės literatūros analizė;
* santykinių finansinių rodiklių grupių išskyrimas bei tiriamos individualios įmonės „Gražmena” atitinkamų finansinių rodiklių apskaičiavimas;
* gautų duomenų analizė ir įmonės finansinės būklės šakos kontekste įvertinimas;
* išvadų ir rekomendacijų dėl tolesnės organizacijos veiklos pateikimas.
* Tyrimo objektas - individualios įmonės „Gražmena” finansinės būklės įvertinimas, remiantis pagrindinių finansinių atskaitomybių (balanso ir pelno (nuostolio) ) duomenimis.
Tyrimo dalykas - individualios įmonės „Gražmena” pagrindinių santykinių rodiklių, geriausiai atspindinčių jos finansinę veiklą, apskaičiavimas ir analizė.
Tyrimo metodika: mokslinės literatūros apžvalga; santykinių finansinių rodiklių analizė; horizontaliosios ir vertikaliosios analizės rūšių taikymas.
Darbo struktūra: referatas sudarytas iš penkių dalių
Netinkamas elgesys viešumoje
2011-12-05
Vieno atvejo analizė apie netinkamą elgesį viešumoje
"Vilniaus duona" rinkodaros analize
2011-12-03
Vilniaus duonos rinkodaros analizė: rėmimas,paskirstymas, kainodara, produkcija.
Hamletas
2011-11-20
Rašinys pagal Viljamo Šekspyro dramą "Hamletas".
„Hamletas“
Veiksmo kulminacija
Interpretacija
"Nuo Birutės Kalno" eilėraščio analizė
2011-11-20
"Nuo Birutės Kalno" eilėraščio analizė.
Jauno zmogaus vertybes
2011-04-30
Vertybės- tai kultūros ir visuomenės paveldas, kuris formuojamas, brandinamas ir puoselėjamas dešimtmečiais.
Novelė pavadinta dviejų moterų – pagrindinių veikėjų – vardais. Kūrinyje kalbama apie mirusiųjų jaunystės draugių Leokadijos ir Onos laidotuves bei jų artimųjų ryšį su velionėmis. Pirmojo segmento pradžioje pasakotojas mums nusako veiksmo vietą — Onos laidotuvės.