PRESTIŽINĖS PROFESIJOS – KURIOS JŲ PERSPEKTYVIOS?
Kas toliau? – bene dažniausiai mokyklos absolventų lūpose skambantis klausimas, į rankas gavus mokyklos baigimo atestatą. Nors dar visai neseniai vaikai, svajoję tapti gaisrininkais, pilotais, mokytojais, paaugę svarsto galimybes tapti programuotojais, architektais, marketingo vadovais... Prieš akis – visas pasaulis, tad kokiais keliais pasuka mokyklos duris užvėrę absolventai?
Ieškoti informacijos referatui, žiūrėti linksmus vaizdelius „Youtube“ platformoje, susirašinėti su draugais, kurti, bendrauti ir dalintis – viskam reikia interneto. Studento gyvenime tai yra labai svarbus įrankis, atrakinantis daugybę durų. Jis padeda ne tik mokytis ir tobulėti studento kelyje, tačiau atveria ir galimybę įsidarbinti, užmegzti pažintis ir teikia įvairiapusę naudą naudotojams. Tad kaipgi rasti tinkamiausią ir efektyviausią paslaugą, pritaikytą būtent studentui?
Šeimai planuojant atostogas užsienio šalyje, prireikia ne tik išsirinkti atostogų kryptį, viešbutį, kuriame bus apsistojama, bet ir apskaičiuoti galimas išlaidas. Be jokios abejonės kelionės į egzotiškus kraštus kaip Tailandas, Jungtiniai Arabų Emyratai, Šri Lanka ar tolimąją JAV kainuoja brangiau ir norint ilgesnį laiko tarpą praleisti šiose šalyse tenka plačiau atverti piniginę. Jeigu keliaujama savarankiškai, perkami ne tik skrydžių bilietai, bet ir rezervuojami norimos klasės viešbučiai. Kuo aukštesnės klasės viešbutis pasirenkamas, tuo kelionės kaina gali būti didesnė. Taip pat skristi į svajonių šalį galima pasinaudojant kelionių agentūros paslaugomis, kuomet yra siūlomi pilni kelionių komplektai, o jų kainoje įskaičiuoti ne tik skrydžiai, pervežimai iš/į oro uostą, bet ir viešbutis su numatytu maitinimo tipu ar be jo. Papildomų išlaidų pareikalauja ekskursijos, vakarienės kavinėse, restoranuose, lauktuvės artimiesiems ir pan. Jeigu turimų santaupų šeimos kelionei nepakanka, sprendimu gali tapti vartojimo paskola, finansuojanti ne tik kelionės išlaidas, bet ir didesnių pirkinių įsigijimą. Kreipkitės čia ir sužinokite daugiau informacijos apie banko teikiamas paskolas.
Lietuvą garsinantis biotechnologijų sektorius sulaukė dar vieno pripažinimo pasauliniu mastu. Jungtinių Amerikos Valstijų mokslo žurnalo Scientific American Worldview paskelbtame 2018 metų reitinge Lietuva, palyginti su 2016 metais, pakilo per 3 pozicijas – iš 19-osios į 16-ąją vietą. Per pastaruosius 5 metus Lietuva reitinge pakilo 18 pozicijų: nuo 34-osios iki 16-osios.
Penktadienį, birželio 15 dieną, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) rinksis Europos aukštojo mokslo ekspertai, politikai ir socialiniai partneriai – čia vyks Europos universitetų asociacijos (EUA) ir Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) organizuojamas susitikimas, kuriame bus ieškoma būdų spręsti aukštojo mokslo iššūkius.
Sunku įsivaizduoti studentą, kuris apsieitų be nešiojamo kompiuterio. Protingai pasirinktas nešiojamas kompiuteris gali visiškai pakeisti stacionarų kompiuterį ir dar pasiūlyti taip svarbų kiekvienam studentui mobilumą. Kuo turėtų pasižymėti studentui skirtas nešiojamas kompiuteris? Varle.lt nešiojamų kompiuterių ekspertas Mindaugas Žylius teigia, kad įsigyjant kompiuterį mokslams ir studijoms vertėtų prisiminti apie kelis svarbius dalykus.
Š. m. gegužės 21 d. Vilniaus kolegijos taryba slaptu balsavimu išrinko naują Kolegijos direktorių. Norą dalyvauti konkurse Vilniaus kolegijos direktoriaus pareigoms užimti buvo pareiškę 4 kandidatai. Penkerių metų kadencijai išrinkta doc. dr. Žymantė Jankauskienė, pakeisianti nuo pat Kolegijos įsteigimo šiai įstaigai vadovavusį doc. dr. Gintautą Bražiūną.
Pavasaris studentams užbaigia dar vieną etapą. Vieniems – tiesiog studijų pusmetį, po kurio seka keli laisvi vasaros mėnesiai, kitiems – studijų pabaigą vainikuoja aukštojo mokslo diplomas. Šie netrukus papildys darbo ieškančių žmonių gretas. Tačiau jaunam specialistui įsitvirtinimas darbo rinkoje dažnai tampa iššūkiu. Vien tik diplomas sėkmės negarantuoja: darbdaviai reikalauja praktinės patirties.
Gegužės 15 d., 15 val., VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyks iškilmingas Senato posėdis, kurio metu VDU Garbės daktaro regalijos bus įteiktos Bolonijos universiteto (Italija) profesoriui Stefano Bianchini ir Vytauto Didžiojo universiteto docentui Mykolui Jurgiui Drungai. Posėdyje dalyvaus ir šventinę kalbą sakys VDU Tarybos pirmininkas, prezidentas Valdas Adamkus.
Vilniaus universitetas (VU) – geriausias Lietuvoje, penktus metus iš eilės patvirtina nacionalinis universitetų reitingas. Šiemet žurnalo „Reitingai“ sudarytame universitetų reitinge VU surinko 68,3 taško iš 100 galimų. Universitetas aukščiausiai įvertintas mokslo pasiekimų, gabiausių studentų skaičiaus bei studijų srityse.