Jau šeštus metus Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Šokio ir teatro katedra puoselėja tradiciją, kuomet IV kurso studentai viešai pristato savo baigiamuosius kūrybinius darbus, kuriuose dalyvauja iš įvairių Lietuvos regionų mokyklų, kolektyvų sugūžėję įvairaus amžiaus mokiniai. Šis renginys skirtas pasidžiaugti studentų meniniais pedagoginiais pasiekimais realizuojant save kaip būsimuosius šokio ir teatro ir kino pedagogus, taip pat paskatinti žemesnių kursų studentus gilesniems pamąstymams apie jų pačių kūrybą ir gebėjimus ją pritaikyti įvairaus amžiaus mokiniams.
Kauno technologijos universitetui (KTU) suteikta teisė koordinuoti Europos technologijų ir inovacijų instituto (EIT) bendradarbystės centrą „EIT Food Hub“, kuris rūpinsis maisto mokslo inovacijoms ir startuolių plėtra Baltijos šalių regione. „EIT Food Hub“, bendradarbiaudamas su Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (LITMEA)/ „SMART food“ klasteriu, planuoja veiklą plėtoti ir už Lietuvos ribų.
Balandžio 26 d. Vilniuje „Siemens Arenoje“ vyks pozityvios energijos festivalis moksleiviams, kuriame susijungs motyvuojančios istorijos, įkvepiantys pranešimai ir daug energiją keliančių patyriminių praktikų. Tai bus renginys, kuris įtrauks jaunimą į nuostabią atradimų kelionę ir padės sukurti pozityvius pokyčius kiekvieno gyvenime. Renginys skirtas moksleiviams, norintiems rasti savo pašaukimą, išmokti sutarti su savimi, įgyti papildomų socialinių kompetencijų ir ugdyti savo kūrybiškumą.
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), pritarus Lietuvos universitetų rektorių konferencijai (LURK), patvirtino mažiausią stojamąjį konkursinį balą stojantiesiems į aukštąsias mokyklas. 2018 metais jis nežymiai kilsteltas ir universitetuose bus 3,6, kolegijose – 2 balai.
Remiantis „Lithuania Fintech Report 2017“ ataskaita, 2017 m. Lietuvoje veikė 117 finansinių technologijų įmonių, 35 iš jų buvo registruotos pernai. Per pastaruosius metus šios srities įmonių skaičius šalyje išaugo beveik 43 procentais. Auganti rinka reikalauja atitinkamos kompetencijos specialistų, kuriuos nuo šių metų pradės rengti Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU).
Diskusijos apie kompiuterinių žaidimų žalą netyla jau daugybę metų – vis dar yra griežtai prieš juos pasisakančių ir manančių, kad būtent toks laisvalaikio praleidimo būdas yra daugelio psichinių ir netgi fizinių problemų priežastis. Vis dėlto, egzistuoja ir kita medalio pusė, tad jeigu iki šiol skeptiškai žiūrėjote į šį užsiėmimą, siūlome susipažinti su kontrargumentais, galbūt pakeisiančiais dabartinę Jūsų nuomonę.
Nuolatinis mokymasis bei tobulėjimas yra neatsiejami nuo daugelio žmonių gyvenimų. Baigę mokyklą studijuojame, įgyjame aukštąjį išsilavinimą, kuris tampa svarbus ieškant gerai apmokamo darbo, siekiant kilti karjeros laiptais ir būnant patenkintiems gautų žinių pritaikymu kasdieniame gyvenime. Už daugumą studijų programų reikia mokėti, nes jos nėra finansuojamos valstybės, o mokantis 3 – 4 metus tenka plačiai atverti piniginę. Tačiau daugeliui asmenų nepakanka tik mokykloje, universitete ar kolegijoje įgytų žinių ir taip pat norima save realizuoti kitose srityse. Įvairių kursų programų apstu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tai gali būti su įvairiomis sporto šakomis, užsienio kalbų mokymusi susiję kursai, trenerio licencijai įgyti skirti seminarai, IT technologijų mokymosi programos, įvairių grožio procedūrų mokymai, kurie yra ypač populiarūs merginų bei moterų tarpe, fotografavimo, siuvimo, plaukimo, nardymo ir kitų kursų medžiaga, suteikianti galimybę išmokti begalės naujų dalykų bei uždirbti pinigus.
Užrašų knygutes ir sąsiuvinius paskaitose vis dažniau pakeičia nešiojamieji kompiuteriai – dėl nedidelio šių įrenginių dydžio ir svorio, juos patogiai galima nešiotis su savimi ir tokiu būdu sukaupti daug daugiau vertingos informacijos. Nešiojami kompiuteriai reikalingi ir atliekant užduotis namuose, tačiau svarbu žinoti, į kokias specifikacijas reikėtų atkreipti dėmesį renkantis juos studijoms.
VšĮ Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras (VJDRMC) tapo pirmąja profesinio mokymo įstaiga Lietuvoje, kuriai suteikta teisė vykyti tarptautinį suvirintojų mokymą pagal tarptautinę akreditaciją turinčias mokymo programas. Nuo 2017 m. rudens šiame mokymo centre renkama pirmoji modulinės suvirintojo profesinio mokymo programos grupė.
Nepriklausomai nuo to, ar darbo stalas yra naudojamas biure ar namuose, norisi, jog jis būtų švarus, o kiekvienas ant jo laikomas daiktas turėtų konkrečią savo vietą. Tuomet pavyks išvengti netvarkos ir visas reikiamas užduotis atlikti kur kas produktyviau. Kokie sprendimai padės greičiau įgyvendinti šį tikslą bei apstatyti biuro baldus taip, kad darbas vyktų efektyviau?