Naujosios Vyriausybės iniciatyva po studijų studentus paskirti dirbti savivaldybėse savaime nėra bloga, bet visiems studentams pritaikyti tokį dalyką demokratinėje valstybėje – sunkiai įsivaizduojama praktika, prasilenkianti su mūsų Konstitucija.
„Kai susiduriame su mums artimų senyvų žmonių problemomis, didžiausią stresą patiria ne jie, o mes“, – teigia profesorius Egidijus Kazanavičius, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterių sistemų centro direktorius. Centro mokslininkų kartu su medikais kuriama senyvo amžiaus žmonių stebėsenos sistema GRIŪTIS leidžia realiu laiku stebėti senyvų žmonių judėjimą patalpoje: pastebėjus griuvimą, siunčiamas signalas slaugytojams ar artimiesiems.
Zarasuose pradėjo veikti naujas vaikų dienos centras, kuriame po pamokų veiklos suras ir rūpesčio sulauks apie 20 vietos vaikų, stokojančių saugių ir stabilių gyvenimo sąlygų savo šeimose. Vaikų dienos centrą ,,Draugai“, finansuojamą Circle K Lietuva, UAB, ketvirtadienį atidarė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kurios inicijuotos socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslas – padėti pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms.
Truputį detektyvas, truputį psichologas, truputį teisininkas – ir dar ištvermingas fiziškai. Tokį pasieniečio portretą būtų galima sudaryti įvertinant, kad šios profesijos atstovams tenka kovoti su alkoholio ir tabako kontrabanda, žaibiškai atpažinti ieškomus asmenis ar pastebėti vogtus automobilius.
„Mūsų dainų šventė įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, chorinė kultūra – labai stipri, lietuviškos sutartinės studijuojamos net pasaulio universitetuose, kaip unikalus reiškinys“, – su neslepiamu pasididžiavimu apie Lietuvos muziką kalba atlikėjas, prodiuseris ir kompozitorius Linas Adomaitis.
Lapkričio mėnesį Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentų atstovybei (SA) vadovauti išrinkta nauja prezidentė – socialinės pedagogikos III kurso studentė Greta Mažul. Ji negali savęs įsivaizduoti nė vienos dienos be papildomos veiklos. „Matau prasmę nevyriausybinių organizacijų veiklose, tad daug savanoriauju, tikiu, kad tokiu būdu įgytos kompetencijos ateityje tarnaus man“, – šypsosi studentė.
Kauno technologijos universiteto (KTU) ekonomistų, atlikusių ekspertinę Lietuvos lošimų rinkos analizę, teigimu, jų atliktoji studija yra vienas iš nedaugelio bandymų objektyviai atvaizduoti daugialypį Lietuvos lošimų rinkos poveikį ekonomikai ir socialiniam gyvenimui.
Nors pasaulį į priekį veda pažanga ir naujovės, tyrimai rodo, kad net 70 procentų mūsų tautiečių yra pasyvūs, naujovių vengiantys stebėtojai. Pasak Lietuvos kariuomenės Informacinių operacijų skyriaus viršininko majoro Lino Idzelio, norint išjudinti užsisklendusius, dažnai mechaniškai dirbančius ir pasroviui plaukiančius lietuvius reikalingi lyderiai, kurie geba inicijuoti pokyčius ir vadovauti jiems vykstant.
Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) siūlo susipažinti su kasdienai pritaikomų, šių metų įdomiausių lietuviškų inovacijų apžvalga.