Vartotojo jacikaas pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-27 00:42:56 | Nuoroda
PsicLt rašė:                                                                                                                                                                                     Visų pirma, lygini kolegijas ir univerus - praktikus ir teoretikus. Nelygink. 
Visų antra, iš duobės neišlipsim su pastoviu pliotkų klausymų kaip Lietuvoj su švietimu blogai, net nepradėjus studijuot (turiu omeny tavo postringavimus apie dėstytojus. Patikėk, užsieny tokių irgi netrūksta).
Liūdniausia, kad esmė slypi ne vien dėstytojuose, sistemoje, o ir studentuose. Išvažiuoja žmonės mokyklą baigę 5-6etais ir sako kaip užsieny gerai - nei ten, nei čia niekas į galvą žinių neįkiša. Jei Lietuvoj studentai bent perpus būtų tiek motyvuoti studijuot, kiek užsieny ir bendradarbiaut su administracijom univeruose, situacija būtų žymiai geresnė.

Na ištikrųjų tai teisybė. Bet dabar yra tas laikotarpis, kai man ir kitiems, reikia apsispręsti kur studijuoti. Tai savaime taip išeina, kad pradedi lygint, visur skaityt, ieškoti informacijos: kur geriau, kas geriau paruošia ir panašiai.

Na bet kai įstosim, baigsim, tada ir pamatysim, kas geriau :D

Žinutė parašyta: 2010-06-27 00:50:25 | Nuoroda
Alanas rašė:
Novilė rašė:
 

 Nu čia ir uzdavinukas. :D Kad ir peržvelgiau vistiek nlb supratau. :D Iš čia matos, kad ne man matematikei būti. :D O atsimenu iki 10kl matematika buvo pats mėgstamiausias dalykas. :D

 Iki 10 klases matematika ir man buvo vienas megiamiausiu dalyku. Prisimenu, tie matkes uzdaviniai (dauguma) tokie normalus man atrodydavo, budavo netgi idomu sprest juos. Taciau viskas pasikeite 11 klasej... =/

 ...kai prasidėjo trigonometrija :D

Žinutė parašyta: 2010-07-01 18:20:09 | Nuoroda
lintu13 rašė:

Žmonės, ar jaučiat, po trijų savaičių jau žinosim, būsim studentais ar nebūsim ;D Oh God, kaip laikas greitai bėga..

 Man rodos, kad teks būt ;) Vistiek gi kažkur įstosim, nebent kas tingės kur nors stot :D

Žinutė parašyta: 2010-07-01 18:29:27 | Nuoroda
Jenny rašė:
Svaja09 rašė:
Turka rašė:

gavau 48.... išverkiau akis

keista, o pasitikinti savimi grįžau iš egzo.... ir mokyklos laikrašty rašiau... raštinga buvau, o še tau spjūvis į veidą... 

 Patikėk, mano reakcija irgi buvo tokia pati.
Apsiverkiau.
Šiaip, o galvoji apie apeliaciją? Aš, tai labai bijau, kad dar numažint gali. Vat to, tai tikrai nenorėčiau nė už ką. 
 

 o kada kazi pateiktu tu apeliaciju rezultatus ar spesim prisiregistruoti studijoms?

 Viskas būna ištaisyta (tie kurie perlaikinėja) iki atestatų gavimų. Pati pagalvok kaip durnai skamba, jei savo rezultatų nežinotum ir norėtum kur nors stot, tai iš kur tada tau tą rezultatą ištrauks ir atestate nepaliks tuščios vietos :) Nelogiška :)

Žinutė parašyta: 2010-07-01 18:35:34 | Nuoroda
Jenny rašė:
Nepavyzdinga rašė:

kam kaltinat tuos kurie prasciau mokes ir gavo dabar daugiau? nereikejo taip jum savo jegom pasitiket ir NEREIKEJO TIEK KALT VISKO. as pvz niekad gerai lt nesimokiau, nes tingejau. pries egza irgi nelabai ruosiausi, atsiputus nuejau, parasiau lengvai ka mokejau susikaupus ir va surinkau gerai. savo jegu niekad nepervertinau, tiesiog zinojau kad kaip bus taip. o jus cia skundziates dabar. nereikejo viso laiko skirti tiems mokslams, butu ir jum pasiseke.

 o Dieve prajuokino toks mastymas... Dabar pagalvoju kaip zmones su tokiu mastymu gali gerai egza islaikyt 

 Kaip tik labai geras mąstymas. Nereikia kažko stebuklingo tikėtis ir tau rezultatas visada bus geras. O jei pats užsikeli kartelę ligi dangaus, tada jau sužinojęs ne tai, ko tikėjaisi, nusivili.

Ir negalima sakyt prastesni, vien dėl to kad nesimokė. Jie galėjo nesimokyt, bet turėjo supratimą. O tą supratimą mes ir matom rezultatuose :)

Žinutė parašyta: 2010-07-01 18:38:09 | Nuoroda
Jenny rašė:
jacikaas rašė:
Jenny rašė:
Svaja09 rašė:
Turka rašė:

gavau 48.... išverkiau akis

keista, o pasitikinti savimi grįžau iš egzo.... ir mokyklos laikrašty rašiau... raštinga buvau, o še tau spjūvis į veidą... 

 Patikėk, mano reakcija irgi buvo tokia pati.
Apsiverkiau.
Šiaip, o galvoji apie apeliaciją? Aš, tai labai bijau, kad dar numažint gali. Vat to, tai tikrai nenorėčiau nė už ką. 
 

 o kada kazi pateiktu tu apeliaciju rezultatus ar spesim prisiregistruoti studijoms?

 Viskas būna ištaisyta (tie kurie perlaikinėja) iki atestatų gavimų. Pati pagalvok kaip durnai skamba, jei savo rezultatų nežinotum ir norėtum kur nors stot, tai iš kur tada tau tą rezultatą ištrauks ir atestate nepaliks tuščios vietos :) Nelogiška :)

 na taip tu teisus ... o tu neketini rasyti apeliacijos?

 Ne :D Labai džiaugiuosi tokiu rezultatu, nes nesu stiprus lietuvių kalboje. Išvis, norėjau tik išlaikyti, o toks įvertinimas kokį gavau, labai tenkina :P

Žinutė parašyta: 2010-07-01 18:43:29 | Nuoroda
kolega rašė:

rasiau ir as apeliacija, bet kaip suprantu visiems neislaikiusiems reiks dabar eiti laikyt mokyklinio? 

 Taip, jei neišlaikei, turi eiti į perlaikymą, nors ir parašei apeliaciją.

 

Tik nesu tikras dėl to, jei išlaikai ir rašai apeliaciją, ar tada turi eiti į perlaikymą.

Žinutė parašyta: 2010-07-01 18:47:59 | Nuoroda
Turka rašė:

kodel lamoj nebegalima pakeisti is vf i vnf ??????????? cia man vienai? 

 Tai pabandyk tiesiog įrašyt naują numerį į tą sąrašą, specialybę ir visą kitą palik taip pat, tik pakeisk finansavimą :) Nes kiek pats ten žaidžiau, tai teina keist tik studijų formą, ir eilės numerį :)

Žinutė parašyta: 2010-07-01 18:49:14 | Nuoroda
melanie rašė:

turbut su 38proc i vu neimanoma istot?;///

 Nebūtinai, žiūrint į kokią specialybę. mano draugas pernai iš lietuvių surinko 16 atrodo, bet įstojo į VU :)

Žinutė parašyta: 2010-07-01 19:02:14 | Nuoroda
nooryes rašė:
jacikaas rašė:
melanie rašė:

turbut su 38proc i vu neimanoma istot?;///

 Nebūtinai, žiūrint į kokią specialybę. mano draugas pernai iš lietuvių surinko 16 atrodo, bet įstojo į VU :)

 o jis istojo i mokama ar nemokama????????????????????????????

 Ai vat tiesa, sugebėjo įstot į nemokamą, bet jo ir kitų egzaminų rezultatai nebuvo stulbinantys. Fizika 48, o matieka ~60 kažkas. :) Gal ir sėkmės čia prisidėjo daug :) O gal kaip tik, daug stojančiųjų bijojo stot, kaip į VU, nes manė, kad neįstos. Tai jam ir paliko tokia vieta :D

Žinutė parašyta: 2010-07-02 11:12:34 | Nuoroda

Visi tiesiog neimkit tiek į galvą... Dabar paskaičius komentarus atrodo, kad negavęs 90 proc. į norimą ir nemokamą specialybę įstot nėra šansų... Jau kurie virš 50 gavo, tas yra gerai, taip pat ir netoli 50 yra puikus rezultatas. Kurie gavo dar mažiau, iškarto neieškokit kaltų. Pagalvokit, gal patys sustresavot per egzaminą perdaug, susipynė mintys. Gal, kaip kai kur skaičiau, buvot perdaug mylimi mokytojų, turėjot neobjektyvų įvertinimą. Gal šiaip tiesiog buvot kalikai, kažką buvot iškalę ir nusistatę, kad tai yra neginčyjama tiesa. Daug faktorių galėjo nulemt jūsų rezultatą. Bet pati mažiausia tikimybė, manau, galėjo įvykti su darbų sumaišymais. Netikiu, kad NEC'e jau taip atmestinai dirba...


Turka rašė:

o kaip logiskai paaiskinsi, kai lodariai gauna 90, o olimpiadininkai net neislaiko? 

pamastyk, bet ramiai, be emociju. cia taip imanoma? 

 Vat čia tai pasakei žiauriai...  O gal tie tavo vadinami lodoriai buvo tiesiog žiaurūs tinginiai: per pamokas mokytis tingėdavo, o per egzaminą parašė tai ką mokėjo, be jokio streso ir jiems buvo px. Kai parašė negalvojo, ar aš čia sąmonę parašiau, ar nesąmonę, parašiau i vsio. O vertintojams, kurie tasė darbą, tai pasirodė labai protinga mintis. O ir tie olimpiadininkai gal kalikai buvo ir jiem taip atrodė, kad jie čia pasaulio bambos... O po rezų ir liko nusodinti...

Žinutė parašyta: 2010-07-02 11:34:32 | Nuoroda
Nepavyzdinga rašė:

odieve baisu skaityti. suprantu kad nusivyle tie, kurie mokesi gerai bet gavo neitiketinai mazai. bet tiesa raso kiti zmones: sis egzaminas, sekmes dalykas. as gavau daug palyginus su tuo kaip mokiausi visus metus BET visada buvau rastinga, gramatikos klaidu nedarydavau niekada, turedavom bedu tik su stilistika. o suvokimuose nieko doro neparasydavau nes tiesiog per pamokas blaskydavaus ir nesusikaupdavau. nors seip mastyma turiu ir galiu ismastyt protingus atsakymus :) manau ir dauguma , kuriuos jus vadinat BERASCIAIS, panasus i mane. pamokose atrode kad nesistengia, bet galbut ju galvoje sukosi visai kitokios mintys ir jei jie butu stengesi tai ir uz jus tam metiniam butu tureje daugiau. o jus pripratot prie mokytoju pagyru, likot be ju, vieni ir pasimetet, skundziates dabar kad nebegavot tiek kiek gaudavot. :) juokina istikro skaityt kai daugiau gave yra visaip isvadinami. as kaip tik laaaaabai dziaugiuosi uz tuos kurie mokesi prasciau bet pasistenge egzamine ir irode, kad nera visiskai buki kaip galejo pasirodyti per pamokas :) ir jie nera del to kalti, kad jus pasitikejot per daug savo jegom ir ejot i egza zinodami kad tikrai gerai islaikysit. :) as ejau tikedamasi blogiausio, o stai kaip mane viskas nustebino :) niekada nereikia tiketis kazko daug, nes daznai tenka nusivilti. :) o cia kad paskleidet gandus kad kodai sumaisyti tai tuo labiau nesamone, nebeturit kur detis is nevilties. verciau jau pripazinkit savo klaidas ir susitaikykit su tuo. kam cia dar kelt bangas kazkokias kurios nieko gero neduos.. :) 

ir jus sakot, kad visi kas gerai mokes tai blogai ir gavo. tikrai ne. mano mokykloje tos merginos kurios tikrai mokesi del saves ir kurioms tiesiog tai patiko, tai ir gavo ziauriai gerus balus. daug ir vos simtuko nepasieke :) o jei jus moketes tik tam kad mokytis ir mokytojai kazka irodyt tai cia jusu bedos :) 

+ Respect ;) Galiu tik pritarti tau. Aš irgi buvau panašus kaip tu. Gramatikoj, kai rašydavau interpretacijas, klaidų pasitaikydavo jau blogiausiu atveju 2 - 3. Bet su stiliumi man budavo laaaabai prastai, praktiškai kas antroje eilutėje jis užkliūdavo. Bet, galiu pasakyti taip, kad lietuvių kalbos nesimokiau. Tik per 2 paskutinius mėnesius pradėjau klausytis ką mokytoja kalbėdavo ir prieš pat egzą pasikartojau daugumą rašytojų. Bet žinojau, kad galiu daugiau taškų surinkti iš teksto suvokimo, tad ir stengiausi tą padaryti. O interpretacijoje, net nepritempiau iki 400 žodžių (358 parašiau), bet rašiau ką tik mokėjau. Na ir turiu rezultatą, kuris mane labai tenkina :)

Žinutė parašyta: 2010-07-02 14:53:27 | Nuoroda
Jenny rašė:

Ko cia isterikuoji? niekas neketina su tavimi gincytis..

.RELAX MERGAITE  

 Matosi, kas čia labiausiai isterikuoja, komentaras po komentaro... :)

 

 

simavi rašė:
Jenny rašė:
simavi rašė:

Aš tai bijau ką ir bepasakyt... Su savo balu kaip visų priešė jaučiuosi... Baisu ir pasakyt kam, kiek gavau :(

 Na niekas neikas  tikekimes 

 O jeigu? :D

 Eik iškėlusi galvą su savo šimtuku ir spjauk į tuos, kurie kreivai į tave žiūrės :) Aišku atsiras tokių, kurie smerks, nes jie gavo mažai, o tu daug... O kadangi tu gavai tiek daug, tai tu iš tų lodorių, kurie tik dūrą stumdavo per pamokas... :D

 

Eikit ištikrųjų tie kurie nepatenkinti greičiau apeliacijų rašyt ir nebezyskit čia. Paskaičius tą straipsnį, kur kažkas buvo įkėlęs, iš "Dialogo", tai gal pavyks jum pasiekt didesnį įvertinimą. Bet pabrėžiu - gal, jei jus vertino tas mokytojas, kuris pats nieko nemokėjo.

Žinutė parašyta: 2010-07-04 12:27:31 | Nuoroda

Aš irgi planuoju stoti į VGTU telekomunikacijas :) Tik vat dėl bendrabučio irgi bijau, jei reikėtų nuomuotis, jau ir kaina nebe ta... Tikiuos, kad gal kaip nors ir pasiseks jį gaut, jei ten įstosiu :) O jei jau blogiausiu atveju tektų nuomuotis, tai gal iš čia esančių atsiras kas kartu norėtų :)

Žinutė parašyta: 2010-07-04 12:40:35 | Nuoroda

Nu mano draugas studijuoja VGTU, tai jį sakė iškraustė dabar į kamčiatką :) Nu reiks žiūrėt kai įstosim, gausim ar negausim ;) Aš jau kiek iš lietuvių gavau, su jūsų balais palyginus, biski baisu pasidarė :D

Žinutė parašyta: 2010-07-05 01:00:01 | Nuoroda
Nacionalinisegzaminucentras rašė:
Įprastai darbai atkoduojami, o kandidatai, kurie pateikė prašymą, gali peržiūrėti darbą po vasaros atostogų. Nežinau, galbūt kokiais išimtiniais atvejais, kai parašysit prašymą ŠMM, gal darbai skubos tvarka bus atkoduoti anksčiau, bet čia gana tiksliai negaliu komentuoti, mes vadovaujamės brandos egzaminų tvarkos aprašais, kuriuos tvirtina Švietimo ir mokslo ministerija.

Susidaro toks įspūdis, kad NEC bando padaryti taip: kai visi sustosit, nebenorėsit jau gilintis labai į tą visą mūsų balaganą ir džiaugsitės įstoję, tada galėsit peržiūrėti savo darbus, kad būtų kuo mažiau priekaištų :D

Atsiprašau NEC'o, kad jus taip nuvertinau, bet su lietuvių kalbos egzaminu tikrai buvo daug problemų. Gal nematėt, kažkurioje temoje buvo duota tokia straipsio nuoroda, gal daugumai jau ir teko jį skaityti: www.dialogas.com/laikrastis/lituanistams-tiks-bet-kaip/

Na ištikrųjų, paskaičius jį ir taip pagalvojus, gal tikrai ne viskas buvo padaryta. Jei NEC atsakinėja taip trumpai ir aiškiai "Nepasiduokit provokacijoms", tai jūs patys bijote gilintis į jūsų, mielieji, pačių sukurtą sistemą. Ir bandote visaip išsisukinėti, net vengti užduodamų jums klausimų,

Man, tiesa pasakius, truputį baisu su dabartine sistema, kai nebereikės vežti atestatų į tam tikrą įstaigą. O viskas bus perduodama internetu. O kas jei netyčia bus blogai įvesti stojančiojo duomenys ir susimaišys su kito kandidato egzaminų rezultatais. Bet čia tik mano pasamprotavimai, gal net kažkiek nelogiški. Bet kai kažkas buvo įtartinoi su lietuviųš kalbos rezultatais, ką čia gali žinoti :) Bet vistiek čia tik mano blevyzgojimai :)

Tiesiog noriu pasakyti, nors gal ne čia tereikėtų rašyti, kad NEC'as neatrodo jog labai rūpintųsi abiturientų ateitimi. Kažkaip iš šalies viskas laaabai įtartinai atrodo :) Vsio, baigiau nusišnekėt :)

Žinutė parašyta: 2010-07-05 01:08:31 | Nuoroda
Monika rašė:

Na va, niekam neįdomu, kad mes jį turime ;DD Kaip visada likome įvertinti ;/

 Žiek rimai :D O tai tuomet kokiem velniam jis reikalingas? :D Ar kartais nebus taip, kad galėsim iš tų NEC'o duotų 'diplomėlių' popierinius lėktuvėlius pasidaryt :D :D :D 

Žinutė parašyta: 2010-07-05 01:28:57 | Nuoroda
jusste rašė:

 Ačiū, jau išsiaiškinau, kur kreiptis. Dar vienas klausimėlis: KODĖL NEGALIU GAUTI SAVO DARBO KOPIJOS? Susidaro įspūdis, jog kažkas yra slepiama ir galbūt VBE vertinimas nėra objektyvus, jei jau taip bijoma išduoti darbo kopiją.

 Kad ir patį darbą galėtų atiduot, jau po visko... Kur jie jį dės :D Vapšie... Čia tiek tų neaiškumų, kad gal net neverta pradėti gilintis, vis tiek jie "nepasiduos provokacijoms" :D

Žinutė parašyta: 2010-07-05 12:13:17 | Nuoroda
basikom rašė:

Ką daryti, po galais. Noriu neįstoti į VU. Noriu į VDU. Tik su tėvais negaliu susitart. Liepia pirmu numeriu rašyti VU. Atseit prestižas, atseit kokybė. Ką man su jais daryt? Gal dar, duok Dieve, ir neįstosiu, bet širdis jaučia, kad istorkę išlaikiau panašiai kaip ir LT. Anglų 90 irgi turėtų būt...

 Pats blogiausias dalykas yra tas, kai nurodinėja tėvai. Pats/pati turi apsispręsti. Tu iš to kursies tolesnę ateitį, o ne tėvai. :) Jei man taip pradėtų kaišiot, aiškint ir panašiai ką man daryt, aš jiems taip ir pasakyčiau. O paskui įstosi ten kur nenorėjai, tau nepatiks ir kentės ne tik mokslai, bet ir tu pati psichologiškai :) Aš tau patarčiau pasipriešint tėvams ir daryt taip kaip tu nori :)

Žinutė parašyta: 2010-07-05 12:47:59 | Nuoroda

Perlaikyt lietuvių kalbos egzaminą būtų pati didžiausia nesąmonė. Dabar dėl tų kurie gavo mažai, turėtų kentėt tie kurie gavo daug. Jau ką gavai tą gavai, nieko nepakeisi.