VBE Istorija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2008-06-03 13:33:58 | Nuoroda
To eliksas: Is pradziu buvo Kalavijuociai ir Kryziuociai, po saules musio (1236m) Kalavijuociai prisijunge prie Kryziuociu. Dabar bijau sumeluoti, bet kiek atsimenu(situ temu dar nekartojau) kryziuociai labai susilpnejo po Zalgirio musio,prarado karine galia, nebekovojo su LDK, o Torunes taika jie atidave daug zemu, nes beveik jau iro ju ta valstybe. O siaip Tai pirmoji buvo Sv Romos Imperija (vokieciu zemes iejo) tai cia 962m-1806m. Nzn ar kuo padejau bet kazka apytiksliai pasakiau.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-03 13:48:00 | Nuoroda
Bambola: padejai zinoma. Bet tai db taip gaunasi kad Sv,Romos imperija ir Ordino valstybe tas pats? man kazkaip taip neatrodo... blyn, kaip yra istikruju? kaip painu....;/
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-03 13:51:08 | Nuoroda
o jau kaip man Lietuvos istorija sunki po Liublino unijos tai negaliu, nieko ten nesigaudau... karai zinau kazkokie vyko... gal kas bent trumpai gali apibudinti, kas tame laikotarpyje (XVII-XVIIIA.) svarbiausia (turiu omeny Liet istorija).
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-03 14:01:33 | Nuoroda
Per daug tame laikotarpyje nesigaudau, bet kiek teko ankstesnių metų egzaminus sprest, tai iš to laikotarpio visai nedaug buvo. Buvo karai su švedais, rusais, bajorų anarchija, silpna karaliaus valdžia...
Žinutė parašyta: 2008-06-03 14:50:20 | Nuoroda
Eliksas: nea, negali taip buti kad tas pats yra kryziuociai su Sv. Romos Imperija,jie tikrai anksciau turejo isnykt, nes juk ten buvo Kryziaus zygiu pletotojai, o juk tie kryziaus zygiai iki XIIIa tebuvo.. Ir siaip jie tik apsimete kad del krikscionybes puola juk.. ciut painu. As tau siandien neatsakysiu, nes anglu egzas ryt,reik jam dar kartotis, bet va jei kas kitas nepasakys anksciau uz mane, tai rytoj ant vakaro parasysiu, nes pati jau susidomejau, reik paieskot konspektuose apie tai man.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-03 15:59:01 | Nuoroda
Bambola ok cia reikia gal ir zemelapiuose pasidairyti, kaip tos valstybes zymimos. Lauksiu
Žinutė parašyta: 2008-06-03 16:01:36 | Nuoroda
tai mmm...supasaulietinus vokieciu ordina jis patapo prusijos valstybe,o kada tatai ivyko..tai gal po zalgirio ar nelab?
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-03 16:18:50 | Nuoroda
didžioji dalis kryžiuočių ordino teritorijos XIIIa. po kryžiaus karų buvo buvo pavadinta Prūsija. taip ji vadinosi iki 1871m, kai buvo galutinai suvienyta Vokietija tai vat tada Prūsijos ir nebeliko, nes atsirado viena didelė Vokietija, į kurios suvienytas žemes kaip tik įėjo ir prūsiškosios. o pačių Vokietijos žemių raida tai va: Va. Chlodvigas įkūrė Frankų valstybę (įėjo dabartinės vokietijos žemės); 800m. Karolis Didysis ją išplėtė ir pavadino Frankų imperija ; 843m. Verdeno sutartimi ją į tris dalis pasidalino Karolio anūkai (iš tų dalių vėliau susikūrė šiandieninės Vokietija, Prancūzija berods ir Italija); 962m. Otonas I Vokietijos žemėse įkūrė Šventąją Romos imperiją ; 1807m. ją panaikino Napoleonas ir vietoje jos įkūrė kur kas mažesnę teritoriją apimančią Reino Sąjungą ; 1815m. Vienos kongrese ji buvo panaikinta ir vietoj jos įkurta Vokietijos Sąjunga (va čia ir įėjo Prūsijos ir visokios kitokios aplinkinės žemės); ir galiausiai - 1871m. šios žemės suvienytos ir pavadintos Vokietija .
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-03 16:21:47 | Nuoroda
ne po XIIIa. , gerai nusišnekėjau. kokiam XV-XIII tatai turėjo būt
Žinutė parašyta: 2008-06-03 16:31:39 | Nuoroda
15 manykime kad:D
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-03 16:33:52 | Nuoroda
nu man patiko tas žodis supasaulietino .. jeigu dbr atsekus, kada tas buvo, neblogai išeitų visai. gal kai reformacija prasidėjo kokia? ar kontr..? tai tada 15 - 16
Žinutė parašyta: 2008-06-03 16:39:04 | Nuoroda
sekuliarizavus,kitaip tariant,nzn,man asocijacijom viskas,kol kas:)
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-04 18:59:06 | Nuoroda
Vokieciu ( kryziuociu ) ordinas buvo paleistas 1525 m., tai 16 a, reformacijos metu ir ikurta pasaulietine Prusijos valstybe
Žinutė parašyta: 2008-06-04 20:27:39 | Nuoroda
amzeliu apsiriktelejau:D jega,klausimas issprestas! aciu!
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-05 11:30:04 | Nuoroda
Gal galit pasakyti koks jums pasirode 2007VBE istorijos?(tie kurie sprendet) sunkus ar nlb? Man tai pasirode sunkokas... tai tikiuosi kad gal duos lengvesni siais metais...
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-05 11:57:03 | Nuoroda
Istorijos VBE tematika-visos temos kuriu reikia egzaminui...ten bus parasyta MBE turinys ir VBE turinys, tai tie kas laiko VBE turi moketi viska is abieju turiniu(mbe+vbe) http://www.nec.lt/failai/25_programa_istorijos.pdf
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-05 13:43:07 | Nuoroda
siaip lengvas yra blogai,nes tada daug kad gerai islaiko,ir tada kas viena bala keicias procentas ir pan... sunkus irgi blogai.. geriausia vidutinis. 2007 siaip man pasirode gan sunkokas.
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-05 16:50:07 | Nuoroda
Man tai atrodo kad kiekvienas kazka geriau moka kazka blogaiu ir visi skirtingai todel Tau gali pasirodyt sunkus... o kitam lengvas.Bet kai ziurejau analize anu metu tai mazai labai kas surinko daug tasku, pagrinde 30-40...O 100 tai niekas nesurinko
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-05 17:26:42 | Nuoroda
Praitų metų, tai toks vidutinis buvo, bet bučiau jį parašęs blogai, nes iš LDK beveik nieko nežinau..
Seniai matytas
Žinutė parašyta: 2008-06-05 18:56:43 | Nuoroda
turiu klausima: ar mokotes visu isradimu konkrecias datas ar tik amzius zinot? pvz.siemet ist.pilotinese uzduotyse klause, kelintais metasi Dainu svente LT suorganizuota (teste) ir kada televzorius ar auotomoblis atsirado nemegstu tokiu smulkmenu
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą