Biologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-10 18:48:31 | Nuoroda
liusi westenra rašė:
Grace rašė:
irmuteaa1 rašė:
Pride rašė:
liusi westenra rašė:

o man sake mokytoja kad atranka isskiriancioji, nes neparasyta kad vienoje saloje gyvena viena kikiliu rusis, parasyta kad galapagu salyne visos gyvena, taj vat tos salos nera  labai toli nuo kitos ir isivyravo krastiniai fenotipai :D tai tikrai isskiriancioji :D

 Siandien paieskojau pora straipsniu su tais galapagu kikiliais - visur raso, kad kriptinga, tad tavo mokytoja FAIL'ino

 Tada mano mokytoja irgi "fail'ino" nes man irgi sakė, kad išsiskiriančioji. O aš tai kryptingąją parašiau, nes taip atrodė.

 mano mokytoja irgi sake isskiriancioji greiciausiai bus

 seip taj paverskit kokius pora puslapiu atgal ten kazkas rase kad ir knygoje parasyt yra taip, kad isskiriancioji

 parasyta*

Žinutė parašyta: 2011-06-10 18:49:42 | Nuoroda

as irgi sakau kad isskiriancioji

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2011-06-10 18:55:44 | Nuoroda

Aha, ir šalia komentaras, kad kitoje knygoje - kryptingoji :D Come on, nieko jau nebepakeisim, gausim tą tašką arba ne. Čia tik bandymas save nuraminti tos peštynės dėl atsakymų. Gausim rezultatus ir bus aišku, kas pavarė, o kas - ne.

  • Biologija / VBE 84
  • Dailė / MBE 10
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-10 19:08:51 | Nuoroda

as kryptingoji parasiau;)

Žinutė parašyta: 2011-06-10 20:28:24 | Nuoroda

Klausykit gal kas žinot koks praeitais metais buvo žemiausias balas kad praeit į odontologiją mokamą?

Žinutė parašyta: 2011-06-10 20:41:45 | Nuoroda

en.wikipedia.org/wiki/Adaptive_radiation

tai manau, kad išskiriančioji (:

  • Biologija / VBE 1
  • Chemija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-10 21:02:17 | Nuoroda

dar prie to paties: "Disruptive selection is of particular significance in the history of evolutionary study, as it is involved in one of evolution's "cardinal cases", namely the finch populations observed by Darwin in the Galápagos."

Atsakymas kaip ir aškus (:

  • Biologija / VBE 1
  • Chemija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-10 21:19:04 | Nuoroda
yellow rašė:

dar prie to paties: "Disruptive selection is of particular significance in the history of evolutionary study, as it is involved in one of evolution's "cardinal cases", namely the finch populations observed by Darwin in the Galápagos."

Atsakymas kaip ir aškus (:

 Daugiau nei aiskus, gera citata :)

  • Biologija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2011-06-10 21:19:51 | Nuoroda
Queen rašė:

Klausykit gal kas žinot koks praeitais metais buvo žemiausias balas kad praeit į odontologiją mokamą?

 Nors forume kazkas kazkada rase kad su 18+ neistojo i mokama, klausiau per studiju muge sake buvo mazas (15 ar 16 panasiai, neprisimenu tiksliai, bet labai mazas)

  • Biologija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2011-06-10 21:30:41 | Nuoroda
Ighnaz rašė:
Queen rašė:

Klausykit gal kas žinot koks praeitais metais buvo žemiausias balas kad praeit į odontologiją mokamą?

 Nors forume kazkas kazkada rase kad su 18+ neistojo i mokama, klausiau per studiju muge sake buvo mazas (15 ar 16 panasiai, neprisimenu tiksliai, bet labai mazas)

 Rimtai? nu tikėkimės žinoma visas pastangas dedu kad istočiau į nemokama,bet jei nepavyks tai tada teks į mokamą 2 numeriu rašyt.Tik va man įdomu pasidarė,nes praeitais metai čia viena panelė labai džiaugėsi kad su 19.02 vos į mokamą įstojo,tai pagalvojau nejau vistiek reikia taip gerai išlaikyt...

Žinutė parašyta: 2011-06-10 23:34:00 | Nuoroda
Queen rašė:
Ighnaz rašė:
Queen rašė:

Klausykit gal kas žinot koks praeitais metais buvo žemiausias balas kad praeit į odontologiją mokamą?

 Nors forume kazkas kazkada rase kad su 18+ neistojo i mokama, klausiau per studiju muge sake buvo mazas (15 ar 16 panasiai, neprisimenu tiksliai, bet labai mazas)

 Rimtai? nu tikėkimės žinoma visas pastangas dedu kad istočiau į nemokama,bet jei nepavyks tai tada teks į mokamą 2 numeriu rašyt.Tik va man įdomu pasidarė,nes praeitais metai čia viena panelė labai džiaugėsi kad su 19.02 vos į mokamą įstojo,tai pagalvojau nejau vistiek reikia taip gerai išlaikyt...

 taip ir ta pati panele rase kad jos pazystamas su 18,86 ar panasiai neistojo i vnf. Bet moteris kuri su stojimais kmu susijus sake kad daug mazesnis buvo...

  • Biologija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2011-06-11 00:19:48 | Nuoroda
yellow rašė:

dar prie to paties: "Disruptive selection is of particular significance in the history of evolutionary study, as it is involved in one of evolution's "cardinal cases", namely the finch populations observed by Darwin in the Galápagos."

Atsakymas kaip ir aškus (:

 Pasiklaisiojau knygoj icons of evolution ir ten parasyta, kad... mokslininkai tiksliai nezino kokia atranka. 20a vyras ir zmona Grantai surinko irodymu, kad gali vykti kriptinga atranka stebedami paukscius ir matuodami ju kuno dydzius, svori ir snapu ilgius, bet kolkas nera pakankamai irodymu, kad galima butu atmesti isskirianciaja atranka. Vienu zodziu, mes turime zinoti tai, ko nezino mokslininkai xD

Žinutė parašyta: 2011-06-11 00:33:19 | Nuoroda
Pride rašė:
yellow rašė:

dar prie to paties: "Disruptive selection is of particular significance in the history of evolutionary study, as it is involved in one of evolution's "cardinal cases", namely the finch populations observed by Darwin in the Galápagos."

Atsakymas kaip ir aškus (:

 Pasiklaisiojau knygoj icons of evolution ir ten parasyta, kad... mokslininkai tiksliai nezino kokia atranka. 20a vyras ir zmona Grantai surinko irodymu, kad gali vykti kriptinga atranka stebedami paukscius ir matuodami ju kuno dydzius, svori ir snapu ilgius, bet kolkas nera pakankamai irodymu, kad galima butu atmesti isskirianciaja atranka. Vienu zodziu, mes turime zinoti tai, ko nezino mokslininkai xD

Na jeigu tau tikrai įdomu, tai galiu į mailą atsiųsti straipsnį "Disruptive selection in a bimodal population of Darwin’s finches". Minimi ir tie patys Grant'ai. O galima tiesiog pagooglint (:

  • Biologija / VBE 1
  • Chemija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-06-11 00:46:55 | Nuoroda
yellow rašė:
 

Na jeigu tau tikrai įdomu, tai galiu į mailą atsiųsti straipsnį "Disruptive selection in a bimodal population of Darwin’s finches". Minimi ir tie patys Grant'ai. O galima tiesiog pagooglint (:

 googleje radau n tu straipsniu, vieni raso apie isskirianciaja, kiti apie kriptingaja atranka. Grantus minejau todel, kad ju atliktas tyrimas yra aprasomas beveik visose knygose. Kas liecia isskirianciaja atranka, pries pora metu national geography zurnale skaiciau apie kita tyrima tuose paciuose Galapagu salose, kuriose aprasoma tai, kaip del isskirianciosios atrankos viena kikiliu rusis virsto dviem per pora desimtmeciu. Esme ta, kad yra ir isskirianciosios ir kriptingos atrankos irodymu.

Žinutė parašyta: 2011-06-11 10:41:31 | Nuoroda

Iš pradžių mane buvot įtikinę kad čia kryptingoji (nors parašiau išskiriančioji), bet logiškai pagalvojus, nereikia apie tai medžiagos ieškoti internete, reikia spręsti kokia atranka pagal pateiktą sąlygą egzamino, o joje sakoma: "Kokia gamtinės atrankos rūšis lėmė, kad iš VIENOS kikilių rūšies atsirado DAUG skirtingus snapus turinčių kikilių rūšių?". Taigi viskas daug paprasčiau negu visi čia bandė išmąstyt, kryptingos atrankos metu neatsiranda DAUG rūšių iš 1, taigi taip paprastai galvojant čia turėtų būti išskiriančioji :) 

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-11 12:06:01 | Nuoroda

Gal man kas nors galėtų išduoti paslaptį?:D Žiūrėkit, ar galima šiais metais rezultatus žinute gauti? Jeigu galima, tai taip įsivaizduoju, kad kai pasiimsiu savo kandidato kodą iš mokyklos, turiu siųsti žinutę... Tik kam? Kokiu numeriu? Ką rašyti?:D  O jeigu negalima, kokiu dar būdu (nuotoliniu :D) būtų galima gauti savo rezultatus?:)

Žinutė parašyta: 2011-06-11 12:32:54 | Nuoroda
Baršk rašė:

Gal man kas nors galėtų išduoti paslaptį?:D Žiūrėkit, ar galima šiais metais rezultatus žinute gauti? Jeigu galima, tai taip įsivaizduoju, kad kai pasiimsiu savo kandidato kodą iš mokyklos, turiu siųsti žinutę... Tik kam? Kokiu numeriu? Ką rašyti?:D  O jeigu negalima, kokiu dar būdu (nuotoliniu :D) būtų galima gauti savo rezultatus?:)

 gali kam nors kitam pasakyt sako kandinato numeri ir asmens koda, o tas zmogus atsius tau ta sms(o gal net paskambins :D) , kai bus rezultatai :D

  • Biologija / VBE 91
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 30
Žinutė parašyta: 2011-06-11 12:40:20 | Nuoroda
GintasV rašė:

Iš pradžių mane buvot įtikinę kad čia kryptingoji (nors parašiau išskiriančioji), bet logiškai pagalvojus, nereikia apie tai medžiagos ieškoti internete, reikia spręsti kokia atranka pagal pateiktą sąlygą egzamino, o joje sakoma: "Kokia gamtinės atrankos rūšis lėmė, kad iš VIENOS kikilių rūšies atsirado DAUG skirtingus snapus turinčių kikilių rūšių?". Taigi viskas daug paprasčiau negu visi čia bandė išmąstyt, kryptingos atrankos metu neatsiranda DAUG rūšių iš 1, taigi taip paprastai galvojant čia turėtų būti išskiriančioji :) 

 Bet jie gyveno skirtingose sąlygose. Kodėl visi tai užmiršta?

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-11 12:43:41 | Nuoroda
NachNachas rašė:
Baršk rašė:

Gal man kas nors galėtų išduoti paslaptį?:D Žiūrėkit, ar galima šiais metais rezultatus žinute gauti? Jeigu galima, tai taip įsivaizduoju, kad kai pasiimsiu savo kandidato kodą iš mokyklos, turiu siųsti žinutę... Tik kam? Kokiu numeriu? Ką rašyti?:D  O jeigu negalima, kokiu dar būdu (nuotoliniu :D) būtų galima gauti savo rezultatus?:)

 gali kam nors kitam pasakyt sako kandinato numeri ir asmens koda, o tas zmogus atsius tau ta sms(o gal net paskambins :D) , kai bus rezultatai :D

 Rimtai taip įmanoma ar šiaip pjaunat?;DD

Žinutė parašyta: 2011-06-11 12:50:08 | Nuoroda
Light Arus rašė:
GintasV rašė:

Iš pradžių mane buvot įtikinę kad čia kryptingoji (nors parašiau išskiriančioji), bet logiškai pagalvojus, nereikia apie tai medžiagos ieškoti internete, reikia spręsti kokia atranka pagal pateiktą sąlygą egzamino, o joje sakoma: "Kokia gamtinės atrankos rūšis lėmė, kad iš VIENOS kikilių rūšies atsirado DAUG skirtingus snapus turinčių kikilių rūšių?". Taigi viskas daug paprasčiau negu visi čia bandė išmąstyt, kryptingos atrankos metu neatsiranda DAUG rūšių iš 1, taigi taip paprastai galvojant čia turėtų būti išskiriančioji :) 

 Bet jie gyveno skirtingose sąlygose. Kodėl visi tai užmiršta?

 Labai teisingai.Būtent dėl to ir pramoninis melanizmas(kuris sukelia daug diskusijų) priskiriamas kryptingajai atrankai.Iš tikrųjų aš manau,kad iš dalies,šis klausimas ginčytinas ir turėtų užskaityti abu variantus.

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą