Biologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:19:02 | Nuoroda
M0nika rašė:
Ace Of Spades rašė:
M0nika rašė:
Pride rašė:
M0nika rašė:

 Kaip keista. Aš testinės dalies 2 klausime pažymėjau C raidę, nes mąsčiau logiškai: vykstant fotosintezei dienos fazėje sunaudojamas CO2, na, o kaip šalutinis produktas sunaudojamas deguonis, kuris po to reikalinkgas NAKTIES fazėje vykstantiems procesams, tarp jų ir Kalvino ciklui, kuriam reikalingas O2 ir CO2. Keista, kad teigiate, jog atsakymas A.

 Cia ne fazes, o paros metas. Jeigu kalba eitu apie C4 arba CAM augalus, tada tik c tiktu. Klausime neparasyta kokio tipo augalas, tad pilnai gali rasyti apeliacija. BET zinant NEC'a jie ne velnio neuzskaitytu.

 Aš negaliu to suvokti, tai nelogiška :-D Juk tai neatsiejami vienas nuo kito dalykai : fazė ir paros metas. Nebūtų paros meto - nebūtų fazių, o dabar yra paros metas yra ir fazės.

 lol... kas cia sunkaus nesuprantu. diena vyksta fotosinteze, todel reik co2, o nakti - ne. o tamsos faze gali iir sviesoj vykt siaip :D

 Atsiprašau, ką jūs šnekate? Fotosintezė vyksta ir dieną ir naktį, tačiau norint, jog reakcijos galėtų vykti ir tamsoje, į chloroplastus pastoviai turi būti transportuojama energija bei maisto medžiagos.

 vyksta tamsos faze, o ne fotosinteze. o is kur tas NADPH ir tt atsiras jei nevyks sviesos faze? ir manes atsiprasinet nereik, as teisinga ats pazymejau - A. o jei dar jum kas neaisku, susiraskit 2010 metu bio VBE uzduotis ir ats. ten visas klausimas apie fotosinteze buvo, o tas klausimas yra puikus irodymas, kad 2A.

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:33:12 | Nuoroda
Ace Of Spades rašė:
M0nika rašė:
Ace Of Spades rašė:
M0nika rašė:
Pride rašė:
M0nika rašė:

 Kaip keista. Aš testinės dalies 2 klausime pažymėjau C raidę, nes mąsčiau logiškai: vykstant fotosintezei dienos fazėje sunaudojamas CO2, na, o kaip šalutinis produktas sunaudojamas deguonis, kuris po to reikalinkgas NAKTIES fazėje vykstantiems procesams, tarp jų ir Kalvino ciklui, kuriam reikalingas O2 ir CO2. Keista, kad teigiate, jog atsakymas A.

 Cia ne fazes, o paros metas. Jeigu kalba eitu apie C4 arba CAM augalus, tada tik c tiktu. Klausime neparasyta kokio tipo augalas, tad pilnai gali rasyti apeliacija. BET zinant NEC'a jie ne velnio neuzskaitytu.

 Aš negaliu to suvokti, tai nelogiška :-D Juk tai neatsiejami vienas nuo kito dalykai : fazė ir paros metas. Nebūtų paros meto - nebūtų fazių, o dabar yra paros metas yra ir fazės.

 lol... kas cia sunkaus nesuprantu. diena vyksta fotosinteze, todel reik co2, o nakti - ne. o tamsos faze gali iir sviesoj vykt siaip :D

 Atsiprašau, ką jūs šnekate? Fotosintezė vyksta ir dieną ir naktį, tačiau norint, jog reakcijos galėtų vykti ir tamsoje, į chloroplastus pastoviai turi būti transportuojama energija bei maisto medžiagos.

 vyksta tamsos faze, o ne fotosinteze. o is kur tas NADPH ir tt atsiras jei nevyks sviesos faze? ir manes atsiprasinet nereik, as teisinga ats pazymejau - A. o jei dar jum kas neaisku, susiraskit 2010 metu bio VBE uzduotis ir ats. ten visas klausimas apie fotosinteze buvo, o tas klausimas yra puikus irodymas, kad 2A.

 O ar tamsos fazė nėra fotosintezės dalis? :-D Kodėl jūs koncentruojatės ties šviesos faze? Aš visą procesą suprantu. Tačiau, kodėl atsakymas C netinka taip ir neaišku.

Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:38:17 | Nuoroda

taigi paaiskinau katik. o ties fazem, mazut, tu koncentruojies. kalba eina apie FOTOSINTEZE. nakti gi ji visa nevyksta, todel nera reikalo jamti to co2, nes nebus kaip ji panaudot (ner sviesos fazej susidariusiu produktu) nu cmon

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:44:13 | Nuoroda
Ace Of Spades rašė:

taigi paaiskinau katik. o ties fazem, mazut, tu koncentruojies. kalba eina apie FOTOSINTEZE. nakti gi ji visa nevyksta, todel nera reikalo jamti to co2, nes nebus kaip ji panaudot (ner sviesos fazej susidariusiu produktu) nu cmon

 Nepaaiškinai tu nieko. Aš tau jau rašiau ir apie fazes, ir kodėl mano nuomone atsakymas C. 

Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:46:01 | Nuoroda

 Eikit lažybų iš ,kokių 10 litų? 

Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:48:40 | Nuoroda

einam

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:52:23 | Nuoroda

 Eik.

Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:54:10 | Nuoroda

o tu neisi? :S

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:56:11 | Nuoroda

Paprasčiausiai neverta.

Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:57:24 | Nuoroda

nepyk ;*

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-15 00:59:57 | Nuoroda

Tai tu nepyk, jog aš nepykstu.

Žinutė parašyta: 2011-06-15 01:03:51 | Nuoroda

o.O niekis, gali nepykt. kokia atranka rasei?

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-15 01:11:30 | Nuoroda

 Išsiskiriančiąją.

Žinutė parašyta: 2011-06-15 01:13:00 | Nuoroda

saunuole, bent cia mes sutariam! hi5

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-06-15 01:16:25 | Nuoroda

 Jou

Žinutė parašyta: 2011-06-15 08:01:29 | Nuoroda
M0nika rašė:
Ace Of Spades rašė:
M0nika rašė:
Ace Of Spades rašė:
M0nika rašė:
Pride rašė:
M0nika rašė:

 Kaip keista. Aš testinės dalies 2 klausime pažymėjau C raidę, nes mąsčiau logiškai: vykstant fotosintezei dienos fazėje sunaudojamas CO2, na, o kaip šalutinis produktas sunaudojamas deguonis, kuris po to reikalinkgas NAKTIES fazėje vykstantiems procesams, tarp jų ir Kalvino ciklui, kuriam reikalingas O2 ir CO2. Keista, kad teigiate, jog atsakymas A.

 Cia ne fazes, o paros metas. Jeigu kalba eitu apie C4 arba CAM augalus, tada tik c tiktu. Klausime neparasyta kokio tipo augalas, tad pilnai gali rasyti apeliacija. BET zinant NEC'a jie ne velnio neuzskaitytu.

 Aš negaliu to suvokti, tai nelogiška :-D Juk tai neatsiejami vienas nuo kito dalykai : fazė ir paros metas. Nebūtų paros meto - nebūtų fazių, o dabar yra paros metas yra ir fazės.

 lol... kas cia sunkaus nesuprantu. diena vyksta fotosinteze, todel reik co2, o nakti - ne. o tamsos faze gali iir sviesoj vykt siaip :D

 Atsiprašau, ką jūs šnekate? Fotosintezė vyksta ir dieną ir naktį, tačiau norint, jog reakcijos galėtų vykti ir tamsoje, į chloroplastus pastoviai turi būti transportuojama energija bei maisto medžiagos.

 vyksta tamsos faze, o ne fotosinteze. o is kur tas NADPH ir tt atsiras jei nevyks sviesos faze? ir manes atsiprasinet nereik, as teisinga ats pazymejau - A. o jei dar jum kas neaisku, susiraskit 2010 metu bio VBE uzduotis ir ats. ten visas klausimas apie fotosinteze buvo, o tas klausimas yra puikus irodymas, kad 2A.

 O ar tamsos fazė nėra fotosintezės dalis? :-D Kodėl jūs koncentruojatės ties šviesos faze? Aš visą procesą suprantu. Tačiau, kodėl atsakymas C netinka taip ir neaišku.

 Mergaite, tu AISKIAI nesupranti, kas yra fotosinteze :) Supranti, yra dvi fazes - sviesos ir tamsos. Sviesos fazei reikia sviesos ir jos metu pagaminama energija, kuria panaudoja tamsos fazeje. Nera sviesos, nevyksta sviesos faze ir kartu nevyksta tamsos faze. O ar nakti yra sviesa, mano genialioji mergaite? Dar karta kartoju - jeigu kalba eitu apie  C4 arba CAM augalus, galetum zymeti C, nes sie augalai CO2 fiksuoja nakti ir taip taupo vandeni.

Žinutė parašyta: 2011-06-15 08:11:28 | Nuoroda

 žodžiu jūs čia mušatės visai be reikalo, nes atsakymą reikėjo žymėt pagal programą  o ne kokią nors olimpiadinę medžiagą :) so :)

Žinutė parašyta: 2011-06-15 09:22:36 | Nuoroda
Gourmandises rašė:

 žodžiu jūs čia mušatės visai be reikalo, nes atsakymą reikėjo žymėt pagal programą  o ne kokią nors olimpiadinę medžiagą :) so :)

 Bet mergaite nesupranta, kad nakti nevyksta fotosinteze :D Niekas neuzskaitytu tu CAM ir C4 augalu, nes mes, pagal nec'a, apie tokius net neturime zinoti xD

Žinutė parašyta: 2011-06-15 10:10:16 | Nuoroda
Pride rašė:
M0nika rašė:

 O ar tamsos fazė nėra fotosintezės dalis? :-D Kodėl jūs koncentruojatės ties šviesos faze? Aš visą procesą suprantu. Tačiau, kodėl atsakymas C netinka taip ir neaišku.

 Mergaite, tu AISKIAI nesupranti, kas yra fotosinteze :) Supranti, yra dvi fazes - sviesos ir tamsos. Sviesos fazei reikia sviesos ir jos metu pagaminama energija, kuria panaudoja tamsos fazeje. Nera sviesos, nevyksta sviesos faze ir kartu nevyksta tamsos faze. O ar nakti yra sviesa, mano genialioji mergaite? Dar karta kartoju - jeigu kalba eitu apie  C4 arba CAM augalus, galetum zymeti C, nes sie augalai CO2 fiksuoja nakti ir taip taupo vandeni.

 Aš labai taiki, taigi stengsiuosi nesiginčyti, bet spėsiu, kad prieš naktį ,greičiausiai, buvo diena! :D Ta prasme, taip dažniausiai būna. Ir dieną augalai vykdo šviesos fazę, o kai sukaupia užtenkamai produktų(kas dažniausiai įvyksta dienai baigiantis(toks jau tas gamtos biolaikrodis)) prasideda tamsos fazė. :) Esmė tik ta, kad čia, iš tiesų, buvo netik šiaip programinis, bet dar ir bendrojo kurso klausimas... Todėl reikėjo žymėti A. Nesvarbu, kaip realiame gyvenime būtų.. (aš, be abėjo, susimoviau:D)

Žinutė parašyta: 2011-06-15 10:21:37 | Nuoroda
Ace Of Spades rašė:
M0nika rašė:
Ace Of Spades rašė:
M0nika rašė:
Pride rašė:
M0nika rašė:

 Kaip keista. Aš testinės dalies 2 klausime pažymėjau C raidę, nes mąsčiau logiškai: vykstant fotosintezei dienos fazėje sunaudojamas CO2, na, o kaip šalutinis produktas sunaudojamas deguonis, kuris po to reikalinkgas NAKTIES fazėje vykstantiems procesams, tarp jų ir Kalvino ciklui, kuriam reikalingas O2 ir CO2. Keista, kad teigiate, jog atsakymas A.

 Cia ne fazes, o paros metas. Jeigu kalba eitu apie C4 arba CAM augalus, tada tik c tiktu. Klausime neparasyta kokio tipo augalas, tad pilnai gali rasyti apeliacija. BET zinant NEC'a jie ne velnio neuzskaitytu.

 Aš negaliu to suvokti, tai nelogiška :-D Juk tai neatsiejami vienas nuo kito dalykai : fazė ir paros metas. Nebūtų paros meto - nebūtų fazių, o dabar yra paros metas yra ir fazės.

 lol... kas cia sunkaus nesuprantu. diena vyksta fotosinteze, todel reik co2, o nakti - ne. o tamsos faze gali iir sviesoj vykt siaip :D

 Atsiprašau, ką jūs šnekate? Fotosintezė vyksta ir dieną ir naktį, tačiau norint, jog reakcijos galėtų vykti ir tamsoje, į chloroplastus pastoviai turi būti transportuojama energija bei maisto medžiagos.

 vyksta tamsos faze, o ne fotosinteze. o is kur tas NADPH ir tt atsiras jei nevyks sviesos faze? ir manes atsiprasinet nereik, as teisinga ats pazymejau - A. o jei dar jum kas neaisku, susiraskit 2010 metu bio VBE uzduotis ir ats. ten visas klausimas apie fotosinteze buvo, o tas klausimas yra puikus irodymas, kad 2A.

 taip, atsakymas tikrai A :)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą