Biologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-20 14:46:41 | Nuoroda

as taip sakau ,nes kiek skaites vertinimo instrukciju, tai vertina, jei nurodai konkretu organa ar objekta, siuo atveju tulzi tai 1 tsk ir jo funkcija tai kita tsk duoda

  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-20 14:46:54 | Nuoroda

Irgi buvau pas mokytoją su vertinimo instrukcija, praradau 4-6 taškus.. :) Maloniai nustebau kad genetikos uždaviny užskaitė užrašytą kryžminimą žodžiais ir ten turėjo būt ne GrGr x GrGr ar kaip ten kas rašė, o turėjo būt su tuo kitu individu kryžminta..

Kas dar.. Palaipos ilgesnės nes M iš subrendusiu augalo, o N iš besivystančio..

Dėl ląstelių būsenos.. tai turgorizuotos, nepažeistos ir pigmentuotos tinka..

Kas lemia kad kikilai paveldi tuos pačius požymius.. Nesąmoningi pagal mane ten ats buvo: genai, DNR, chromosomos, pagal instrukciją paveldimumas netiko, bet sakė kad užskaitinėjo ir tą.. :)

Kodėl atsirado atsparus herbicidams augalas.. Nes įvyko mutacija (vienas taškas) ir turi būti paminėtas pokytis genuose (antras taškas)..

Pačiam paskutiniam tinka ir izotoninis..


Jei dar kas neaišku klauskit :>

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-20 14:50:43 | Nuoroda

ar tinka hipoteze praktinio drabo: Gliukozes tirpalo koncertracija turi itakos lasteliu plazmolizei.

  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-20 14:53:26 | Nuoroda

kokia buvo hipotezė? Ar gaurelio reabsorbcijos funkcija  tiko? Kaip reikėjo atsakyti į klausimą , kur buvo paklausta apie insulino ir gliukagono trūkumą?

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-20 14:56:20 | Nuoroda

As parasiau isiubiamos maisto medziagos, sake mokytoja ,kad geras atsakymas, o tai tas pats kaip reabsorbcija, nors sitas zodis labaiu vartojamas , na bent girdetas man labiau prie nerfrono.

  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-20 14:57:42 | Nuoroda

hipoteze gera lyg ir: Panardinus i hipertonini tirpala vyksta plazmolize (galima keist turbut i konc. gliukozes tirpala etc. )

Del hormonu trukumo mano lyg geri atsakymai: Trukstant insulino - padidetu gliukozes kiekis kraujyje, trukstant gliukagono - sumazetu gliukozes kiekis kraujyje.

Reabsorbacija nezinau, bet juk gal ne? Reabsorbuoti juk reiskia kazka isiurbti isnaujo ("re"). Reabsorbacija vadina nefrono kanaleliuose vykstanti procesa kai pries tai buna is kraujo pasalintos tos mdgz o tada vel grazinamos, tuo tarpu zarnu gaurelyje tik isiurbiamos. Cia tik mano nuomone, nes instrukcijos sito neskaiciau :)

  • Biologija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2011-06-20 14:57:53 | Nuoroda

 O jei aš sąlygas gamtinei atrankai vykti rašiau: didelė genetinė įvairovė, kintančios aplinkos sąlygos, daug individų(paliekama daug palikuonių) tai čia kiek iš šių tinka? ;]

Žinutė parašyta: 2011-06-20 14:59:23 | Nuoroda

o galima buvo rasyti apie gliukozes homeostaze ties tuo klausimu kur reikejo susieti plonaja zarna, kepenis, kasa?

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:02:20 | Nuoroda
Ighnaz rašė:

hipoteze gera lyg ir: Panardinus i hipertonini tirpala vyksta plazmolize (galima keist turbut i konc. gliukozes tirpala etc. )

Del hormonu trukumo mano lyg geri atsakymai: Trukstant insulino - padidetu gliukozes kiekis kraujyje, trukstant gliukagono - sumazetu gliukozes kiekis kraujyje.

Reabsorbacija nezinau, bet juk gal ne? Reabsorbuoti juk reiskia kazka isiurbti isnaujo ("re"). Reabsorbacija vadina nefrono kanaleliuose vykstanti procesa kai pries tai buna is kraujo pasalintos tos mdgz o tada vel grazinamos, tuo tarpu zarnu gaurelyje tik isiurbiamos. Cia tik mano nuomone, nes instrukcijos sito neskaiciau :)

 jojo. Reikėjo absorbcija :)

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:05:07 | Nuoroda

o , žie pirmo kl. 2.1 ir 2.2. Tinka tokie atsakymai:

Baltymų sintezė, egzocitozė

 

Kalbant apie baltymų sintezę, tai energija naudojama iRNR sintezei. ?

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:06:52 | Nuoroda

Pats minejau baltymu sinteze ir aktyviaja pernasa, tiko site. Bet as aiskinau apei aktyviojoj pernasoj atp panaudojima o ne sintezej, tai nzn kas tiko aiskinant apie baltymu sintezeje atp panaudojima.

  • Biologija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:08:45 | Nuoroda

 O 9 klausimo pirmam kokias strukturas uzskaite?

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:08:52 | Nuoroda

as rasiau baltymu sinteze ir sekrecija, kazin ar pastaraja uzskaitys?

  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:21:46 | Nuoroda
Ighnaz rašė:
Pride rašė:
Ighnaz rašė:

apie svoguna as rasiau kad mechaniskai nepazeistas turi buti, be to visose lastelese turi buti vienodas normalus kiekis vandens ir uz tai taska gavau


 

 Logiskai mastant visose lastelese ir taip bus vienodas kiekis vandens. Sito gali neuzskaityti.

 Gal apie nepazeidima buvo instrukcijoj, gal "normalus" uzsiskaiciavo, nzn sito klausimo instrukcijos neskaiciau.

 Jeigu bus pazeistas, tai tikrai netiks, tad turetu uzskaityti. Kas ziures i supuvusi svoguna?

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:23:00 | Nuoroda
Light Arus rašė:

tikiuosi , kad gavau 97 :DDDDDDD

 Tas pats cia :D Is kur zinot, kad nieks nesurinko max?

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:24:27 | Nuoroda

4kl. 4.  Ilga    trumpa

            Lėtas   greitas

Apatinius užskaitys?

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:25:45 | Nuoroda
ievapieva1 rašė:

o galima buvo rasyti apie gliukozes homeostaze ties tuo klausimu kur reikejo susieti plonaja zarna, kepenis, kasa?

 Deja,nebuvo galima.Reikejo rasyt tik apie tulzi ir kasos fermentus.

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:32:00 | Nuoroda
Light Arus rašė:

evoliucijos ką nors pameni? Ir kaip ten su tom palaipom, kodėl M ilgesnės už N? Kažint tinka toks ats:

M palaipos augalas yra išsivystęs, o N augalas - besivystantis. Kadangi augalas auga kartu su palaipa,todėl N augalo palaipa trumpesnė.

 Kiek ziurejau, panasu, kad abu augalai turi visus organus, tad nezinia kaip vertintojai i ta "issivystes" ziures...

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:32:05 | Nuoroda
infyou rašė:
ievapieva1 rašė:

o galima buvo rasyti apie gliukozes homeostaze ties tuo klausimu kur reikejo susieti plonaja zarna, kepenis, kasa?

 Deja,nebuvo galima.Reikejo rasyt tik apie tulzi ir kasos fermentus.

 Damn, is karto 4 taskai:((

Žinutė parašyta: 2011-06-20 15:34:10 | Nuoroda
Queen rašė:
Light Arus rašė:

evoliucijos ką nors pameni? Ir kaip ten su tom palaipom, kodėl M ilgesnės už N? Kažint tinka toks ats:

M palaipos augalas yra išsivystęs, o N augalas - besivystantis. Kadangi augalas auga kartu su palaipa,todėl N augalo palaipa trumpesnė.

 Man rodos tavo atsakymą turėtų užskaityt,nes mokytoja sakė kad tinka,nors aš tai kitaip rašiau apie motininį augalą,per nelyg evoliucijos nežiurėjau,sakau žiauriai skubėjau tik vėliau išėjus pagalvojau kad reikėjo nufotkint,nes sakė kad taisyt jau pabaigė.sąlygos tai požymių įvairovė,konkurencija,didelė populiacia.ten kur evoliucijos 4 kodėl skiriasi tai reikėjo rašyti skirtingos sąlygos/skirtingas maistas/geografinė izoliacija.

Dėl ląstelės gyvos tai tikrai nebuvo tokio paminėto instrukcijoje,ir tiesą pasakis ta instrukcija labai labai papildyta,nes sakė vertintojai pykosi ir vis pildė ir pildė.pavyzdžiui ten kur virškinimas tai kur 4 taškai,jeigu parašėt kad tulžis skaido riebalus 0 taškų,bet jei parašėt kad tulžis emulguoja  riebalus iki mažesnių dalelių,tai jau 1 taškas.

 Tiksliai, tai kokius cia procesus reikejo mineti? Tai ten uzskaite homeostaze ar ne?

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą