Biologijos VBE 2012
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-11 23:42:17 | Nuoroda
Andrius.... rašė:
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Pride pride pride... ;D gi nesi tu biologijos Dievas blmb, kodel tokiu save laikai. Apie imuniteta bei kraujotaka esu klauses paskaita KMU pries plius minus metus, tai gal as labiau pasitikesiu medicinos universiteto destytojais nei tavimi.

 ir jie sake, kad antikunai gali pereiti per placenta ar, kad Rh- motina gali pakenkti Rh+ kudikiui? Cia yra du skirtingi dalykai ir antrasis yra tiesa. Bet pirmasis nera. PS Ka, po galais, anglu kalboje reiskia zodis "pride"?

 Pride, žiūriu biologijos asas esi, tai gal gali pasakyti, ar autizmą lemiantis genas yra lytinėse chromosomose (X)? :D

 Genijau, kita karta siulau pasirinkti konkrecia liga, o ne laaaaaaaaaaaaaaaaabai placia ligu grupe :)

Žinutė parašyta: 2012-06-12 00:57:12 | Nuoroda

a kur užduotis galima rast? :D


Žinutė parašyta: 2012-06-12 01:30:52 | Nuoroda
asnezofilas rašė:

a kur užduotis galima rast? :D

 NEC'o puslapy. Bent kazkas cia dar gyvas... AS maniau, kad visi jau miega ;/

Žinutė parašyta: 2012-06-12 11:08:51 | Nuoroda

 Del to autizmo, tai tikrai neįskaitys. Nemanau, kad vienoje chromosomoje yra ją lemiantys genai, tuo labiau X

Žinutė parašyta: 2012-06-12 11:46:50 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:

 Del to autizmo, tai tikrai neįskaitys. Nemanau, kad vienoje chromosomoje yra ją lemiantys genai, tuo labiau X

 Internete ieškojau, tai rašo, kad yra tas genas X chromosomoje. Faktas dar tas, kad vyrai serga šia liga kur kas dažniau negu moterys.:) Na bet čia nuo vertintojų viskas priklausys, ar užskaitys..:s

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-12 11:53:48 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:

 Del to autizmo, tai tikrai neįskaitys. Nemanau, kad vienoje chromosomoje yra ją lemiantys genai, tuo labiau X

 Tai, kad autizmas visu pirma yra ligu "seima" (autizmo spektras, yra skirtingi sindromai, tarkime, vienu atveju vaikas visiskai vos vos gaudosi aplinkoje, o kitu atveju jis tiesiog nebendrauja, bet gali buti labai protingas), visu antra, autizmas yra panasesnis i diabeta/polinki sirgti veziu negu i, tarkime, siklemija, t.y. daug genu/ istisos chromosomu mutacijos + aplinka nulemia ar vaikas bus autistas ar ne.

Žinutė parašyta: 2012-06-12 11:56:16 | Nuoroda
Andrius.... rašė:
tiutiuriu rašė:

 Del to autizmo, tai tikrai neįskaitys. Nemanau, kad vienoje chromosomoje yra ją lemiantys genai, tuo labiau X

 Internete ieškojau, tai rašo, kad yra tas genas X chromosomoje. Faktas dar tas, kad vyrai serga šia liga kur kas dažniau negu moterys.:) Na bet čia nuo vertintojų viskas priklausys, ar užskaitys..:s

 Nepasitikek internetu + wikipedia sako, kad X chromosomoje nera genu, kurie siuo metu siejami su autizmu.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-06-12 12:53:13 | Nuoroda

Turiu klausimų... :D 

8 kl. 3-am parašiau tokią hipotezę: Didėjant aplinkos temperatūrai augalas išgarina daugiau vandens.

Ar užskaitytų šitokį? :D 

Žinutė parašyta: 2012-06-12 13:30:21 | Nuoroda
Andrius.... rašė:
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Tau tai is vis juk dzin egzamino nelaikei ;) Bet nu klysti, nesigincysiu su DNR tikrai gerai galbut varai, del tu polimeraziu tu teisus helikaze nepriklauso dnr polimerazems. Bet va del antikunu... Teigi kad jie nepraeina ir tu nesi teisus ;/ Netgi motina turedama rezus minusa yra pavojinga vaikui turinciam rezus teigiama, nes pas motina kraujyje susidarys antikunai pries rezus teigiama ir paklius vaisiui i krauja ir gali ivykti persileidimas.

 Del antikunu as esu teisus :P Antikunai nera vienintele imunines sistemos dalis, jie tikrai negali praeiti pro placenta. Eik geriau pasimokink apie imunine sistema ir jos komponentus. Uzuomina - B lasteles ir ju junkcijos :)

Antikūnai praeina pro placenta. Tai vienas iš pasyvaus imuniteto būdų. Dar labai gerai pamenu, kaip mokytoja man taip sakė. :)

 tai vat. pacituosiu dest. A. Vitku, kuris destys LSMU histologija: motinai vaisius istikruju yra kaip parazitas. bet esant placentai, issiskiria medziagos kurios i vaisiu nereguoja, jo nelaiko svetimkuniu...

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:03:18 | Nuoroda

Dėl tų antikūnių: ir taip aišku, kad ten šlapalas. Gi neperduoda motina savo vaisiui tų medžiagų, kurios yra "atliekos" nuo vykstančių procesų. 

Neperspaudžiu, aš ir panašiai parašiau: transpiracijos greitis priklauso nuo aplinkos temperatūros. Nebent tiek, kad tu nepanaudojai sąvokas transpiracija, tai gali prisikabint. Nes mum mokytoją ypač pabrėžė, kad reikia naudoti sąvokas susijusias

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:04:20 | Nuoroda

Dėl tų antikūnių: ir taip aišku, kad ten šlapalas. Gi neperduoda motina savo vaisiui tų medžiagų, kurios yra "atliekos" nuo vykstančių procesų. 

Neperspaudžiu, aš ir panašiai parašiau: transpiracijos greitis priklauso nuo aplinkos temperatūros. Nebent tiek, kad tu nepanaudojai sąvokas transpiracija, tai gali prisikabint. Nes mum mokytoją ypač pabrėžė, kad reikia naudoti sąvokas susijusias

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:07:38 | Nuoroda
Pride rašė:
tiutiuriu rašė:

 Del to autizmo, tai tikrai neįskaitys. Nemanau, kad vienoje chromosomoje yra ją lemiantys genai, tuo labiau X

 Tai, kad autizmas visu pirma yra ligu "seima" (autizmo spektras, yra skirtingi sindromai, tarkime, vienu atveju vaikas visiskai vos vos gaudosi aplinkoje, o kitu atveju jis tiesiog nebendrauja, bet gali buti labai protingas), visu antra, autizmas yra panasesnis i diabeta/polinki sirgti veziu negu i, tarkime, siklemija, t.y. daug genu/ istisos chromosomu mutacijos + aplinka nulemia ar vaikas bus autistas ar ne.

 Tai sakau, kad ne vienoje chromosomoje. Ir pritariu visiškai šiaip dėl viso kito

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:09:17 | Nuoroda
rbakas rašė:

Dėl tų antikūnių: ir taip aišku, kad ten šlapalas. Gi neperduoda motina savo vaisiui tų medžiagų, kurios yra "atliekos" nuo vykstančių procesų. 

Neperspaudžiu, aš ir panašiai parašiau: transpiracijos greitis priklauso nuo aplinkos temperatūros. Nebent tiek, kad tu nepanaudojai sąvokas transpiracija, tai gali prisikabint. Nes mum mokytoją ypač pabrėžė, kad reikia naudoti sąvokas susijusias

 Čia ne hipotezę parašėt, o išvadą. Hipotezė turėjo skambėt maždaug taip: daugiausiai vandens ištranspiruos augalas, laikytas 30C temperatūroje

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:13:41 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:
rbakas rašė:

Dėl tų antikūnių: ir taip aišku, kad ten šlapalas. Gi neperduoda motina savo vaisiui tų medžiagų, kurios yra "atliekos" nuo vykstančių procesų. 

Neperspaudžiu, aš ir panašiai parašiau: transpiracijos greitis priklauso nuo aplinkos temperatūros. Nebent tiek, kad tu nepanaudojai sąvokas transpiracija, tai gali prisikabint. Nes mum mokytoją ypač pabrėžė, kad reikia naudoti sąvokas susijusias

 Čia ne hipotezę parašėt, o išvadą. Hipotezė turėjo skambėt maždaug taip: daugiausiai vandens ištranspiruos augalas, laikytas 30C temperatūroje

 rbakas gera hipteze parase, isvada butu: "kuo didesne aplinkos temperatura, tuo intensyviau vyksta transpiracija"

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:19:07 | Nuoroda
Evaldas1993 rašė:
tiutiuriu rašė:
rbakas rašė:

Dėl tų antikūnių: ir taip aišku, kad ten šlapalas. Gi neperduoda motina savo vaisiui tų medžiagų, kurios yra "atliekos" nuo vykstančių procesų. 

Neperspaudžiu, aš ir panašiai parašiau: transpiracijos greitis priklauso nuo aplinkos temperatūros. Nebent tiek, kad tu nepanaudojai sąvokas transpiracija, tai gali prisikabint. Nes mum mokytoją ypač pabrėžė, kad reikia naudoti sąvokas susijusias

 Čia ne hipotezę parašėt, o išvadą. Hipotezė turėjo skambėt maždaug taip: daugiausiai vandens ištranspiruos augalas, laikytas 30C temperatūroje

 rbakas gera hipteze parase, isvada butu: "kuo didesne aplinkos temperatura, tuo intensyviau vyksta transpiracija"

 Ai nu jo, neįsiskaičiau, bet vis tiek faktas, kad reikėjo įtraukti bandymo sąlygą bent vieną (t.y. temperatūrą įrašyt). 

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:40:18 | Nuoroda

esu 100 proc. tikra, kad ten antikūnai ir 1 proc. Pride, galėsi eit su necu ginčytis, kai vertinimo instrukcijos pareis ;D ar gerai čia supratau, ar tu net nelaikei? Taaai kokio velnio tada tu čia išvis sėdi ;d ta prasme nieko aš prieš, bet hmmm džiaukis vasara juk, o ne apie kažkokius vbe, kurie tau net neaktualūs galvok..

 

Aš pati tai susivėliau ant tokių užduočių, kaip pavyzdžiui kvėpavimo lygtyje ant rodyklės parašiau saulės šviesos energija :D nežinau kaip, kodėl. nervai nervai nervai, nulis miego.. paveikė ;/

 

O šiaip tai iš vis tyliu apie tą egzaminą.. necas kuo toliau, tuo labiau nusivažiuoja. mokyklinio lygio egzaminas, nė vieno keturtaškio klausimo, tik pora tritaškių.. kur dingo nervų sistema, inkstai, kvėpavimas, virškinimas, dauginimosi augalų ciklai, žmogaus dauginimasis.. nieko nebuvo, kažkokios durnos užduotys, kur gali susimaut nebent žioplų klaidų privėlęs.. dėl to kils kartelė ir bus sunku gaut aukščiausius balus.. tas užjaučiu tuos, kurie iš tikrųjų buvo stiprūs mokiniai, tuo tarpu ir save... Tikėkimės chemijos normalesnis egzas bus..

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:40:24 | Nuoroda

esu 100 proc. tikra, kad ten antikūnai ir 1 proc. Pride, galėsi eit su necu ginčytis, kai vertinimo instrukcijos pareis ;D ar gerai čia supratau, ar tu net nelaikei? Taaai kokio velnio tada tu čia išvis sėdi ;d ta prasme nieko aš prieš, bet hmmm džiaukis vasara juk, o ne apie kažkokius vbe, kurie tau net neaktualūs galvok..

 

Aš pati tai susivėliau ant tokių užduočių, kaip pavyzdžiui kvėpavimo lygtyje ant rodyklės parašiau saulės šviesos energija :D nežinau kaip, kodėl. nervai nervai nervai, nulis miego.. paveikė ;/

 

O šiaip tai iš vis tyliu apie tą egzaminą.. necas kuo toliau, tuo labiau nusivažiuoja. mokyklinio lygio egzaminas, nė vieno keturtaškio klausimo, tik pora tritaškių.. kur dingo nervų sistema, inkstai, kvėpavimas, virškinimas, dauginimosi augalų ciklai, žmogaus dauginimasis.. nieko nebuvo, kažkokios durnos užduotys, kur gali susimaut nebent žioplų klaidų privėlęs.. dėl to kils kartelė ir bus sunku gaut aukščiausius balus.. tas užjaučiu tuos, kurie iš tikrųjų buvo stiprūs mokiniai, tuo tarpu ir save... Tikėkimės chemijos normalesnis egzas bus..

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:51:32 | Nuoroda

 Iš tiesų atsakymas bus šlapalas, pamatysit. Čia nėra tas klausimas, kur daug galvoti, visąlaik einant imuninę sistemą mokytoja akcentuodavo pasyvų natūralų imunitetą. Manau, bent jau mokykliniam lygyje turim žinot, kad antikūnai iš motinos pereina vaisiui nėštumo metu ir žindant. Koks skirtumas, kad ten tik vienos rūšies antikūnai. Vis tiek vaikas jų gauna. O dėl šlapalo tai jo, nu gi visąlaik kraujuje jo yra, bet difuzija vyksta iš didesnės konc į mažesnę, todėl pernelyg nesigilindami į tai, kad molekulės visad juda į abi puses (ir į tą, kur konc. didelė, ir į tą, kur maža, tik į vieną pusę greičiau), galim teigti, kad šlapalas vaisiui iš esmės nepereina. 

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:52:48 | Nuoroda

oj, sumaišiau, esu 100 proc tikra, kad ten šlapalas ir 1 proc :D antikūnai praeina, ne taip parašiau

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:55:34 | Nuoroda

 O dėl egzo lengvumo tai pritariu. Atrankinių klausimų - nulis! Tokių lengvų testo ir 2 dalies dar nemačiau (visiškai nediferencijuos). Aš irgi, man atrodo, poroj vietų susivėliau, tai dabar galvoju, įdomu, kiek taškų bus 100, ar tik ne kokie 97-98 tik, nes tikrai lengvas egzaminas ir kartelė aukščiau bus. 

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą