Vartotojo Resetas pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-06-27 23:29:54 | Nuoroda
V3rSus rašė:

Šiais metais bus einam link kraštutinumų. Į mokamą bus įstoti lengviau, o į valstybės fianasuojama sunkiau, nei ankstesniais metais. Tas gali negalio tik  pačiose populiariausiose Top 5 specialybese

 Na jau na jau. Nedarykit problemų ten kur jų nėra. Nemokamų vietų pusė kiek yra studentų, todėl teoriškai beveik 50 % studentų galės studijuoti valstybės lėšomis. Reforma nepatenkinti turėtų būti tik tie, kurie surinko mažai iš egzaminų, o pvz man reforma tik į naudą, ypač gerai, kad krepšelis keliauja kartu su studentu, o ne pririšamas prie konkrečios specialybės.

Žinutė parašyta: 2009-06-28 00:07:29 | Nuoroda
nefaina rašė:

hey ;D gaal kas galit taip savo nuomone pareikst ir mane nuramint arba nuliudint ar istociau i kmu medicina su tokiais balais: che 79, bio 91, metinis chemijos 9A.. lt taip nzn, bet apie 50 geriausiu atveju butu.. yra vilciu i nemokama nors kiek?

ir siaip dauguma rasysit medicina mokama? ar geriau mokysites kokia kinezeterapija ar dar ka, kad tik nemokamai butu?
 

 Akivaizdžiai neįsigilinai į aukštojo mokslo reformą. Konkretus nemokamų vietų skaičius konkrečiai specialybei ir konkretiems universitetams yra panaikintas. Yra bendras reitingavimas. Pavyzdžiui biomedicinos sričiai (medicina, farmacija, odantologija, veterinarija ir t.t.) skirta 1300 VF vietų. Jei tu patenki po reitingavimo (pagal VBE) į tuos 1300 geriausių tu jau turi krepšelį ir su juo gali eiti į bet kurią biomedicinos sritį. Dėl to gali būti, kad į mediciną aplamai sueis visi tik VF, nebus tokių kurie mokės už mokslą patys, taip pat gali būti, kad net turėdamas krepšelį nepateksi į mediciną, nes ten tave išstums tie kurie taip pat turi krepšelį, bet geresnius rezultatus nei tu.

Žinutė parašyta: 2009-06-28 00:13:34 | Nuoroda

Man įdomu kuo jus taip ta medicina traukia, kad tiek norinčių? :) Man asmeniškai viena iš šlyščiausių sričių, plius ir perspektyvos nėra labai jau stebuklingos bent Lietuvoje.

Žinutė parašyta: 2009-06-28 00:30:01 | Nuoroda
nefaina rašė:

pagaliau kazkas manes nebeignoruoja.. aciu, kad paaiskinai.

 O rezultatai tavo tikrai nėra blogi, galėtum pabandyti farmaciją KMU. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-28 11:58:13 | Nuoroda

Gerb. ministre,

Norėčiau jums palinkėti stiprybės ir valios toliau vykdant reformas. Aišku klaidų pasitaiko, viena iš jų, mano nuomone, tai, kad buvo pakeisti pasirenkamieji dalykai kai kurioms specialybėms ir dalis studentų buvo apgauti, tačiau pati reforma yra puiki. Džiaugiamės, kad pagaliau panaikinta kvaila tvarka kuomet VF lėšos pririšamos prie konkrečios specialybės ir konkretaus universiteto, šaunu, kad bus sudaroma reitingavimo eilė ir lėšos keliaus paskui studentą. Dar kartą norėčiau palinkėti jums stiprybės, nes nemaža dalis kritikos jums yra nepagrįsta. Reforma turėtų būti nepatenkinti (mano nuomone) daugiausiai tinginiai, kurie prastai mokėsi, bet siekia gauti VF ir įstoti į norimą specialybę.

Žinutė parašyta: 2009-06-28 12:16:59 | Nuoroda
Aiste18 rašė:
meskinas999 rašė:
nefaina rašė:

hey ;D gaal kas galit taip savo nuomone pareikst ir mane nuramint arba nuliudint ar istociau i kmu medicina su tokiais balais: che 79, bio 91, metinis chemijos 9A.. lt taip nzn, bet apie 50 geriausiu atveju butu.. yra vilciu i nemokama nors kiek?

ir siaip dauguma rasysit medicina mokama? ar geriau mokysites kokia kinezeterapija ar dar ka, kad tik nemokamai butu?
 

 Akivaizdžiai neįsigilinai į aukštojo mokslo reformą. Konkretus nemokamų vietų skaičius konkrečiai specialybei ir konkretiems universitetams yra panaikintas. Yra bendras reitingavimas. Pavyzdžiui biomedicinos sričiai (medicina, farmacija, odantologija, veterinarija ir t.t.) skirta 1300 VF vietų. Jei tu patenki po reitingavimo (pagal VBE) į tuos 1300 geriausių tu jau turi krepšelį ir su juo gali eiti į bet kurią biomedicinos sritį. Dėl to gali būti, kad į mediciną aplamai sueis visi tik VF, nebus tokių kurie mokės už mokslą patys, taip pat gali būti, kad net turėdamas krepšelį nepateksi į mediciną, nes ten tave išstums tie kurie taip pat turi krepšelį, bet geresnius rezultatus nei tu.

 Noriu tave nuvilti, bet tu pats nelabai nutuoki apie ta reforma. Gi visur parasyta, kad i VF priims ne daugiau kaip 110% pernykscio skaiciaus. Gal geriau pasiskaitinek daugiau, o po to kitus kritikuok.

 Nu ir? Tai kur čia įžvelgi prieštaravimą su mano komentaru?

Žinutė parašyta: 2009-06-28 12:18:18 | Nuoroda
fragilee rašė:

tai stojant i kokia maisto sauga as konkuruoju del krepselio su busimaisiais medikais...o Dieve...zlugo visos viltys 

 Tu tiesiog po reitingavimo turi patekti į 1300 geriausių. Tą padaryti nėra toks jau neįmanomas dalykas.

Žinutė parašyta: 2009-06-28 12:55:25 | Nuoroda

Penktadienį anksti gavom rezultatus, nes niekas penkatienį nenori ilgai sėdėti darbe. :) Tuo tarpu ryt rezultatus galim gauti kad ir kokią 16-17 val.

Žinutė parašyta: 2009-06-28 15:33:00 | Nuoroda
DoviVa rašė:

na matematikos egzamine duodavo tasku uz gerai pasirinkta sprendimo buda,uz teisingai isspresta lygty(nepriklausomai ar toks ir turejo buti ats) ir dar daugeli kitu smulkmenu.man taip sake mokytoja taisanti valstybinius darbus.pereinamas balas buvo tik 13 ir tiek neislaikiusiu...ir daugelis sneka jog pagal praeitus metus turetu gauti procenta buti daug didesni

 Viskas ten gerai su ta matematika. Egzaminas buvo lengvas, todėl kartelė buvo pakelta aukščiau.

Žinutė parašyta: 2009-06-28 15:48:24 | Nuoroda
Ištroškusi rašė:
R.V.U. rašė:

Nepasakyčiau, kad bioinžinerija įdomesnė. Ji kur kas platesnė, nesukonkretinta. Biochemija konkretesnė. Jei abi traukia vienodai, tai tada pirmu numeriu rašyk biochemiją, nes į ją žymiai sunkiau įstot.

 Bet dėl specialybės platumo galbūt ir darbo galimybės prasiplečia, esi daugiau kam tinkamas. Dėl įsidarbinimo galimybės ribotumo nelabai ryžtuos rašyt biochemiją, bet kad nieko geresnio nebsugalvoju.. Dar mediciną pradėjau svarstyt, kadangi ją baigus darbas būtų kaip ir užtikrintas, pastovus bei gan pelningas

 Biochemija darbas ribotas tas tiesa, tačiau kažkaip man dar neteko sutikti biochemiko nerandančio darbo. Na, o kad biochemijoje atlyginimas itin solidus čia savaime aišku, bet baisoka nebent dėl to, kad labai siaura specialybė. Kitavertus atkreipk dėmesį į tai, kad biochemijos ir fermento beveik nepaveikė krizė.

Žinutė parašyta: 2009-06-30 20:26:37 | Nuoroda

Kaip manot į biochemiją įstosiu VF, kai tik 33 vietos? :/

Žinutė parašyta: 2009-06-30 20:48:38 | Nuoroda
Ištroškusi rašė:

O aš girdėjau, kad biochemikai nedaug teuždirba.. Įdomu, kaip čia iš tikrųjų 

 Tikriausiai viskas priklauso nuo gabumų ir rezultatų ir noro dirbti. :)

Jeigu darbas užsienyje - tai išvis atlyginimas ir perspektyvos milžiniškos.

Žinutė parašyta: 2009-06-30 22:26:18 | Nuoroda

19.70

Žinutė parašyta: 2009-06-30 22:36:49 | Nuoroda

Sokoladinis, o pats kur stosi? :)

Žinutė parašyta: 2009-06-30 22:40:15 | Nuoroda
sokoladinis rašė:
meskinas999 rašė:

Sokoladinis, o pats kur stosi? :)

 Dar neapsisprendziau, gal i biochemija... o ka?

 A jomajo i biochemija, tai vadinasi jau ne 33 vietos o 32. :)

Žinutė parašyta: 2009-07-03 15:53:11 | Nuoroda
Cloudless rašė:
ramiai! rašė:
Cloudless rašė:

ar yra šansu su 19,40 į MRU ar VU vf?

 Praktiškai visur. :)

 ir į VU? kažkaip nelabai tikiu, kad su tokiu mažu KB į VU patekčiau. Na aš gal kiek savikritiška, bet..:)

 Jei 19.4 tau yra mažas tai gali stoti į profkę. Tik ar ten irgi nebus per mažas?

Žinutė parašyta: 2009-07-03 16:03:43 | Nuoroda

Nu niekaip netikiu kad į biomedicinos sritį su 19.76 negautum VF. Nors nušauk mane. :D Maksimalus balas (be olimpiadų) yra 20.4.

Žinutė parašyta: 2009-07-07 13:00:21 | Nuoroda

Sveiki, atleiskit jei jau buvo diskutuota šia tema, bet pradėjau pildyti prašymą ir susidūriau su problema. Štai VU ekonomikoje yra net keturi studijų programų kodai, o prašyme nurodomas vienas.

www.vu.lt/site_files/SD/Stojantiesiems/I_p._taisykles.pdf

Taigi kuo skiriasi, jei nurodysi vieną stodujų kodą o ne kitą? Ar skiriasi studijų vieta ar dar kuo nors? Dėkui.

Žinutė parašyta: 2009-07-07 13:12:27 | Nuoroda

Dėkui labai. Dar vienas klausimas. Tarkime aš prašyme nurodau 10 specialybių ir tarkim gaunu teigiamus atsakymus iš visų, tai aš BŪTINAI pagal prioriteto svarbą turiu eiti į pirmą? Negaliu iš tų dešimties išsirinkti tos kurią studijuosiu

Arba pavyzdžiui į pirmą neįstoju, bet įstoju į antrą ir visas likusias. Tai jau būtinai turiu studijuoti antrą prioriteto sritį?

Žinutė parašyta: 2009-07-22 11:57:47 | Nuoroda

Mano KB 19.90, tai tikiuosi į biochemiją įstoti. :D Šiemer pažiūrėjau didžiausias konkursas į VU odantologiją.