Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Sudetingos analogijos
2011-04-28
Prieš pradėdant kalbėti ir tyrinėti abstraktų mąstymą, reikėtų, pirmiausia, apibūdinti pačią mąstymo sąvoką. Tačiau čia kyla sunkumų, nes skirtingais laikotarpiais požiūris į mąstymą keitėsi, dėl to atsirado skirtingos mąstymo psichologijos teorijos. Psichologijos žodyne pateikiamas toks mąstymo apibrėžimas:
Mąstymas - individo pažintinės veiklos procesas - apibendrintas ir netiesioginis tikrovės atspindėjimas.
"Mąstymą tiria kelios mokslo šakos. Filosofija tiria mąstymo galimybes pažinti pasaulį. Formalioji logika tiria svarbiausias mąstymo formas, t. y. sąvoką, sprendimą ir samprotavimą. Sociologija nagrinėja istorinę mąstymo raidą, susijusią su įvairių visuomenių socialine struktūra. Fiziologija tiria, kaip smegenų mechanizmai atlieka mąstymo aktus. Psichologija tiria mąstymą kaip pažintinę veiklą, rūšiuoja ją pagal apibendrinimo dydį, priemonių pobūdį ir jų naujumą subjektui, subjekto aktyvumą, mąstymo adekvatumą tikrovei" (Psichologijos žodynas, 1993, p. 161-162).
Reakcijos laiko tyrimas
2011-04-15
Reakcijos laiko tyrimas - tai psichologijos metodų laboratorinis.
Darbo tikslas: 1) išsiaiškinti suvirinimo transformatoriaus konstrukciją, techninius duomenis, veikimo prinicipą, eksploatacijos taisykles; 2) Bandymais nustatyti pagrindines charakteristikas. Darbo užduotis: 1) išsiaiškinti suvirinimo transformatoriaus konstrukciją, techninius duomenis, veikimo principą, eksploatacijos taisykles. 2) Surašyti ir nubraižyti suvirinimo transformatoriaus išorines charakteristikas esant „ mažoms“, „ vidutinėms“, „didelėms“ srovėms. 3) Apskaičiuoti ir nubraižyti transformatoriaus atviro lanko voltamperinę charakteristiką esant 3mm. Plieniniam elektrodui. 4) Išmatuoti ir nubraižyti transformatoriaus atviro lanko voltamperinę charakteristiką; 5) Nustatyti suvirinimo tranformatoriaus naudingumo koeficiantą η ir galios koeficiantą cosφ.
Inercijos momento matavimas dinaminiu būdu
2010-06-03
Darbo tikslas: išmatuoti sistemos ir pridėtų kūnų inercijos momentus.
Sudaryti prekių pervežimo planą, kad suminės pervežimo išlaidos būtų minimalios.
Surištųjų rezonansinių kontūrų tyrimas
2009-09-02
Darbo tikslas: išanalizuoti surištųjų kontūrų sistemos rezonansų sąlygas, išmokti suderinti du surištuosius kontūrus pirmajam daliniam bei optimaliajam, antrajam daliniam bei optimaliajam, pilnajam bei pilnajam optimaliajam rezonansams.
Periodinio signalo spektro tyrimas
2009-09-02
Darbo tikslas: išmokti praktiškai naudotis spektro analizatoriumi ir ištirti įvairios formos periodinių signalų spektrus, palyginti teorinius skaičiavimus ir eksperimentinius duomenis.
Multivibratorius
2009-09-02
Multivibratorius - prietaisas stačiakampių elektrinių impulsų generavimui. Šios schemos nuolatinės srovės įtampą keičia impulsine. Elektrinis impulsas - trumpalaikis įtampos ar srovės šuolis grandinėje.Pati paprasčiausia multivibratoriaus schema yra kolektoriaus-bazės ryšio multivibratorius. Ji sudaryta iš dviejų tranzistorinių stiprintuvų, kurių tranzistoriai įjungti bendru emiteriu. Kiekvienos stiprinimo grandies išėjimas sujungtas su kitos įėjimu.
Matavimai
2009-09-02
Oscilografo veikimo principas, kalibravimo ir matavimo eiga.
Oscilografas - optinis arba elektroninis prietaisas elektros srovės kitimui laiko atžvilgiu stebėti ir registruoti. Juo gaunamos priklausomybės nuo laiko kreivės vadinamos oscilogramomis. Optinis oscilografas registruoja procesą šviesos spinduliu. Jis sudarytas iš kilpinio galvanometro, optinės sistemos ir įrašo nešiklio (fotojuostos). Matuojamas dydis veikia kilpinį galvanometrą, o nešiklyje fiksuojamas galvanometro veidrodėlio atspindėto šviesos kiekio pėdsakas.
Nuoseklaus rezonansinio kontūro tyrimas
2009-09-02
Darbo tikslas: ištirti nuosekliojo rezonansinio kontūro pagrindines savybes, išmatuoti jo svarbiausius parametrus ir charakteristikas.
Išsišakojusios grandinės tyrimas
2009-09-02
Išmatuoti įtampas ir sroves išsišakojusioje grandinėje. Patikrinti Kirchhofo dėsnių galiojimą.
Lygiagrečiojo rezonansinio kontūro tyrimas
2009-09-01
Darbo tikslas: ištirti lygiagrečiojo rezonansinio kontūro pagrindines savybes, išmatuoti jų svarbiausius parametrus ir charakteristikas.
Nesočių angliavandenilių nustatymas
2009-08-12
Naftoje ir gamtinėse dujose nesočių angliavandenilių praktiškai nėra. Jie atsiranda naftos ir naftos produktų perdirbimo metu. Nesotūs angliavandeniliai yra labai svarbi žaliava organinei sintezei. Skiriamos dvi procesų grupės, kurių metu atsiranda nesotūs junginiai: procesai, kuriuose nesotūs angliavandeniliai gaunami kaip šalutiniai produktai; specialūs procesai alkenams, alkinams ir polienams gauti.
Vykdant daugelį cheminių technologinių procesų, reaguojančios medžiagos yra skirtingų fazių. Tokie procesai vadinami heterogeniniais. Kiekvienam heterogeniniam procesui būdingos kelios stadijos – greta viena kitos ar kelių cheminių reakcijų – cheminių stadijų – yra fizikinės stadijos, pvz., difuzija. Stadija, kurios greitis žymiai mažesnis už kitų stadijų greitį, vadinama limituojančia. Žinant limituojančią stadiją, labiausiai efektyvūs tokie pakeitimai, kurie pagreitina šią proceso stadiją.
Kalbos turėjimas atskiria žmogų nuo gyvūno. Elementari gyvūnų psichinė veikla visada remiasi konkrečiais objektais, kuriuos jie mato, jaučia ir pan. Žmogaus elgsena skiriasi nuo gyvūnų pirmiausia tuo, kad daugelis sudėtingiausių psichinių procesų formuojasi ir vyksta kalbinės veiklos pagrindu ir tiesiogiai priklauso nuo kalbos. Būtent atsiradus kalbai, galima atitrūkti nuo jutiminio suvokimo, kuriuos galima išreikšti žodžiais, t.y. sąvokomis (Kaffemanas, 2001).
Malio dėsnio patikrinimas
2009-07-09
Jei įvairiuose erdvės taškuose išilgai šviesos spindulio visi vektoriai E virpa vienoje plokštumoje, tai tokią šviesą vadiname tiesiai polerizuota šviesa. Plokštuma Q, kurioje vyksta poliarizuoto spindulio elektrinio lauko vektoriaus E virpėjimai vadinama virpėjimų plokštuma, o plokštuma P statmena virpėjimų plokštumai ir einant per spindulį vadinama poliarizacijos plokštuma. Natūralios šviesos spindulį Islandijos špatas ir kiti kristalai suskaido į du spindulius, poliarizuotus tarp savęs statmenose plokštumose.
Eksperimentiškai ištirti binominius (dvinarius), Puasono ir Gauso radioaktyviųjų procesų skirstinius. Teorinė dalis. Vienas iš pagrindinių klausimų planuojant matavimus ir atliekant juos yra rezultatų tikslumo ir patikimumo įvertinimas. Tikslumą apibūdina sisteminės (metodinės) ir atsitiktinės (statistinės) paklaidos. Matuojant makroskopinius dydžius statistinį charakterį turi matavimo procesas, todėl skaitinės rezultatų reikšmės pasiskirsto pagal tolydinius (netrūkiuosius) dėsnius, dažniausiai pagal normalųjį arba Gauso dėsnį.
Darbo užduotis. Remiantis visiškuoju vidaus atspindžiu, nustatyti cilindrinio lęšio lūžio rodiklį ir Briusterio kampą. Naudojant lazerio šviesą ir poliaroidą, patikrinti Maliu dėsnį. Teorinė dalis. Natūraliajai šviesai krintant Briusterio kampu iB (3.6 pav.) į dviejų skaidrių, vienalyčių aplinkų ribą su skirtingais lūžio rodikliais (n1 ir n2), atspindžio šviesa yra tiesiai poliarizuota.
Darbo tikslas: susipažinti su galios stiprintuvo darbu. Išsiaiškinti, kaip kinta anodo srovės impulsų forma, kintant maitinimo, žadinimo įtampoms, apkrovimo varžai. Darbo užduotis: 1. Susipažinti su maketo schema. 2. Ištirti, kokią įtaką turi generatoriaus darbo rėžimui žadinimo įtampos Umb dydžio keitimas. 3. Ištirti, kokią įtaką turi generatoriaus darbo rėžimui priešįtampio Eb dydžio keitimas.
Dėmesys, jo rūšys, ypatybės
2009-07-09
Organizmo judesiai ir veiksmai, atsakant į įvairių dirgiklių poveikius, nėra chaotiški. Jie nuosekliai, tam tikru dėsningumu seka vieni paskui kitus. Nervų sistema atrenka ir filtruoja tai, kas individui reikšminga, slopina reakcijas į nereikšmingus įvykius. Atrankos, filtracijos, susitelkimo funkcijas vykdo dėmesys – savitas individo nervų sistemos mechanizmas, užtikrinantis jam efektyvų psichinės veiklos organizuotumą.
Pažinimo procesai
2009-07-09
Atidžiai išstudijavęs Fechterio skalę ir pamatęs, kad ji turi trūkumų, Styvensas pasiūlė naują būdą kaip matuoti dviejų stimulų parametrų suvokiamą skirtumą. [4] Styvensas sugalvojo kitokią psichofizinę skalę, paremtą kitokiomis prielaidomis, negu tai buvo padaręs Fechneris, kuris teigė, kad jo dėsnis galioja tik vidutinio intensyvumo stimulams, t.y. labai aukštiems ir labai žemiems negalioja bei, kad visi VPS yra vienodi.
Grupės tyrimas sociometriniu metodu
2009-07-09
Grupe vadinamas tam tikras skaičius žmonių, vienijamų bendro požymio (bendros veiklos). Grupėje vyksta asmenybės socializacija, arba socialinis brendimas, - grupei veikiant formuojasi žmogaus pasaulėžiūra, charakterio ypatybės. Aplinkos įvykius žmonės suvokia ne tiesiogiai, o per grupę, ji primena tam tikrą įvykių vertinimo modelį.
Fizikos labaratorinis darbas, uz kurį gavau 8! O tokį pažymį gauti iš fizikos nelengva.. labiausiai tinka LZUU studentams..
Fizikos laboratorinis darbas Nr.3 "Sunkio jėgos pagreičio prie žemės paviršiaus ir gravitacijos"
2009-07-09
Darbo tiklas: Be trinties slystančio kūno judėjimo Žemės gravitacijos lauke tyrimas. II. Darbo užduotys: Nustatyti sunkio jėgos, veikiančios glaiderį, priklausomybę nuo jo masės. Nustatyti glaiderio slydimo be trinties pagreičio priklausomybę nuo jo masės. Rasti sunkio jėgos pagreitį prie Žemės paviršiaus. Apskaičiuoti gravitacijos konstantą.
Giroskopo precesijos tyrimas
2009-07-09
Tikslas, priemonės, pagrindinės formulės, darbo metodika, bandymo eiga, paklaidos, išvados
Vandens paviršiaus įtempimo koeficiento nustatymas. Apskaičiuojant skysčio paviršiaus įtempimo koeficientą naudojamės paviršiaus įtempimo jėgos ir paviršinio sluoksnio ilgio sąryšiu. Priemonės: svarstyklės su svarsčių rinkiniu, stovas, indas, tiriamasis skystis, liniuotė, viela, siūlas, smėlis, popieriaus lapas.
Franko ir Herco bandymas
2009-06-16
Darbo tikslas: nubrėžti anodinės srovės priklausomybės nuo tinklelio įtampos Ia = f(U2) kreivę, remiantis ja nustatyti pirmąjį kritinį (rezonansinį) atomo potencialą ir apskaičiuoti tiramųjų Hg atomų spinduliuojamų bangų ilgį. Teorinė dalis. Buvo įrodyta, kad atomas gali sugerti tik tam tikrų dydžių energijos porcijas. Pirmieji tokį bandymą atliko D.Frankas ir G. Hercas.
Feromagnetikų histerezės reiškinio tyrimas
2009-06-16
Darbo tikslas: ištirti histerezės reiškinį feromagnetikuose, išmatuoti magnetinės indukcijos priklausomybę nuo magnetinio lauko stiprumo ir permagnetinimo šiluminius nuostolius. Matavimo įrenginys: matavimui naudojama histerezės kilpa, stebima oscilografo ekrane. Šios kilpos vaizdui gauti, kad matavimo įrenginys suformuotų įtampą Ux, proporcingą magnetinio lauko stiprumui H feromagnetike ir įtampą Uy, proporcingą magnetinio lauko indukcijai B feromagnetike.
Telefono aparatai
2009-06-04
Darbo tikslas: susipažinti su TA paskirtimi, veikimo principu ir konstrukcija, taip pat numerių rinkiklio veikimo principu ir konstrukcija. Darbo užduotis: išsiaiškinti telefono stoties užėmimo principus; išsiaiškinti numerio informacijos perdavimo būdus; išnagrinėti telefono aparato veikimą pagal principinę schemą; išsiaiškinti kaip veikia vietinio efekto pašalinimo schema; išsiaiškinti kaip veikia numerių rinkikliai ir kaip perduodama numerio rinkimo informacija; susipažinti su šiuolaikinių TA ypatumais.
Darbo tikslas išsiaiškinti kriptografinių sistemų su atviru raktu sudarymo principus, susipažinti su RSA kriptografiniu algoritmu, suprasti ir įsisavinti viešųjų raktų paskirstymo mechanizmą. Viena bazinių idėjų, panaudotų tokių sistemų sukūrimui ir praktiniam naudojimui – vienakryptės (neapgręžiamos) funkcijos. Vienakryptė funkcija yra tokia funkcija f, kuriai būdinga tokia savybė: esant žinomam x, palyginti paprastai galima apskaičiuoti y=f(x), tačiau surasti x, jeigu žinoma y, praktiškai neįmanoma. Kitaip sakant, ypač sunku apskaičiuoti atvirkštinę funkciją f-1(y). Nesunku pastebėti, kad toks šių funkcijų apibrėžimas nėra matematiškai tikslus, tačiau kriptografijoje jos naudojamos.