Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Cemento savybių nustatymas
2013-04-30
Laboratoriniai darbai. Cemento smulkumo nustatymas. Cemento savitojo paviršiaus nustatymas. Cemento savitojo tankio nustatymas. Cemento tešlos normalaus tirštumo nustatymas. Cemento tūrio pastovumo nustatymas. Cemento stiprumo klasės nustatymas. Stiprio gniuždant ir lenkiant nustatymas.
Medinių konstrukcijų laboratoriniai darbai
2013-01-17
Medinių konstrukcijų laboratoriniai darbai:
medienos stiprumo ribos skėlimo išilgai pluošto nustatymas;
medienos bandymas glemžiant skersai pluošto;
virbalinės jungties bandymas.
ŽIEDO INERCIJOS MOMENTO TYRIMAS
2012-04-01
Fizika 1. Laboratorinis darbas Nr. 9
Lokomotyvai ir vagonai
2010-05-03
Laboratorinio darbo tikslas. Susipažinti su lokomotyvų traukos pavaromis. Išnagrinėti pavarų veikimą, mazgų ir mechanizmų paskirtį. Išmokti nustatyti lokomotyvo traukos pavaros tipą, upibūdinti atskirų pavaros mechanizmų veikimą. Palyginti skirtingų traukos pavarų privalumus ir trūkumus.
Mikroekonomikos laboratorinis
2009-10-07
Pasiūla, paklausa.
Litavimas
2009-09-02
Svarbiausios operacijos : lituojamų detalių paviršiaus paruošimas, nuvalant oksidus, riebalus, izoliaciją bei izoliacinį laką; paviršių apsauga nuo oksidavimosi, dažniausiai padengiant fliusais, tirpinančiais oksidinę plėvelę; balinimas - detalių ir laidų padengimas plonu lydmetalio sluoksniu; dažniausiai balinama lituokliu, o detalių išvadai, apvijų ar montažiniai laidai gali būti balinami panardinant į išlydytą lydmetalį; litavimas.
Darbo tikslas: ištirti elektromagnetinių bangų atspindžio, lūžio, interferencijos, ir difrakcijos reiškinius bei jų pagrindinius dėsningumus.
Kietojo kūno tankio nustatymas
2009-08-27
Darbo užduotis. Išmokti matuoti slankmačiu, mikrometru, sverti TLS tipo svarstyklėmis, nustatyti tiesioginių bei netiesioginių matavimų paklaidas. Teorinė dalis. Masės kiekį kūno tūrio vienete išreiškia tankis. Jeigu kūno tankis bet kuriame elementariame kūno tūryje vienodas, toks kūnas vadinamas vienalyčiu (homogeniniu). Kai vienalyčio kūno masė m, o jo tūris V, tai kūno tankis surandamas iš šios išraiškos: p = m / V.
Nustatyta, kad n-struktūros alkanai su karbamidu sudaro kristalinius prisijungimo produktus, kurie vadinami aduktais ar kompleksais. Izoalkanai, cikloalkanai, arenai tokių ryšių nesudaro.
Funkcinių grupių buvimas n-alkano grandinėje nekliudo komplekso susidarymui, todėl atitinkami karbamidiniai kompleksai gali būti su n-struktūros karboninėmis rūgštimis, esteriais, halogenidais, ketonais, alkoholiais, ir kt. n-alkanų dariniais.
Duomenų kodavimas – dekodavimas
2009-08-10
Užduotis: parašyti programą, kuri užkoduotų lietuvišką tekstą į užšifruotą lietuvišką tekstą, panaudojant alfabeto simbolių pakeitimą pagal vieną skaitmeninį raktą. Taip pat turi būti programa, kuri tą tekstą iššifruotų. Užduotis realizuojama dviem atskiromis programomis, iš kurių viena skirta duomenų užkodavimui, o kita – atkodavimui. Taip priartėjama prie realios situacijos – pašalinis asmuo negalės panaudoti užkodavimo programos tokiu pačiu būdu užšifruotų duomenų atkodavimui.
Vaikų vaizdinės atminties ypatumai
2009-07-09
Atmintis vaidina labai svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime. Jei žmogus pamirštų viską, ką jis suvokė, pergyveno, veikė, jis negalėtų psichiškai vystytis. Atmintis - paprastai yra įvairios medžiagos įsiminimas, pažinimas ir atgaminimas. Svarbų vaidmenį vaidina vaizdinė atmintis, ji yra viena iš atminties rūšių. Vaizdinė atmintis apibūdinama anksčiau suvoktų daiktų ir reiškinių konkrečių vaizdinių įsiminimu. Vaizdinė atmintis operuoja iš tikrovės gauta ar susikurta vaizdine medžiaga – vaizdiniais.
Susipažinimas su integrinėmis schemomis
2009-07-09
Su kokiomis problemomis susiduria radioelektronikos aparatūros kūrėjai šiai aparatūrai sudėtingėjant? Sudėtingėjant elektroninei aparatūrai jos kūrėjai susiduria su problema kaip nedideliame plote sutalpinti kuo daugiau atskirų elementų, kad iš jų sudarytas įrenginys kuo sparčiau, tiksliau ir efektyviau dirbtų. Todėl elektroninės skaičiavimo mašinos (ESM) neišvengė šių trūkumų: a. Didelių gabaritų; b. Sudėtingos šilumos nuvedimo sistemos (aušinimo baseinai); c. Žemo patikimumo lygio (atskirų elementų patikimumo koeficientai yra skirtingi, todėl bendras visos sistemos patikimumas yra žymiai žemesnis nei atskiro elemento).
Darbo tikslas. Išmokti įvertinti elektrinių dydžių matavimo sistemines paklaidas 2. Darbo metodika. Laboratoriniams darbams dažniausiai naudojami arba rodykliniai, arba skaitmeniniai matavimo prietaisai.
Sociometrinis tyrimas
2009-07-09
Šio tyrimo tikslas buvo nustatyti grupė tarpusavio santykius, išsiaiškinti, kas klasėje yra lyderiai, mėgstamieji, priimtieji, izoliuotieji, atstumtieji. Nustačius grupės lyderius galima į juos orientuotis siekiant vienaip ar kitaip paveikti grupės narius. Kita situacija su grupės izoliuotaisiais ir atstumtaisiais.
Vaizdinės atminties apimties tyrimas
2009-07-09
Atmintis užima ypatingą asmenybės psichinių reiškinių sistemoje. Be atminties kiekvienas pojūtis ir suvokimas būtų naujas, žmogus negalėtų orientuotis tikrovėje. Mąstant be atminties negalima būtų operuoti sąvokomis, vaizduotė neturėtų iš ko kurti naujų vaizdinių, nebūtų ir asmenybės “aš” su pastoviais motyvais, nuostatomis išgyvenimų.
Elektrono krūvio nustatymas
2009-07-02
Elektrono krūvio nustatymas. Priemonės: CuSO4 tirpalas, du elektrodai, ampermetras, jungiklis, laidas, laikrodis, svarstyklės, svarsčiai, srovės šaltinis, reostatas. Remiantis elektrolizės dėsniu, išvedame formulę elektrono krūviui nustatyti.
Slydimo trinties koeficiento radimas
2009-07-02
Slydimo trinties koeficiento radimas. Priemonės: dinamometras, medinis tašelis, medinė liniuotė, svarmenų rinkinys. Kai tašelį traukiame medine liniuote tolygiai, tai traukos jėga moduliu lygi trinties jėgai. Keisdami tašelio apkrovą, naudojant įvairius svarmenis, ir jį tolygiai traukiant, nubrėžiame Ftr(P) priklausomybės grafiką. Randame vidurinį šios tiesės tašką.
Gumos tamprumo modulio nustatymas
2009-07-02
Gumos tamprumo modulio nustatymas. Priemonės: guminė juostelė, krovinių rinkinys, liniuotė, dinamometras. Gumos tamprumo modulis išreiškiamas iš Huko dėsnio. Taikom mechaninės įtampos formulę.
Laidininkų nuosekliojo ir lygiagrečiojo jungimo nagrinėjimas.
Prietaisai: voltmetras, ampermetras, laidai, srovės šaltinis, rezistoriai. Sujungiame grandinę nuosekliajam rezistorių jungimui nagrinėti. Keičiame ampermetro vietą grandinėje, kad įsitikintume, kad srovės stipris nuosekliai sujungtoje grandinėje yra visur vienodas.
Mechaninės energijos tvermės dėsnio tyrimas
2009-07-02
Mechaninės energijos tvermės dėsnio tyrimas. Priemonės: dinamometras su fiksatorium, matavimo liniuotė, pasvaras, liniuotė, stovas. Surenkame įrenginį, ant dinamometro pakabintas pasvaras pakeliamas taip, kad spyruoklė būtų neištempta. Pasvaro potencinė energija nulinio lygio atžvilgiu lygi mgH. Kai pasvaras nusileidžia atstumu x=h potencinė energija sumažėja dydžiu mgh.
Nuosekliojo virpesių kontūro savybių tyrimas
2009-06-15
Grandinių teorijos laboratorinis darbas Nr.1. Nuosekliojo virpesių kontūro savybių tyrimas.
Lygiagretaus kontūro savybių tyrimas
2009-06-15
Grandinių teorijos laboratorinis darbas Nr.2. Lygiagretaus kontūro savybių tyrimas.
Grandinių teorijos laboratorinis darbas Nr.3. Surištųjų kontūrų rezonansinių kreivių tyrimas.
Grandinių teorija - filtru tyrimas
2009-06-12
Grandinių teorijos laboratorinis darbas. Filtrų tyrimas.
ISDN BRA prieigos konfigūravimas
2009-06-04
Darbo tikslas: susipažinti su ISDN BRA prieigos struktūra, galimais galinių įrenginių prijungimo būdais prie ISDN linijos, tinklo baigties konfigūravimu. Bazinės spartos prieiga (BRA – Basic Rate Access) naudojama, esant nedidelės informacijos perdavimo spartos poreikiui. Joje numatytas vienas signalizacijos kanalas D (16 kbit/s) ir du ryšio kanalai B (64 kbit/s). Bazinės spartos prieigai tinka įprastinė dvilaidė skaitmeninė abonentinė linija.
Darbo tikslas: ištirti srautinio šifro A5/1 kokybę , įvertinant nuliukų pasirodymo dažnį šifravimo gamoje. Kaip žinoma, srautinio šifro kokybę lemia šifro generatoriaus generuojamos gamos atsitiktinumas., tai yra statistiniai šifravimo gamos parametrai turi būti kuo artimesni atsitiktiniam dydžiui. Solomonas Golumbas pirmasis suformulavo pseudoatsitiktinių sekų statistinių savybių tyrimo taisykles. Jos kriptografijoje vadinamos Golumbo postulatais.
Informacijos kodavimas PGP programos pagalba
2009-06-03
Darbo tikslas: susipažinti kaip apsaugoti informaciją ir savo privačią korespondenciją labiausiai paplitusios informacijos kodavimo programos "Pretty Good Privacy" (PGP) pagalba. "Pretty Good Privacy" (PGP), tai šiuo metu labiausiai paplitusi informacijos kodavimo programa, atliekanti ir daug kitų funkcijų. Nuostabiausia yra tai, kad ši puiki programa, kurį laiką buvusi JAV strategine paslaptimi, dabar platinama visiškai nemokamai.
Informacijos šifravimo programa PGP
2009-06-03
"Pretty Good Privacy" (PGP)- tai šiuo metu labiausiai paplitusi nekomercinė informacijos šifravimo programa, atliekanti ir daug kitų funkcijų. Nuostabiausia yra tai, kad ši pakankamai aukšto kriptografinio atsparumo programa, kurį laiką buvusi JAV karine paslaptimi, dabar platinama nemokamai ir yra atviro kodo. Darbo tikslas: susipažinti su PGP programos veikimo principais , išsiaiškinti jos galimybes, išmokti naudotis.
Šifravimo programa PGP
2009-06-03
"Pretty Good Privacy" (PGP)- tai šiuo metu labiausiai paplitusi nekomercinė informacijos šifravimo programa, atliekanti ir daug kitų funkcijų. Nuostabiausia yra tai, kad ši pakankamai aukšto kriptografinio atsparumo programa, kurį laiką buvusi JAV karine paslaptimi, dabar platinama nemokamai ir yra atviro kodo. Darbo tikslas: susipažinti su PGP programos veikimo principais , išsiaiškinti jos galimybes, išmokti naudotis.
Aštuntajame dešimtmetyje, sparčiai pradėjus plisti ir populiarėti kompiuteriams, pradėjo augti ir informacijos apsaugos poreikis. To pasėkoje plačiai paplito informacijos apsaugos sistemos, kurias pradėjo naudoti tiek profesionalai, tiek ir eiliniai vartotojai savo vienai ar kitai bylai užkoduoti. Visa to priežastis yra viena - vis didėjanti informacijos reikšmė šiandieniniame gyvenime. Taigi informacija yra tokia materialinė vertybė, kuri gali būti lengvai perduodama ir gaunama. Už tai ir atsirado didesnis poreikis apsaugoti informaciją nuo nesankcionuoto priėjimo, panaudojimo, peržiūrėjimo ir platinimo. Kaip viena iš informacijos apsaugos priemonių ir atsirado informacijos šifravimas pagal savininkui žinomus dėsningumus ir taisykles, naudojant tik jam žinomą kodinį raktą.