Referatai, kursiniai, diplominiai
Išmokti kurti superskaliariosios sandaros procesorių modelius SimpleScalar modeliavimo terpėje. Ištyrinėti funkcinių įrenginių skaičiaus įtaką superskaliariojo procesoriaus našumui.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 18,17 kB)
KTU.2 kurso.Fizikos laboratorinio ataskaita
Fizika  Laboratoriniai darbai   (4 psl., 102,73 kB)
Stroopo tyrimas
2011-03-06
Fenomenas, dabar žinomas kaip Stroop'o efektas, pirmą kartą buvo paminėtas J. Ridley Stroop 1935 m. Eksperimentinės psichologijos žurnale. Šiame klasikiniame tyrime Sroop'as savo tiriamiesiems davė sąrašą žodžių. Pirmame eksperimente tiriamieji turėjo garsiai perskaityti 100 žodžių. Iš pradžių žodžiai buvo atspausdinti juodai (kontrolinis sąrašas). Stroop'as apibendrino, kad skaitymo greičio skirtumai tarp spalvų pavadinimų skaitymo ir spalvų įvardinimo gali būti aiškinami treniruotumo skirtumais. Kadangi esame labiau įpratę žodžius skaityti, o ne įvardinti jų spalvą, jų skaitymas yra mažiau veikiamas konfliktuojančios informacijos. Taip pat tyrėjas teigė, kad prasmės stimulas turi asociacijų su specifiniu atsaku „skaityti“, kai spalvos stimulas asocijuojasi su daug atsakų: „ žavėtis“, „pavadinti“, „vengti“.
Psichologija  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 14,04 kB)
Susipažinimas su atsitiktinių procesų (triukšmų bei trukdžių) skaitmeninio generavimo, jų charakteristikų formavimo bei matavimo principais. Telekomunikacijų teorijos laboratorinis darbas Nr. 2.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 170,52 kB)
Susipažinimas su skaitmeninių signalų formavimo dėsningumais. Suformuotų signalų charakteristikas ištyrimas. Telekomunikacijų teorijos laboratorinis darbas Nr. 1.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (4 psl., 613,69 kB)
Informacijos apsauga apima du skirtingus dalykus: Kaip apsaugoti informaciją nuo klaidą ir jos iškraipymo ar praradimo kompiuterio techninės įrangos gedimų atveju; Kaip apsaugoti informaciją nuo nesankcionuoto jos naudojimo arba piktavališko iškraipymo ar sunaikinimo. Įsivaizduokite jūsų standžiajame diske trūksta vietos, todėl imatės nebereikalingos arba reikalingos informacijos naikinimo. Na, o kas būtų, jei vietoj nereikalingos bylos jūs pašalinate reikalingą bylą? Taigi labai svarbu, apsaugant bylas nuo netyčinio pašalinimo, pasidaryti bylos kopiją diskeliuose, didesnės apimties failus – įrašomuose kompaktiniuose diskuose.
Informatika  Laboratoriniai darbai   (11 psl., 356,96 kB)
Maliu desnis
2010-06-03
arbo tikslas: susipažinti su šviesos poliarizacijos reiškiniu ir patikrinti Maliu dėsnį.
Fizika  Laboratoriniai darbai   (2 psl., 25,02 kB)
Praktinis biologijos darbas. Darbo tikslas: Ištirti, kaip aplinkos veiksniai veikia pušies spyglio ilgį.
Biologija  Laboratoriniai darbai   (2 psl., 11,51 kB)
Išmokti matuoti slankmačiu, mikrometru, sverti svarstyklėmis, nustatyti tiesioginių bei netiesioginių matavimų paklaidas.
Fizika  Laboratoriniai darbai   (2 psl., 26,06 kB)
Tiriamas kaštonų genų kitimas
Biologija  Laboratoriniai darbai   (1 psl., 10,19 kB)
Teorinė dalis. Žemė yra didelis rutulinis magnetas, todel jos paviršiuje ir aplinkinėje erdvėje veikia magnetinės jėgos. Žemės magnetiniai poliai nesutampa su geografiniais. Žemės magnetinio lauko jėgų linijų kryptį galima nustatyti magnetine rodykle. Rodyklės šiauriniame pusrutulyje pietinis polius yra palinkęs į Žemę, ir rodyklė su horizontaliąja plokštuma sudaro pasvirimo kampą Θ. Kampas tarp magnetinio ir geografinio dienovidžio vadinamas nukrypimo kampu α. Magnetinio lauko svarbiausia charakteristika yra magnetinė indukcija B. B skaitinė vertė lygi jėgai, kuria magnetinis laukas veikia laidininko, statmenojo magnetinio lauko krypčiai, duotame lauko taške be galo mažos magnetinės rodyklės šiaurinį polių. 3.Aparatūra ir darbo metodas. Žemės magnetinės indukcijos B vektorių galima išskaidyti į dvi komponentes – vertikaliąją Bv ir horizontaliąją Bh. Šios horizontaliosios komponentės kryptis yra magnetinio dienovidžio kryptis. Pasvirimo kampas φ, nukrypimo kampas β ir horizontalioji komponentė Bh yra pagrindiniai Žemės magnetinio lauko parametrai. Žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliąją komponentę Bh nustatėme tangentiniu galvanometru (1 pav). Jį sudaro trumpa vertikali ritė, turinti N apskritiminių vijų. Ritės rodykle, kai rite neteka srovė, rodo magnetinio dienovidžio kryptį. Išvados. Paskaičiavę Žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliosios komponentės vidutinę vertę <Bh>, gavome, kad ji lygi 265,536*10-7T. Kadangi mūsų gautoji komponentė truputi skiriasi nuo teorinės komponentės, galima daryti prielaidą, kad matavimai netiklsūs dėl įrangos kaltės.
Fizika  Laboratoriniai darbai   (14,69 kB)
Chemija (2)
2010-01-04
1. Gaminamo produkto savybės M= 122,13, Tlyd- 122,4, tankis- 1,265g/cm3, labai gerai tirpi alkoholyje, šarmuose, eteryje, tirpsta- rūgštyje, mažai tirpi vandenyje. 2. Reakcijos, kurios vyksta sintezės metu 5. Sintezės proceso aprašymas Apvaliadugnėje kolboje su grižtamuoju šaldyvutvu, šildoma apie 4 valandas, kalio permanganatas ir 120ml vandens. Reakcijai pasibaigus, tirpalas netenka violetinės spalvos. Jei jis yra rusvo atspalvio, įpilama 2ml etanolio ir įberiama 1g oksalo rūgšties. 6. Reakcijos produktų atskyrimas ir valymas Dar karštas filtruojamas Biuchnerio piltuvu, mangano dioksidas perplaunamas du kartus užpilant po 10ml karšto vandens. Filtratas garinamas vandens vonioje iki 100ml tūrio ir parūgštinamas koncentruota druskos rūgštimi iki rūgščios reakcijos. Iškritę kristalai filtruojami, perplaunami mažu šalto vandens kiekiu, džiovinami. 7. Išeigos apskaičiavimas
Darbo tikslas: Išmatuoti gamybinių patalpų meteorologines sąlygas. Susipažinti su higienos normų reikalavimais, parenkant priemones meteorologinėms sąlygoms normalizuoti. Naudoti prietaisai: anenometras, barometras, Augusto psichrometras.
TIKSLAS: išmatuoti fizikinės ir matematinės svyruoklių svyravimo periodus ir nustatyti laisvojo kritimo pagreitį. PRIEMONĖS: pakabintas ant ilgo siūlo masyvus kūnas, strypas su įtaisytais dviem sunkiais metaliniais lęšiais ir dviem pakabomis, gembė svyruoklei pakabinti, sekundometras, liniuotė, trikampė prizmė.
Fizika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 32,28 kB)
Darbo tikslas: Įsitikinti, kad įvairiu spalvų spindulių bangų ilgiai yra skirtingi. Atsakymai i klausimus: 1. Aprašymuose, bandymuose šviesa sklinda ne tiesiai, bet užlinksta už kliūties. Šis reiškinys vadinamas šviesos difrakcija. 2. Difrakciniais metodais tiriama šviesos sudėtis ir matuojami jos bangų ilgiai. Šiam tikslui naudojami optiniai prietaisai vadinami difrakcijos gardelėmis. Aukštos kokybės gardelės kiekviename milimetre įbrėžiama po tūkstanti ir daugiau rėžių. Vieno skaidraus plyšio ir rėžio bendras plotis vadinamas gardelės konstanta.
Fizika  Laboratoriniai darbai   (2 psl., 8,03 kB)
Darbo tikslas: susipažinti su korelometro veikimo principu bei išmatuoti įvairios formos periodinių signalų autokoreliacines funkcijas (AKF). Palyginti signalų teorines diskretines autokoreliacines funkcijas (DAKF) su išmatuotomis, išskirti naudingą signalą triukšmų fone.
Fizika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 18,96 kB)
Kiekvienas stiprinimo elementas gali būti pakeistas keturpoliu su dviem įėjimo ir dviem išėjimo gnybtais. Kadangi stiprinimo elementai su dvikrūviais tranzistoriais turi po tris elektrodus (emiterį, bazę ir kolektorių), galimos trys dvikrūvių tranzistorių jungimo schemos: bendro emiterio (BE); bendros bazės (BB); bendro kolektoriaus (BK); Dvikrūvis tranzistorius - puslaidininkis prietaisas, galintis generuoti ir sr stiprinti elektrinius signalus. Jis susideda iš dviejų n-p sandūrų: emiterinės (B-E) ir kolektorinės (B-K). įtampa).
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 67,7 kB)
Lygintuvai
2009-09-02
Lygintuvo veikimo principas: lygintuvas - prietaisas, skirtas kintamos srovės įtampos išlyginimui, paverčiant ją nuolatinės srovės įtampa. Transformatorius naudojamas tinklo įtampos keitumui reikiama įtampa apkrovoje ir apkrovos grandinės galvaniniam atskyrimui nuo tinklo. Lygintuvai gali būti vienpusiai (1 diodas), dvipusiai (2 diodai) arba tilteliniai (4 diodai). Vienpusiai lygintuvai yra mažos galios ir naudojami reliu maitinimui bei akumuliatorių pakrovimui. Dvipusių transformatorius su dviguba antrine apvija. Galima sakyti, kad jis sudarytas iš dviejų vienpusių lygintuvų su bendra apkrovos varža.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (5 psl., 78,35 kB)
Darbo tikslas: susipažinti su srovės tankio vektoriaus ribinėmis sąlygomis nevienalyčiame laidininke. Apskaičiuoti to vektoriaus lūžimo ties skirtingo laidumo laidininkų riba dėsnį.
Fizika  Laboratoriniai darbai   (2 psl., 11,59 kB)
Darbo tikslas: išmokti įvertinti elektrinių dydžių matavimo sistemines paklaidas.
Fizika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 12,74 kB)
Darbo tikslas: išmokti matuoti slankmačiu, mikrometru ir sverti svarstyklėmis. Nustatyti bandinio tankį ir netiesioginių matavimų paklaidas.
Fizika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 22,02 kB)
Darbo tikslas: Susipažinti su ISDN BRA prieigos struktūra, galimais galinių įrenginių prijungimo būdais prie ISDN linijos, tinklo baigties konfigūravimu. Bazinės spartos prieiga (BRA – Basic Rate Access) naudojama, esant nedidelės informacijos perdavimo spartos poreikiui. Joje numatytas vienas signalizacijos kanalas D (16 kbit/s) ir du ryšio kanalai B (64 kbit/s). Bazinės spartos prieigai tinka įprastinė dvilaidė skaitmeninė abonentinė linija.
Informatika  Laboratoriniai darbai   (11 psl., 427,06 kB)
Telefono aparatai
2009-09-01
Darbo tikslas: susipažinti su TA paskirtimi, veikimo principu ir konstrukcija, taip pat numerių rinkiklio veikimo principu ir konstrukcija. Darbo užduotis: išsiaiškinti telefono stoties užėmimo principus. Išsiaiškinti numerio informacijos perdavimo būdus. Išnagrinėti telefono aparato veikimą pagal principinę schemą. Išsiaiškinti kaip veikia vietinio efekto pašalinimo schema. Išsiaiškinti kaip veikia numerių rinkikliai ir kaip perduodama numerio rinkimo informacija. Susipažinti su šiuolaikinių TA ypatumais.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (6 psl., 126,1 kB)
DES algoritmas
2009-08-10
Principas: koduojant DES metodu, duomenys yra imami 64 bitų (8 baitų) porcijomis ir užkoduojami su šiuo bitų (7 baitai) raktu, taip gaunama 64 bitų koduota informacija. Atkodavimui naudojamas tas pats algoritmas su tuo pačiu raktu.
Informatika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 97,72 kB)
Sertifikatai. Sertifikato teikiamos galimybės. Sertifikato įsigijimas. Sertifikato naudojimas Interneto naršyklėse. Skaitmeninis parašas. Skaitmeninio parašo naudojimas.
Informatika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 8,03 kB)
Programa “Shifras”. Programa sudaryta iš dviejų dalių: interfeiso ir šifruotojo (ActiveX elemento). Šifruotoją galima naudoti ir kitose programose, pvz. MS Word. Programos “Shifras” interfeisas. Programa galima atidaryti failą (File/Open), redaguoti, išsaugoti pakeitimus ( File/Save), užkoduoti (File/Encode), atkoduoti užkoduotą(File/Decode).
Informatika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 36,94 kB)
Darbo tikslas: susipažinti su realaus objekto programinio valdymo principais, sudaryti realaus laiko valdymo programas. Valdymo sistemos struktūrinė schema: geležinkelio mazgo maketas interfeiso pagalba, dedant magistralės buferius sujungas su IBM PC tipo kompiuteriu. Kontroleriu be personalinio kopiuterio gali būti ir valdymo pultas, prijungtas prie interfeiso.
Informatika  Laboratoriniai darbai   (6 psl., 58,04 kB)
Druskų hidrolizė
2009-07-16
Druskų hidrolizės pokytis. Temperatūros įtaka druskų hidrolizei. Atlikau sekančių druskų hidrolizės reakcijas: NaCl, AlCl3, CuSO4, Al2(SO4)3, Na2CO3, CH3OONa, Na3PO4. Į mėgintuvėlį įbėriau 0.5 g druskos ir ją tirpinau 1 ml distiliuoto vandens. Druskai ištirpus patikrinau raudonu ir mėlynu lakmusu tirpalo reakciją (ant švarios baltos plokštelės paklojau suvilgdytus distiliuotame vandenyje lakmuso gabalėlius dviem eilėm, ir stikline lazdele užlašinau po lašą druskos tirpalo).
Chemija  Laboratoriniai darbai   (4 psl., 10,76 kB)
Druskų hidrolizė
2009-07-16
Druskų hidrolizės pokytis. Temperatūros įtaka druskų hidrolizei. Atlikau sekančių druskų hidrolizės reakcijas: NaCl, AlCl3, CuSO4, Al2(SO4)3, Na2CO3, CH3OONa, Na3PO4. Į mėgintuvėlį įbėriau 0.5 g druskos ir ją tirpinau 1 ml distiliuoto vandens. Druskai ištirpus patikrinau raudonu ir mėlynu lakmusu tirpalo reakciją (ant švarios baltos plokštelės paklojau suvilgdytus distiliuotame vandenyje lakmuso gabalėlius dviem eilėm, ir stikline lazdele užlašinau po lašą druskos tirpalo).
Chemija  Laboratoriniai darbai   (4 psl., 10,76 kB)
Penki laboratoriniai darbai. Laboratorinis darbas Nr.1: šiame laboratoriniame darbe mes sukurėme lenteles BZK, BZSK ir BZSD. Šios lentelės yra susietos per lauką “key”. Laboratorinis darbas Nr.2: šiame laboratoriniame darbe buvo padarytas sąskaitų plano pavyzdys, pavadintas “Planas”. Šiame pavyzdiniame plane sąskaitos, kurios daugiau neskaidomos, pažymimos kaip detalios.
Informatika  Laboratoriniai darbai   (5 psl., 92,48 kB)