Straipsniai

2016-09-20

Kaune startuoja į pojūčių taikymo praktiką orientuotas projektas. Dėmesį pojūčių svarbai žmogaus fiziniam, emociniam, protiniam ir dvasiniam tobulėjimui skiria Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kauno Prano Daunio ugdymo centras, kuriame nuo 2015 m. ugdomi ne tik aklieji ir silpnaregiai, bet ir autizmo spektro sutrikimus turintys vaikai. Universitetas kartu su centro bendruomenės nariais suvienija jėgas identifikuoti poreikius ir galimybes, o vėliau ieškoti būdų įgyvendinti dar vieną projektą – įrengti pojūčių kambarį, kuriame suaugusieji galėtų mokytis, ilsėtis bei realizuoti naujus sumanymus.

2016-09-19

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) prancūzų filologijos trečiakursė Eglė Lukoševičiūtė sužibėjo televizijos šou „X faktorius“. Niekada muzikos mokyklos nelankiusi ir net natų nepažįstanti mergina tiesiog užbūrė televizijos laidos komisiją ir žiūrovus.

2016-09-16

Saugesnė medicinos prietaisų gamyba ir aukštesnės kokybės produktų užtikrinimas – tokį pokytį medicinos pramonėje užtikrina Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studento Tomo Aksenavičiaus baigiamasis bakalauro studijų darbas. Tai – suprojektuotas ir surinktas masinės gamybos elementų surinkimo pusautomatis, kurį greitu metu gamyboje pritaikys Europoje pirmaujanti medicininių kvėpavimo sistemų gamintoja.

2016-09-15

„Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas“, „Practica Capital“ ir „Startup.lt“ pasirašė partnerystės sutartis, kuriomis susitarta bendradarbiauti realizuojant bendrus verslo, mokslo ir socialinius projektus.

2016-09-14

Studentų rotacijos klausimas ateinantį pavasarį – jau aiškus. Lietuvos universitetų rektorių konfederacijos (LURK) nariai susitarė ir detalizavo, kaip bus taikomi naujojo rotacijos įstatymo nuostatos.

2016-09-12

„Yra daug skirtingų būdų pažinti mokslą iš arčiau. Vienas iš jų – nukeliauti į patį erdvėlaivį. Šiandien taip ir atsitiko, – į KTU „Santakos“ slėnyje vykusį mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė“ susirinkusius moksleivius ir studentus kreipėsi KTU mokslo prorektorė Asta Pundzienė. – Jūs esate mokslo erdvėlaivyje – Universitete.“ Jos teigimu, pagrindinė mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ misija yra priartinti „erdvėlaivį“ – mokslą – prie „Žemės“ – jaunimo.

2016-09-09

Rugsėjo 9 d. Lietuvoje #SWITCH! renginio metu pasiektas didžiausios programavimo pamokos Gineso pasaulio rekordas. Rekordo siekė 712 7-13 metų mokinių iš visos Lietuvos. Programavimo pamoką vedė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto profesorė Valentina Dagienė, jos esami bei buvę doktorantai.

2016-09-08

„Žinoma apie pusantro milijono gyvųjų vandens organizmų rūšių, tačiau paskaičiuota, kad jų yra dar apie 90 kartų daugiau“, – teigia Alisa Palavenienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Polimerų chemijos ir technologijos katedros doktorantė. Pasak jos, vandenyje sąlygos gyviesiems organizmams labai skiriasi nuo sausumos, todėl juos tyrinėti ypač įdomu – jūrinės kilmės medžiagomis galima ne tik gydyti, bet ir apsisaugoti nuo ligų.

2016-09-07

Pirmąjį rudens savaitgalį, rugsėjo 3–4 d., Mažeikių rajone įsikūrusioje Virvytės stovyklavietėje įvyko pirmasis „Šiaulių universiteto alumnų sąskrydis 2016“. Pirmą kartą universiteto istorijoje surengtas tokio pobūdžio renginys sukvietė daugiau kaip 60 vienintelį Šiaurės Lietuvoje universitetą baigusių studentų. Dvi dienas vykusiame sąskrydyje įsteigta ir Šiaulių universiteto alumnų stipendija, skirta apdovanoti geriausiam metų studentui.

2016-09-06

Dauguma išsilavinusių žmonių šiandien žino, kas yra Wall street. Bet ar tikrai? Anot Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų katedros profesoriaus Andriaus Guzavičiaus, šiandieninis finansų laukas ir jame vykstantys procesai nebeatitinka įprastų stereotipų: „Wall street gatvė Niujorke yra įsivaizduojama kaip pasaulinis finansų centras, kuriame didžiausia finansinių institucijų koncentracija, čia pilna kostiumuotų ir savimi pasitikinčių vyrukų iš bankų, vertybinių popierių biržoje (NYSE) verda gyvenimas. Tačiau tai yra vakar dienos paveikslas.“