Jau prekiaujama naujausia Lietuvos archeologo, akademiko, humanitarinių mokslų daktaro, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) profesoriaus, Istorijos fakulteto dekano Eugenijaus Jovaišos knyga „Aisčiai. Lietuvių ir Lietuvos pradžia“. Tai trečioji profesoriaus monografija apie aisčius.
4380 dienų arba 12 metų. Tokiam laikotarpiui atiduodame savo atžalas į mokyklų pedagogų rankas. Kokį savybių ir įgūdžių rinkinį subrandins vaikas, priklauso nuo to, kaip mokykla padės atskleisti geriausias jo asmenybės savybes.
Daugiau nei pusė vaikų, šiemet pradedančių mokytis pradinėje mokykloje, užaugę rinksis profesijas, kurios dabar neegzistuoja. Todėl negalime jų išmokyti to, ko dar patys nežinome. Bet jau žinome ir jaučiame, kad ateinantis technologijų ir robotizacijos amžius reikalaus daugiau kūrybingumo, todėl turime tam jau dabar paruošti savo švietimo sistemą ir daugiausia dėmesio skirti pagrindinei jos ašiai – mokytojui, kuris daugiau negu bet kas kitas lemia mokinių ateitį.
Rugsėjo 9 d. Kauno technologijos universitete (KTU) vyks jau tryliktasis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“, kuriame planuojama surengti apie 80 interaktyvių renginių ir paskaitų. Vieną iš jų, pavadinimu „Gynybos technologijos krašto apsaugai“, skaitys KTU Gynybos technologijų instituto (GTI) direktorius, profesorius Algimantas Fedaravičius.
Laikai, kai buvome mokomi, jog reikia baigti mokyklą, įgyti aukštąjį išsilavinimą ir įsitvirtinti darbo rinkoje tam, kad būtume pasirengę verslo pradžiai, gerokai pasikeitė. Šiandien ambicingi jaunuoliai karjerą pradeda dar mokyklos suole, o įsitikinimai, neva verslą gali kurti tik išsimokslinę ir gyvenimišką patirtį sukaupę suaugusieji, tėra praeities stereotipai, kuriuos būtina laužyti.Apie tai, kada geriausia pradėti karjerą ir koks yra verslininko sėkmės receptas, pasakoja rugsėjį vyksiančio didžiausio Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginio „#SWITCH!“ pranešėjai – Kauno technologijos universiteto (KTU) verslo inkubatoriaus „Startup Space“ vadovas Donatas Smailys ir įmonės „Solid Education“ vykdantysis direktorius Remigijus Jakštys, karjeros laiptais pradėjęs kopti vos 14-os.Verslininku gimstama ar tampama?
„Lietuvoje buvo nužudyta daugiau nei 90 procentų žydų populiacijos, tai – vienas iš masiškiausių žydų naikinimo aktų visame pasaulyje, tačiau bet kokia diskusija viešojoje erdvėje apie holokaustą visada skamba kaip „koks baisus dalykas jiems nutiko“, nors nužudytieji žmonės, Lietuvos žydai, buvo taip pat lietuviai“, – teigia Dario Martinelli, Kauno technologijos universiteto (KTU) Tarptautinio semiotikos instituto direktorius. Pasak jo, riba tarp jautimosi „savu“ ir „svetimo“ diskriminavimo – ypatingai plona.
Artėjant naujų mokslo metų pradžiai, specialistai įspėja apie tris pagrindines mokyklų erdves, kur vaikai susižeidžia dažniausiai ir rimčiausiai. Skaičiuojama, kad apytiksliai kas šeštam Lietuvos vaikui per metus tenka pabūti traumatologų pacientu, o per vasarą nukritusi suaugusiųjų laikino nedarbingumo statistikos kreivė vėl ima kilti aukštyn rugsėjį, kai vaikai sugrįžta į mokyklas.
Išmaniosios technologijos šiandien jau ne tik suagusiųjų, tačiau dažnai ir pačių mažiausiųjų kasdienybės dalis. Tačiau dažnai mažyliai išmaniuosiuose telefonuose ar planšetiniuose kompiuteriuose žaidžia žaidimus, kurie nepritaikyti nei jų amžiui, nei jautriai vaiko psichikai.
Įmonės „MultimediaMark“ interakyviųjų technologijų specialistai įsitikinę, kad šią problemą išspręsti galima į pagalbą pasitelkus profesionalią pedagogiką. Šios nuostatos vedama kūrybinė grupė, kartu su Lietuvos edukologijos universiteto mokslininkais, sukūrė interaktyvią ugdomąją priemonę „SaulyTučiai“.
Pietų Korėjos universiados čempionas ir pasaulio jaunimo čempionato prizininkas Kauno technologijos universiteto (KTU) studentas Žygimantas Gališanskis šiais metais debiutavo ir 2016 metų Rio de Žanerio olimpinėse žaidynėse, kur buvo atsarginis vyrų porinėse dvivietėje ir keturvietėje valtyse. Irkluotojas, pasibaigus olimpiadai, turi naują tikslą – per ateinančius ketverius metus toliau aktyviai treniruotis, kad gautų „bilietą“ į olimpines žaidynes Tokijuje 2020-iais ir galėtų varžytis pagrindinėje komandos sudėtyje.
Mechatronika – neretam šis techninis terminas vis dar skamba egzotiškai ir mįslingai. Tačiau to negalima pasakyti apie Kauno technologijos universitete (KTU) to pačio pavadinimo bakalauro studijų programoje studijuojančius studentus. Jie ne tik žino, jog prieš penkiasdešimtmetį įmontuotas radijo imtuvas automobilį iš mechaninio įrenginio pavertė mechatroniniu, bet ir daugelį kitų įdomių ir geram specialistui būtinų žinių.