Vartotojo sandriote pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-04-19 22:42:15 | Nuoroda

Visai norėčiau čia stot, dėl to dabar labai gailiuosi , kad paklausiau tėvų komentaro (kam tau ta geografija, ko tu dar nemoki iš jos, nebūk kvaila, geriau kalbą antrą pasiimk) ir mečiau geografiją ;/

Žinutė parašyta: 2010-05-09 15:18:07 | Nuoroda
Metal Face Doom rašė:

Ar tikėtina, kad bus kažkas iš Senovės Graikijos ir Romos? Nes retokai lyg būna. Ką reikia žinot iš Senovės Romos?

 Manau tikrai bus :) o ką reikia žinoti, tai labai aiškiai išdėstyta egzamino programoje :)

Žinutė parašyta: 2010-05-18 19:04:26 | Nuoroda
zirklūtes. rašė:

Nemanau,kad gali būti grynai apie šiuolaikinį žmogų,greičiau apie kokias amžinąsias vertybes ir panasiai:). Šiuolaikinis žmogus greičiau galėtų būti kaip problema... (Na,pvz. elementariai labai...tarkim,  šiais laikais žmonės labiau vertina materialinę gerovę ir nusigręžia nuo dvasinių vertybių).

O taigi šiuolaikinė literatūra dažnai daug įdomesnė,nei visokie Donelaičiai  

Va,pagalvojau kaip tik Škėmos Garšva- puikus pavyzdys šiuolaikinio žmogaus:)

iš kurios čia pusės jau jis toks šiuolaikinis žmogus?

 

Žinutė parašyta: 2010-05-18 19:05:10 | Nuoroda
zirklūtes. rašė:

Nemanau,kad gali būti grynai apie šiuolaikinį žmogų,greičiau apie kokias amžinąsias vertybes ir panasiai:). Šiuolaikinis žmogus greičiau galėtų būti kaip problema... (Na,pvz. elementariai labai...tarkim,  šiais laikais žmonės labiau vertina materialinę gerovę ir nusigręžia nuo dvasinių vertybių).

O taigi šiuolaikinė literatūra dažnai daug įdomesnė,nei visokie Donelaičiai  

Va,pagalvojau kaip tik Škėmos Garšva- puikus pavyzdys šiuolaikinio žmogaus:)

 iš kurios čia pusės jau jis toks šiuolaikinis žmogus?

Žinutė parašyta: 2010-06-02 19:56:31 | Nuoroda

o poto ateina rusai ir su vokiečiais pasirašo drauguystės ir sienų nustatymo sutartį, paskui įteikia Lietuvai ultimatumą, pasiima žemes su klaipėdos kraštu, tada Lietuva paskelbia nepriklausomybės atkūrimo atktą ir klaipėdos kraštas lieka mum iki dabar ! valioo :D

Žinutė parašyta: 2010-06-02 20:11:09 | Nuoroda
zirklūtes. rašė:
živilė rašė:
zirklūtes. rašė:

Paskui kažkada rusai,atrodo,atima iš jų tą Klaipėdą, nerandu dabar,kada.

O galėtum papasakot apie nepriklausomybės kovas su bolševikais? miglota ten man be galo, visur,kur tik skaitau,parašyta skirtingai

 Ar as? Bet kuriuo atveju ikisiu trigrasi :D
Nieko ten daug zinoti nereikia, bolseviku pagrindiniai tikslai yra atkurti Rusijos imperijos sienas ir sukurti Litbela - bendra komunistine Lietuvos-Baltarusijos valstybe. Kovos tesesi 1918-1919, svarbiausi musiai ties Kedainiais, Alytum, Zarasais, tose kovose zuvo pirmas savanoris Luksys ir karininkas Juozapavicius. Bolseviku nesekme is esmes leme tai, kad lietuviams padejo vokieciu likuciai, uzsilike po 1PK, ir tai, kad lietuviai noriai stojo i savanorius. Rodos, viskas, ai, dar Kapsuka toki zinau, bolseviku statytini

 manai,tiek žinot užteka?

o tai 1919 išvyti rusai visai iš lietuvos arne? nes aš užsirašius 08 25 lemiamas mūšis prie Zarasų. O štai violetinė knyga sako,kad 1920 ir mini kažkokį Silvestrą Žukauską..

 1920 metais pasirašyta Maskvos sutartis :)

Žinutė parašyta: 2010-06-02 20:12:35 | Nuoroda

1920 metais pasirašyta Maskvos sutartis, tuo ir baigės kovos su bolševikais :)

Žinutė parašyta: 2010-06-02 20:28:48 | Nuoroda
zirklūtes. rašė:

Ir Maskvos sutarty rusai pasakė,kad jie pripažįsta mūsų nepriklausomybę ir pasižada atiduot Vilniaus kraštą?.. ar kada čia taip buvo?

 dalį Vilniaus krašto , dar sumokėjo lietuvai kažkiek ten rublių ir dar leido miško išsikirst kažkiek :D

Žinutė parašyta: 2010-06-02 20:37:34 | Nuoroda
živilė rašė:
zirklūtes. rašė:

Ir Maskvos sutarty rusai pasakė,kad jie pripažįsta mūsų nepriklausomybę ir pasižada atiduot Vilniaus kraštą?.. ar kada čia taip buvo?

 Vilniaus krasta sovietai mums pagal Savitarpio pagalbos sutarti 1939m. atidave

 Jo 39 :D susimaišiau, matyt jau per daug istorijos :D

bet vistiek Maskvos sutartim rusija pripažino Lietuvai teritoriją į kurią įėjo visas vilniaus kraštas

Žinutė parašyta: 2010-06-02 20:46:18 | Nuoroda
živilė rašė:

Taip, Maskvos sutartimi pripazino, bet jokiu budu ne atidave - kaip galima atiduoti tai, ko neturi? :D

Is tiesu, jau ir man galvele sukasi...

  nu jau čia man viskas susimaišę, tą lietuvą dalinos kas netingėjo išties,o žemaitija, klaipėdos kraštas ir vilniaus kraštas tai paklausiausi buvo :D

Žinutė parašyta: 2010-06-02 20:50:25 | Nuoroda
busimoji rašė:

Sveiki :) Turiu tokį klausimą ( iš politologijos, ne istorijos, bet egzas gi tas pats ): kuri iš institucijų Lietuvoje atlieka vykdomosios valdžios funkcijas?  Visuose testuose kuriuos teko spręsti atsakymas prezidentas ir vyriausybė, o štai NEC pateiktame istorijos VBE pvz. duoti atsakymai :

A Konstitucinis Teismas.
B Politinės partijos.
C Seimas.
D Vyriausybė.

Tai dabar nebesuprantu kaip čia išeina   Pagelbėkit ,ką?

 tai prezidentas yra aukščiausias vykdomosios valdžios atstovas, na pagal šį klausimą jis ne institucija o žmogus,tai vykdomosios valdžios institucija yra  Vyriausybė

Žinutė parašyta: 2010-06-02 21:04:52 | Nuoroda
zirklūtes. rašė:

Nieko, iki penktadienio, jei neišprotėsiu, ištrauksiu, o po to jau ir gyvent galėsiu, nes matematikos nelaikau:) Nežinau išvis nieko, nei kuris mėnuo,  nei kuri diena, bet užtat žinau- poryt istorijos egzaminas:D

Va,radau pasirašius,kad Maskvos sutartim rusai atsižada visų pretenzijų į liet, žemes.

O kurioj sutarty buvo parašyta, kad "SSRS ir Vokietija pripažįsta didelį Lietuvos suinteresuotumą į Vilniaus kraštą"? nepuolimo ar draugystės?

 tikrai nežinau, net nesu girdėjus tokio punkto, bet logiškai mąstant aš sakyčiau gal draugystės, nes po keliolikos dienų Rusai atiduoda vilnių pagal savitarpio pagalbos, bet ir nepuolimo galėtų būt, jie vokiečiai norėjo pasiimt lietuvą gal su vilnium norėjo...bet tokio dalyko egze nebus tikrai :d

Žinutė parašyta: 2010-06-03 17:13:45 | Nuoroda
laipsnis rašė:

Atpazystu is sio paveikslelio tik Stalina (pirma) ir su rakete (Golis) ,kas tie kiti ;s ?

 čerčilis (antras) ruzvletas (trečias)  ??

Žinutė parašyta: 2010-06-03 17:55:58 | Nuoroda
živilė rašė:

Paaiskinkit prasau, ka cia noreta pavaizduoti:

 gal lietuva parlamentarizmo laikotarpiu? :)

Žinutė parašyta: 2010-06-13 18:38:02 | Nuoroda

O pas mus norėjo 10 daryt, bet pasakė, kad dar nebus anglų rezultatų ir negalės atspausdint atestatų, todėl perkėlė išleistuves

Žinutė parašyta: 2010-06-28 21:41:52 | Nuoroda
muskietininx rašė:
Vergissmeinnicht rašė:
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Tikriuosi nesupratai posakio "sukti galvą" tiesiogiai ? Kokį čia pavyzdį tau pateikus ? 

Pvz. lankausi tokiame puslapyje kaip technologijos.lt , tai universalus puslapis visoms mokslo sritims. O štai kitiems mano bendraamžiams jis atrodo kvailas, nuobodus. ;) Iš prigimties esu humanitaras, o tiksliukams mano blevyzgos kartais atrodo juokingos. Tiksliu pavyzdžių daugiau nepateiksiu, bet tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti ?

 Nu atsiprašau, kad įsikišių į pokalbį, tačiau kažkaip norėjau parašyt. Mano nuomone, tai, kad lankaisi puslapyje technologijos.lt, o tavo draugai ne, tai nereiškia jog esi kitoks. Tarp tų bendraamžių beabejo, tačiau tarp didesnės visuomenės - tikrai ne.Nepykit už nuomonę, bet laikyti technologijos.lt kvailu puslapiu gali tik siauriai mąstantys žmonės. Juolab jog ten beveik viskas remiasi į tiksliukus pvz straipsniai apie: energetika, ekononiką,biotechnologiją,matematiką ar fiziką.Kažkaip humanitarams ten mažai yra ką skaityti iš savo sferos. taigi vargu bau ar gali save laikyti kitokiu atsižvelgęs vien į bendraamžius tavo aplinkoje.

Žinutė parašyta: 2010-06-28 21:47:50 | Nuoroda
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:35:28 | Nuoroda
sidas rašė:
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

 Tai aišku, jei tik yra noras visada sakau, nepamėginsi - gailėsies.O kai reikės mokytis, pats savaime ateis tas knygų poreikis jei norėsi daugiau sužinot.Vistik geras dalykas tos knygos,  išminties prideda.

Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:39:25 | Nuoroda
sandriote rašė:
sidas rašė:
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

 Tai aišku, jei tik yra noras visada sakau, nepamėginsi - gailėsies.O kai reikės mokytis, pats savaime ateis tas knygų poreikis jei norėsi daugiau sužinot.Vistik geras dalykas tos knygos,  išminties prideda.

 Atsiprašau , kaip visada kažką pražiopsau ir nugrybauju :D Nestudijuoju filosofijos tai negaliuu nieko pasakyt, bet vistiek mano nuomonė, einam tam, kad išmoktume. Ir netgi jei ten reikia labai super literaturos žinių, kurių tavo manymu tau stinga, tai manau, jog situacija privers kažkaip išsisukti ir tuomet tikslingai sužinosi tai, ko dar nežinai :)

Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:50:08 | Nuoroda
muskietininx rašė:
sandriote rašė:
muskietininx rašė:
Vergissmeinnicht rašė:
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Tikriuosi nesupratai posakio "sukti galvą" tiesiogiai ? Kokį čia pavyzdį tau pateikus ? 

Pvz. lankausi tokiame puslapyje kaip technologijos.lt , tai universalus puslapis visoms mokslo sritims. O štai kitiems mano bendraamžiams jis atrodo kvailas, nuobodus. ;) Iš prigimties esu humanitaras, o tiksliukams mano blevyzgos kartais atrodo juokingos. Tiksliu pavyzdžių daugiau nepateiksiu, bet tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti ?

 Nu atsiprašau, kad įsikišių į pokalbį, tačiau kažkaip norėjau parašyt. Mano nuomone, tai, kad lankaisi puslapyje technologijos.lt, o tavo draugai ne, tai nereiškia jog esi kitoks. Tarp tų bendraamžių beabejo, tačiau tarp didesnės visuomenės - tikrai ne.Nepykit už nuomonę, bet laikyti technologijos.lt kvailu puslapiu gali tik siauriai mąstantys žmonės. Juolab jog ten beveik viskas remiasi į tiksliukus pvz straipsniai apie: energetika, ekononiką,biotechnologiją,matematiką ar fiziką.Kažkaip humanitarams ten mažai yra ką skaityti iš savo sferos. taigi vargu bau ar gali save laikyti kitokiu atsižvelgęs vien į bendraamžius tavo aplinkoje.

 Čia buvo paprastas pavyzdys, kuris parodo, kad domiuosi kitais dalykais, nei daugelis, tirkai sakau, daugelis mano bendraamžių. O tas žodis "kitoks", dabar mane jau prajuokino, nes kiekvienas jį su[pranta kitaip. Aš į šią savoką pažiūrėjau siaurąja prasme, pvz. klasės ar mokyklos, o tu  apimi visą visuomėnę, todėl mes dabar ir nesutarsim. Dėl to pusla[pio, taip, ten dauguma renkasi tiksliuku, bet aš nuo jų taip pat nesu labai nutolęs, sugebu ir su jais gerai sugyvent, tik mane labiau traukia ta humanitariškoji pusė. Ir ir technologijos.lt puslapyje tikrai galima rasti humanitariškosios pusės labai daug. Pagalvok, tiksliukui rūpi kaip išrandamas naujas daiktas ir kaip jis bus panaodojamas fiziškai ir mechaniškai, taip ? O humanitaras į tą patį išradimą gali pažoūrėti iš kitos pusės, kaip jis paveiks žmonės ar aplinką. Ar aš klystu ? Įsivaizduok kad mieste pastatomas sakykim - tiltas. Ir pagalvok, kaip tas tiltas paveiks įvarius žmones. Apie ką galvos žurnalistai, verslininkai, parasti žmonės, architektai ? Jų visų galvas suks skirtingos mintys. Tas pats ir su straipsniais technologijos.lt puslapyje. Gaila, tik nepamenu kur šią istoriją girdėjau.

 na tai į kiekvieną daiktą galima pažiūrėti iš skirtingų pusių, tai faktas. Na tikriausiai  aš nesupratau iš pradžių tos KEISTAS prasmės. Na man žodis keistas filosofijos temoje asocijuojasi su žmogum kuris nuolat filosofuoja, dažniausiai tai, ko aplinkiniai nesupranta, o gal nesistengia suprast :) Anyway,dabar jau pagavau tavo mintį :)