Miego stygius – problema, ypač aktuali jauno amžiaus žmonių grupei. Įprasta, kad moksleiviai ir studentai atsiskaitymams ruošiasi miego sąskaita. Ar šis iš poilsio pavogtas laikas prie knygų atneša daugiau naudos ar žalos? Galbūt jį skyrę kokybiškam miegui jaunuoliai akademiškai pasirodytų geriau?
Lietuvos švietimo bendruomenė pasigenda iš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM)
aiškumo, kokios permainos laukia priėmus 2014 metų biudžetą.
Šiuo metu neoficialiomis žiniomis LR Vyriausybės koridoriuose vyksta intensyvios
derybos su savivaldybėmis dėl ateinančių metų biudžeto ir vienas iš derybų objektų –
pilno (8 valandų) ikimokyklinuko krepšelio įvedimas. Dėl netobulos biudžeto sudarymo
metodikos, paėmus iš savivaldybių biudžetų dalį lėšų, kurios vėliau grįžtų joms
tikslinės dotacijos – ikimokyklinuko krepšelio – pavidalu, savivaldybių biudžetai
galimai neteks dalies lėšų.
Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultetas (SMF) 2013–2014 mokslo metais
pristatys ir pradės priėmimą į dvi naujas magistro studijų programas.
Inovacijų vadyba ir technologijos
ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atliktas privalomos studentų praktikos
įvertinimas parodė, kad Lietuvos darbdaviai labiausiai vertina praktiką atliekančio
studento motyvaciją. Taip pat didelę reikšmę teikia teorinėms praktikanto žinioms
bei gebėjimams žinias kūrybingai pritaikyti kasdienėje darbo praktikoje.
„Bene labiausiai įmonių vadovai vertina praktiką atliekančio studento motyvaciją.
Motyvacija – kertinis reikalavimas, kurio pasigenda didžioji dalis įmonių vadovų.
Žmogus ateinantis dirbti į įmonę turi žinoti, kokių naujų idėjų ir pasiūlymų gali
pateikti. Tik aiški studento motyvacija ir atsakomybė gali sudominti darbdavį,“ –
sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Karjeros centro vadovė Gintarė Aldonytė.
Už žinias svarbesnis jų pritaikymas kasdienėje veikloje
Tyrimų bendrovė „Jobs Rated“ dvidešimt penktą kartą atliko JAV darbo rinkos tyrimą ir pateikė patraukliausių bei prasčiausių profesijų sąrašą. Tyrimo metu buvo atsižvelgta į galimybę rasti darbą, atlyginimą, darbo sukeliamą stresą, darbinę aplinką bei kitus faktorius.
Lietuviško dizaino idėja išplaukė į tarptautinio verslo vandenis – italų kompanija STATUS, sudariusi licencinę sutartį dėl Vilniaus dailės akademijos studentės Živilės Lukšytės sukurto šviestuvo dizaino, pradėjo masinę „Light Stick“ pavadinto šviestuvo gamybą. Šis šviestuvas yra įtrauktas į kompanijos gaminių katalogą ir potencialiems pirkėjams buvo pristatytas neseniai pasibaigusioje Milano baldų parodoje.
Programa „Renkuosi mokyti!“ jau penktąjį kartą kviečia prisijungti jaunus žmones, norinčius dvejus metus skirti darbui mokyklose, bei mokyklas, ketinančias kolektyvą papildyti entuziastingais ir darbščiais mokytojais. Apie dvidešimt praėjusių atranką asmenų bus apmokomi ir parengiami darbui šalies mokyklose. Jau ne pirmus metus programa itin didelį dėmesį skiria mokykloms, esančioms nuo didžiųjų miestų nutolusiose vietovėse.
Studentai Lietuvoje dirba ne pagal specialybę, darbo vietą renkasi priversti aplinkybių – tokius rezultatus atskleidė Lietuvos studentų sąjungos atlikta apklausa. Tyrimo duomenimis, net 70 proc. dirbančių bakalauro ir magistro pakopų studentų mano, jog jų darbas yra nesusijęs arba tik iš dalies susijęs su pasirinkta studijų sritimi. Pusė jų teigia darbą radę asmeninių pažinčių dėka, tokia pat dalis dirbančių studentų sako, jog mielai pakeistų darbo vietą į labiau susijusią su studijomis ar pomėgiais, jei tai leistų finansinės galimybės.
Vaikai turi gauti pakankamai bazinių žinių, pristatydamas savo parengtų vidurinių mokyklų mokymo programos principus pareiškė Didžiosios Britanijos švietimo ministras Maiklas Gouvas (Michael Gove), informuoja BBC.
Ne visada jaunų specialistų norai sutampa su darbdavių siūloma realybe, o ir svajonių darboviečių duris dažnai puošia užrašas, kad neturintys darbinės praktikos entuziastai tegul nesivargina į jas belstis.